Obrazy słowne, czyli symbole Sabiańskie – LEW

Obrazy słowne, które są opisem kolejnych stopni znaków zodiaku – to nic innego jak Symbole Sabiańskie. Każda z opisanych scen, a jest ich po 30 w każdym stopniu każdego znaku, jest realistyczna, działa na wyobraźnię, inspiruje i swoją symboliką dociera do najgłębszych zakamarków podświadomości. Symbole Sabiańskie powinniśmy interpretować indywidualnie, wewnątrz siebie, bo tylko wtedy będziemy w stanie wyciągnąć z nich jakąś wartość i znaczącą informację. Dla każdego symbol sabiański będzie czymś innym, bo każdy opiera się na indywidualnych doświadczeniach i swoich osobistych lekcjach i to one są filtrem, przez który przechodzą symbole.

Omawialiśmy już Symbole Sabiańskie w ujęciu astrologicznym oraz sprawdzaliśmy ich właściwości wróżebne (wszystko możesz przeczytać tutaj).

Sprawdź również, co oznaczają:

Źródło: unsplash.com

Symbole Sabiańskie – LEW

1 stopień. Krew napływa do głowy człowieka, którego ambicja mobilizuje życiowe energie. Wskazuje na moc kreatywnego myślenia i pochwałę ambitnych pomysłów, które nakręcają do życia.

2 stopień. Epidemia świnki. Wskazuje na zasadę domino, czyli na epidemię, do której dochodzi stopniowo, na zasadzie domino.

3 stopień. Kobieta w średnim wieku o długich włosach, spływających na ramiona, w młodzieżowej bluzce, bez stanika. Wskazuje na brak umiejętności pogodzenia się z teraźniejszością i życie wspomnieniem.

4 stopień. Oficjalnie ubrany starszy mężczyzna stoi obok trofeów, które przywiózł z wyprawy myśliwskiej. Wskazuje na jedyne pamiątki z życia, które warto zabrać od grobu, czyli doświadczenia i wspomnienia.

5 stopień. Kamienne formacje wznoszące się nad głębokim kanionem. Wskazuje na niemożliwe oczekiwania.

6 stopień. Konserwatywna, staromodnie ubrana dama stoi naprzeciw hippiski. Wskazuje na różnice w stylu życia i sposobie bycia i na brak możliwości pogodzenia się z tym.

7 stopień. Gwiezdne konstelacje lśnią na nocnym niebie. Wskazuje na wszystko to, co dzieje się w naturze i na co najczęściej nie zwracamy uwagi.

8 stopień. Komunistyczny aktywista szerzący swe rewolucyjne idee. Wskazuje na chęć zmian i gotowość do nich.

9 stopień. Dmuchacze w hucie szkła kształtują piękne wazy za pomocą swych kontrolowanych oddechów. Wskazuje na osiągnięcie celu drobnymi krokami, po wielu godzinach ćwiczeń.

10 stopień. Poranna rosa lśni w zalewających pole promieniach słońca. Wskazuje na naturalną kolej rzeczy i prawo przyczyny i skutku.

11 stopień. Dzieci bawiące się na huśtawce wiszącej na gałęziach wielkiego dębu. Wskazuje na powrót do wewnętrznego dziecka i zadbanie o jego rozwój.

12 stopień. Wieczorne przyjęcie dla dorosłych, które odbywa się na oświetlonych fantazyjnymi latarniami trawnikach. Wskazuje na celebrowanie dorosłości poprzez zacieśnianie relacji międzyludzkich.

13 stopień. Stary wilk morski bujający się na progu swego domu. Wskazuje na nierozłączność pracy i życia codziennego jako nierozerwalny, pełny i kompletny styl życia.

14 stopień. Ludzka dusza poszukująca możliwości zewnętrznego zamanifestowania się. Wskazuje na naturalną potrzebę duszy, na ucieleśnienie się tego, z czym dusza przyszła na świat w tej inkarnacji.

15 stopień. Pochód z efektownymi dekoracjami idący ulicą wypełnioną wiwatującym tłumem. Wskazuje na potrzebę świętowania wszystkich okazji, które warto celebrować, aby nie zapomnieć na czym tak naprawdę polega piękno życia.

16 stopień. Burza skończyła się, przez co cała natura raduje się w promieniach lśniącego słońca. Wskazuje na balans w naturze i wyrównywanie energii, które musi nastąpić często poprzez rozładowanie.

17 stopień. Amatorski chór kościelny śpiewa hymny religijne. Wskazuje na oddanie się wierze i szukaniu drogi ujścia w kwestiach duchowych.

18 stopień. Chemik przeprowadza doświadczenie dla swoich studentów. Wskazuje na radość dzielenia się wiedzą w imię szerzenia wiedzy i bazowania na doświadczeniach.

19 stopień. Przyjęcie na łodzi mieszkalnej. Wskazuje na eksplorowanie życia w poszukiwaniu swojego miejsca docelowego czyli portu.

20 stopień. Indianie wykonują rytualny taniec ku czci Słońca. Wskazuje na próbowanie wszystkich sił w kierunku polepszenia swojego bytu.

21 stopień. Pijane kurczęta w oszołomieniu trzepoczą skrzydłami, usiłując latać. Wskazuje na sposób radzenia sobie z problemami, a raczej jego brak.

22 stopień. Gołąb pocztowy, wypełniający swoją misję. Wskazuje na uczestnictwo w działaniach wyuczonych, które nie są naszą drugą naturą.

23 stopień. W cyrku jadąca na oklep woltyżerka, igrając z niebezpieczeństwem, pokazuje swe umiejętności. Wskazuje na dawanie z siebie wszystkiego, nawet kosztem swojego zdrowia a czasem i życia.

24 stopień. Człowiek całkowicie skoncentrowany na swych wewnętrznych duchowych osiągnięciach siedzi w stanie zupełnego lekceważenia dla wyglądu i czystości ciała. Wskazuje na zaniedbanie równowagi na którą składa się ciało, umysł i dusza, co prowadzi do deficytów w innych kategoriach życia..

25 stopień. Wielki wielbłąd idzie przez rozległą i posępną pustynię. Wskazuje na niekończącą się wędrówkę do celu, z bagażem doświadczeń, z których powinniśmy czerpać.

26 stopień. Tęcza po wielkiej burzy. Wskazuje na działanie karmy, czyli każdy skutek ma swoją przyczynę i każda przyczyna, skutek.

27 stopień. Światło poranka na wschodnim niebie. Wskazuje na odrodzenie się i dawanie sobie kolejnej szansy każdego dnia na nowo.

28 stopień. Dużo małych ptaków na gałęzi wielkiego drzewa. Wskazuje na trzymanie się w grupie jako fundament poczucia bezpieczeństwa.

29 stopień. Syrena wyłania się z fal oceanu, gotowa do odrodzenia się w ludzkiej postaci. Wskazuje na postawienie sobie celu i poświęcenie dotychczasowego życia na rzecz nowych i nieznanych kwestii.

30 stopień. Otwarty list. Wskazuje na wyjawienie prywatnej tajemnicy, która może zmienić bieg historii.

Może cię również zainteresować: Astrologia dla początkujących – TUTAJ ZACZNIJ! (Spis treści)

Nadine Lu

 

Źródło:
astrowiki.eu/index.php?title=Sabian_Symbols
integra.wordpress.com/2007/09/02/symbole-sabianskie-wyrocznia-xxi-wieku/
sabian.org/sabian_symbols.php

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *