Syndrom Lightworkera – walka między światem fizycznym a wyższym poziomem świadomości

Syndrom Lightworkera

Nawet najbardziej rozwinięci duchowo mogą mieć problemy z odnalezieniem siebie. Wyjątkiem nie są również niosący światło. Wielu wysoce świadomych ludzi może posiadać syndrom Lightworkera. Pojawia się, gdy dana osoba osiąga wyższy poziom świadomości i ma trudności z jego utrzymaniem będąc jednocześnie ugruntowanym w świecie fizycznym. 

Lightworker to termin używany w odniesieniu do dusz, które świadomie budzą się, aby nieść światło i pomoc ludziom oraz planecie. Słowo to opisuje empatę, głęboko związanego z innymi oraz otaczającym go światem. Lightworkerzy to wojownicy, którzy wznoszą duchowość na nowe wyżyny. Większość wojowników światła pragnie uzdrawiać, aby wnieść do życia każdego dobroć, otwartość oraz świadomość, jednak podczas wykonywania swoich obowiązków bardzo często zapominają o sobie. Dodatkowo często zamartwiają się, czy i jak uda im się pogodzić funkcjonowanie w dwóch tak odmiennych światach – fizycznym świecie dualizmu i świecie głębokiej jedności z całym życiem.. 

Wznoszenie się przez poziomy świadomości jest bardzo dobrą rzeczą, ale stwarza również wyzwania i wiele przeszkód do pokonania. Przeszkody, które pojawiają się na drodze do oświecenia nazywane są “syndromem Lightworkera” i często występują u osób, które osiągnęły sukces w podniesieniu swojej świadomości, ale po dokonaniu tego, gubią się z powodu dysonansu powstałego między światem fizycznym a światem duchowym.

Może cię również zainteresować artykuł: Czy należysz do grupy Lightworkers? 15 cech Wysłannika Światła

Syndrom Lightworkera

  • Obrany cel życiowy

Jednym z aspektów osiągnięcia wyższego poziomu świadomości jest życie z określonym duchowym celem, który rozszerza światopogląd na wiele nowych sposobów. Problem pojawia się, gdy ktoś nie może w pełni zrozumieć, jakie działania podjąć, aby móc wypełnić obrany cel, a jednocześnie przetrwać w świecie, który mierzy swoją wartość na podstawie fizycznych pragnień i bogactwa. Próba odnalezienia równowagi może wywołać uczucie depresji i wyczerpania.

  • Strach przed własnymi mocami

Każdy Lightworker posiada niezwykłe moce, dzięki którym może wprowadzać światło do życia innych, jednak wielu z nich boi się potencjału tkwiącego w nich samych. Przytłacza ich strach, przez który przyciemniają swoje walory, i zamiast podążać za nimi, zamykają się w sobie i odczuwają niepokój przed podjęciem działań. Strach ten najczęściej związany jest z wewnętrznym sukcesem i opartej na nim odpowiedzialności.

  • Duchowa więź a fizyczne uziemienie

Wiele osób, które osiągnęło wyższy poziom świadomości, odczuwa potrzebę kompromisu: albo pozostaną połączeni i utracą uziemienie, albo stracą wyższe połączenie i będą uziemieni. Może to być naprawdę trudny do pogodzenia kompromis, dlatego wiele osób oscyluje między tymi dwoma wyborami, nigdy nie będąc do końca pewnym, który z nich jest właściwą drogą. W rezultacie Lightworker wykonuje swoją pracę, której nie lubi, ale się mu ona opłaca, albo wykonuje pracę skoncentrowaną na celu, kosztem codziennego życia.

  • Strach przed sukcesem: 

Wielu wojowników światła nie ma pewności co do swoich umiejętności i nie czuje się z tym komfortowo. Barierą w osiągnięciu równowagi jest pokonanie ograniczających przekonań, które pojawiają się, gdy intensywnie myślimy, jak osiągnąć swój cel, nie rezygnując z praktyczności. Ciężko przezwyciężyć wątpliwości dotyczące poczucia własnej wartości oraz powszechnego przekonania, że źródłem wszelkiego zła jest system i pieniądze.


Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym znajdziecie wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…


Świat fizyczny rządzący się swoimi prawami i potrzebami rzadko pozwala o sobie zapomnieć. Wydaje się niemożliwe realizowanie duchowej ścieżki, gdy martwimy się o codzienność. Nieodłącznym elementem tego wyzwania, jakim jest chęć pozostania w kontakcie zarówno ze światem duchowym, jak światem fizycznym, jest fakt, że wiele osób obawia się, jak wyglądałoby ich życie, gdyby udało im się osiągnąć tą niezwykłą równowagę. W istocie te dwa światy nie muszą być ze sobą w konflikcie. W rzeczywistości służą sobie nawzajem! Strona duchowa zapewnia trwałą motywację. Kiedy czujemy połączenie z wyższą świadomością, napędzamy siebie i swoje pasje, odczuwamy ekscytację i wewnętrzny spokój. Są to potężne siły, które można wykorzystać do wsparcia fizycznej pracy, która mogłaby przynieść nam ugruntowanie. Z drugiej strony, gdy jesteśmy związani ze światem fizycznym odczuwając uziemienie i fizyczne bezpieczeństwo, mamy dużo więcej przestrzeni na duchowy rozwój. Dzięki temu możemy poświęcić więcej czasu na poszerzanie swojej percepcji i wsparcie innych. Zatem te dwa – wydawałoby się – zupełnie różne poziomy funkcjonowania, mogą w naturalny sposób się uzupełniać i wspierać. Mamy możliwość odczuwania równowagi, wysokiego stanu świadomości, jak również fizycznego uziemienia w codziennym życiu.

Prawdziwą przeszkodą w osiągnięciu równowagi opartej na łączności z wyższą jaźnią i uziemieniu są ograniczające przekonania, które możemy mieć na temat tego, co się stanie po osiągnięciu tej niezwykłej równowagi. Zastanówmy się, co może się wydarzyć, jeżeli będziemy szanować swój duchowy cel i wytrwale go realizować. Odpowiedź jest dość prosta: kiedy robimy to, co kochamy, możemy zyskać więcej niż się spodziewaliśmy, tworząc tym samym pozytywną spiralę wspierającą życie na każdym poziomie. Dany cel kieruje naszymi działaniami, nasze działania wpływają na nasze wyniki, a same zyski przynoszą nam więcej swobody i napędu do dalszego działania. Pasja, którą odnajdziemy wynika z celu, motywacja wynika z głębokiego pragnienia dokonywania pozytywnych zmian na świecie.

Syndrom Lightworkera jest wynikiem braku akceptacji swojej mocy i obawą przed pogodzeniem życia na wysokim poziomie świadomości z codziennymi obowiązkami. Ten brak akceptacji jest tym, co objawia konflikt między duchowym połączeniem a ugruntowaniem. Boimy się swojej prawdziwej siły, a strach ten może przejawiać się jako niekończące się wewnętrzne rozproszenie, które sprawia, że nie możemy zrealizować swojego duchowego celu.

Może cię również zainteresować artykuł: Lightworkers – Wysłannicy Światła i ich misje na Ziemi

Aniela Frank


Źródła:
consciousreminder.com/2017/01/11/lightworker-syndrome-obstacle-traps-lot-highly-conscious-people/
wejees.com/light-worker-syndrome-an-obstacle-to-higher-consciousness/
powerofpositivity.com/5-things-that-happen-when-youre-a-lightworker/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram