Obrazy słowne, czyli Symbole Sabiańskie – BLIŹNIĘTA

bliźnięta

Obrazy słowne, które są opisem kolejnych stopni znaków zodiaku – to nic innego jak Symbole Sabiańskie. Każda z opisanych scen, a jest ich po 30 w każdym stopniu każdego znaku, jest realistyczna, działa na wyobraźnię, inspiruje i swoją symboliką dociera do najgłębszych zakamarków podświadomości. Symbole Sabiańskie powinniśmy interpretować indywidualnie, wewnątrz siebie, bo tylko wtedy będziemy w stanie wyciągnąć z nich jakąś wartość i znaczącą informację. Dla każdego symbol sabiański będzie czymś innym, bo każdy opiera się na indywidualnych doświadczeniach i swoich osobistych lekcjach i to one są filtrem, przez który przechodzą symbole.

Omawialiśmy już Symbole Sabiańskie w ujęciu astrologicznym oraz sprawdzaliśmy ich właściwości wróżebne (wszystko możesz przeczytać tutaj).

Sprawdź również, co oznaczają:

– Symbole Sabiańskie w znaku Barana

– Symbole Sabiańskie w znaku Byka

Źródło: unsplash.com

SYMBOLE SABIAŃSKIE – BLIŹNIĘTA

1 stopień. Łódź ze szklanym dnem pokazuje barwne dno. Wskazuje na odkrycie nieświadomych energii i ukrytych struktur psychicznych.

2 stopień. Święty Mikołaj potajemnie napełnia wiszące na kominku pończochy. Wskazuje na wynagrodzoną wiarę w duchowe błogosławieństwa.

3 stopień. Ogród Tuileries w Paryżu. Wskazuje na formalizację zbiorowych ideałów poprzez zastosowanie rozumu i porządku do nowo odkrytych aspektów natury.

4 stopień. Ostrokrzew i jemioła w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Wskazuje na tęsknotę za intelektualnym stanem świadomości.

5 stopień. Wzywające do działania rewolucyjne czasopismo. Wskazuje na tendencję do tłumionych uczuć i głębokich emocji.

6 stopień. Robotnicy prowadzący odwierty w poszukiwaniu ropy. Wskazuje na chciwość wiedzy zapewniającej bogactwo i siłę.

7 stopień. Studnia z wiadrem na linie stojąca w cieniu drzew. Wskazuje na odwieczną ludzką wiarę wspomagającą siłę życiową.

8 stopień. Wzburzeni strajkujący robotnicy otaczają fabrykę. Wskazuje na niszczące działanie mocy ambitnego umysłu na organiczną całość ludzkich związków.

9 stopień. Kołczan wypełniony strzałami. Wskazuje na agresywny związek człowieka z naturalnym życiem bazującym na przetrwaniu i zdobywaniu.

10 stopień. Nurkujący samolot. Wskazuje na zdolność rzucenia wyzwania naturze oraz igranie z niebezpieczeństwem.

11 stopień. Nowo odkryte lądy otwierają przed pionierem nowe możliwości doświadczenia. Wskazuje na siłę i radość płynące z rozpoczynania od nowa.

12 stopień. Młoda murzynka walczy o swoją niezależność w mieście. Wskazuje na wyzwolenie się z duchów przeszłości.

13 stopień. Słynny pianista dający koncert. Wskazuje na indywidualne spełnienie się w wypełnianiu społecznej funkcji, związanej z prestiżem.

14 stopień. Przerzucając most nad fizyczną przestrzenią i społecznymi różnicami, dwoje ludzi komunikuje się telepatycznie. Wskazuje na zdolność do przekroczenia ograniczeń fizycznej egzystencji.

15 stopień. Dwójka holenderskich dzieci, które rozmawiają ze sobą i wymieniają się wiedzą. Wskazuje na potrzebę rozjaśnienia swoich doświadczeń poprzez rzeczywiste kontakty z podobnie myślącymi jednostkami.

16 stopień. Kobieca aktywistka wygłasza emocjonalne, dramatyczne przemówienie. Wskazuje na gwałtowną odpowiedź na głęboko odczute nowe doświadczenie.

17 stopień. Krzepki młodzieniec przemienia się w dojrzałego myśliciela. Wskazuje na przemianę fizycznej witalności w moc, która pozwala na zbudowanie pojęć i sformułowań, przez które może zostać przekazana wiedza.

18 stopień. Dwóch Chińczyków rozmawia swoim językiem w amerykańskim mieście. Wskazuje na potrzebę zachowania niezależności umysłu od fizycznego środowiska po to, by koncentrować się na własnych problemach.

19 stopień. Wielka stara księga ukazuje tradycyjną mądrość. Wskazuje na kontaktowanie się z ogólnoludzkim planetarnym umysłem.

20 stopień. Nowoczesny bar samoobsługowy prezentuje obfitość żywności, produktów z różnych regionów. Wskazuje na bogactwo i obfitość zasobów, z których można skorzystać na wyciągnięcie ręki.

21 stopień. Burzliwa demonstracja robotnicza. Wskazuje na poczucie niezgody z aktualnie przyjętymi zasadami.

22 stopień. Tańczące pary na dożynkach. Wskazuje na radość płynącą z okazji zakończenia prac sezonowych.

23 stopień. Trzy świeżo opierzone ptaki w znajdującym się wysoko na drzewie gnieździe. Wskazuje na radość z narodzin nowych pomysłów, idei i planów.

24 stopień. Dzieci jeżdżące na łyżwach po zamarzniętym wiejskim jeziorze. Wskazuje na niezdawanie sobie sprawy z zagrożeń, jakie czekają za rogiem.

25 stopień. Ogrodnik przycinający wielkie palmy. Wskazuje na zajmowanie się sprawami, o których nie mamy pojęcia, w których nie mamy doświadczenia i które nas przerastają.

26 stopień. Pokryte szronem drzewa pod zimowym niebem. Wskazuje na naturalny cykl życia i zmianę pór roku – drzewa dostosowują się do otoczenia, dzięki czemu mogą przetrwać.

27 stopień. Cyganka wychodząca z lasu, w którym obozuje jej plemię. Wskazuje na wyjście z hermetycznego środowiska i otwarcie się na nowe idee.

28 stopień. Dzięki bankructwu przeciążona pracą jednostka otrzymuje od społeczeństwa szansę rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Wskazuje na możliwość rozpoczęcia życia w każdym, nawet najbardziej beznadziejnym momencie.

29 stopień. Pierwszy wiosenny drozd przedrzeźniacz. Wskazuje na nieśmiałe rozpoczynanie kolejnego cyklu, odrodzenie i powolną transformację.

30 stopień. Kąpiące się piękności przed tłumem plażowiczów. Wskazuje na robienie czegoś na pokaz, z pełną gotowością na to, że inni będą jawnie oceniać i przyglądać się naszej pracy.

Może cię również zainteresować: Astrologia dla początkujących – TUTAJ ZACZNIJ! (Spis treści)

Nadine Lu

 

Źródło:
astrowiki.eu/index.php?title=Sabian_Symbols
integra.wordpress.com/2007/09/02/symbole-sabianskie-wyrocznia-xxi-wieku/
sabian.org/sabian_symbols.php

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *