Obrazy słowne, czyli symbole Sabiańskie – PANNA

panna

Obrazy słowne, które są opisem kolejnych stopni znaków zodiaku – to nic innego jak Symbole Sabiańskie. Każda z opisanych scen, a jest ich po 30 w każdym stopniu każdego znaku, jest realistyczna, działa na wyobraźnię, inspiruje i swoją symboliką dociera do najgłębszych zakamarków podświadomości. Symbole Sabiańskie powinniśmy interpretować indywidualnie, wewnątrz siebie, bo tylko wtedy będziemy w stanie wyciągnąć z nich jakąś wartość i znaczącą informację. Dla każdego symbol sabiański będzie czymś innym, bo każdy opiera się na indywidualnych doświadczeniach i swoich osobistych lekcjach i to one są filtrem, przez który przechodzą symbole.

Omawialiśmy już Symbole Sabiańskie w ujęciu astrologicznym oraz sprawdzaliśmy ich właściwości wróżebne (wszystko możesz przeczytać tutaj).

Sprawdź również, co oznaczają:

Źródło: unsplash.com

SYMBOLE SABIAŃSKIE – PANNA

1 stopień. Na portrecie ludzkiej głowy jej znaczące cechy zostały artystycznie podbite. Wskazuje na podkreślenie cech szczególnych danej osoby i wyostrzenie ich, traktując jako zalety.

2 stopień. Wielki biały krzyż góruje nad krajobrazem. Wskazuje na zaślepienie przez wiarę i kierowanie się zasadami uznanymi przez daną religię.

3 stopień. Dwa anioły stróże. Wskazuje na opiekę sił wyższych.

4 stopień. Czarne i białe dzieci radośnie bawią się razem. Wskazuje na tolerancję i miłość do bliźniego bez względu na kolor skóry.

5 stopień. Człowiek zaczynający zdawać sobie sprawę z istnienia duchów natury i innych duchowych działań. Wskazuje na odkrycie prawdziwej magii, która jest dostępna na co dzień i jednocześnie niewidoczna dla zwykłego śmiertelnika.

6 stopień. Karuzela. Wskazuje na zawirowania w życiu, chaos i dziecięcą, beztroską radość.

7 stopień. Harem. Wskazuje na odgrodzenie przestrzeni dla kobiet dostępnej tylko dla wybranego mężczyzny.

8 stopień. Pięcioletnie dziecko pobiera pierwszą lekcję tańca. Wskazuje na chęć nauki i rozwoju w najmłodszych latach, kiedy dziecko chłonie nowe umiejętności najszybciej.

9 stopień. Malarz ekspresjonista przy pracy. Wskazuje na ucieleśnienie tego, co znajduje się w duszy poprzez sztukę.

10 stopień. Dwie głowy spoglądające poza swe cienie. Wskazuje na odkrycie siebie i swojego prawdziwego ja w różnych sytuacjach życiowych.

11 stopień. Matka widzi w swym dziecku spełnienie jej głębokiego pragnienia. Wskazuje na spełnienie marzeń i poczucie spełnionej misji.

12 stopień. Po ślubie pan młody zrywa welon z panny młodej. Wskazuje na odarcie z panieństwa i rozpoczęcie nowej roli jako roli żony.

13 stopień. Potężny mąż stanu przezwycięża stan politycznej histerii. Wskazuje na siłę, władzę i zdolność manipulowania.

14 stopień. Arystokratyczne drzewo genealogiczne. Wskazuje na tradycję i długą historię oraz więzy błękitnej krwi.

15 stopień. Delikatna koronkowa chusteczka, spadek po mężnych przodkach. Wskazuje na sentymentalny, bezużyteczny aczkolwiek drogi sercu, drobiazg.

16 stopień. W Zoo dzieci stoją twarzą w twarz z orangutanem. Wskazuje na spotkanie dwóch światów, w których oba są siebie równie ciekawe.

17 stopień. Wybuch wulkanu. Wskazuje na nagromadzanie się energii i potrzebę jej ujścia.

18 stopień. Wirujący stolik do wywoływania duchów. Wskazuje na połączenie ze światem po drugiej stronie.

19 stopień. Wyścig pływacki. Wskazuje na sportową rywalizację w zgodzie z żywiołem wody.

20 stopień. Karawana samochodów jadąca na zachodnie wybrzeże. wskazuje na owczy pęd tłumu.

21 stopień. Żeńska drużyna koszykarska. Wskazuje na siłę kobiet i ich wolę walki.

22 stopień. Herb królewsko ozdobiony drogocennymi kamieniami. Wskazuje na przerost formy nad treścią.

23 stopień. Poskramiacz lwów pokazuje swe umiejętności i charakter. Wskazuje na umiejętność radzenia sobie z najdzikszymi zwierzętami, co przekłada się na styl życia, osobowość i charakter.

24 stopień. Marysia i jej małe jagniątko. Wskazuje na niewinność małego dziecka.

25 stopień. Opuszczona do połowy masztu flaga przed rządowym budynkiem. Wskazuje na  znak solidarności z wydarzeniami bądź uczestnikami wydarzeń.

26 stopień. Chłopiec z kadzielnicą usługuje kapłanowi w pobliżu ołtarza. Wskazuje na pełne oddanie w imię religii.

27 stopień. Grupa arystokratek spotyka się zgodnie z etykietą na pałacowym przyjęciu. Wskazuje na wyuczoną postawę powielaną zgodnie z kodeksem i zgodnie z oczekiwaniami.

28 stopień. Śmiały człowiek, który przejął władzę. Wskazuje na drogę do władzy poprzez wyrobienie w sobie takich cech charakteru jak śmiałość czy pewność siebie.

29 stopień. Poszukiwacz wiedzy okultystycznej czyta starożytne zwoje, które oświecają jego umysł. Wskazuje na ciągłość w rozwoju i chęć odkrycia najskrytszych tajemnic.

30 stopień. Całkowicie pochłonięty wykańczaniem pilnego zadania człowiek jest nieczuły na jakiekolwiek pokusy. wskazuje na jasny i klarowny cel do którego droga jest prosta, bo napędzana przez motywację do jego osiągnięcia.

Może cię również zainteresować: Astrologia dla początkujących – TUTAJ ZACZNIJ! (Spis treści)

Nadine Lu

 

Źródło:
astrowiki.eu/index.php?title=Sabian_Symbols
integra.wordpress.com/2007/09/02/symbole-sabianskie-wyrocznia-xxi-wieku/
sabian.org/sabian_symbols.php

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram