Szafir – niebieski król duchowej mocy

Szafir

Szafir to jeden z czterech popularnych i cenionych kamieni szlachetnych, tuż obok diamentu, rubinu i szmaragdu. Z technicznego punktu widzenia, szafir jest odmianą korundu mineralnego, formą tlenku glinu. Zazwyczaj niebieski (z greckiego ‘szafir’ oznacza niebieski), pojawia się również w innych kolorach, wyłączając czerwony. Najpopularniejszy i najbardziej ceniony to ten w kolorze głębokiego niebieskiego, w odcieniu królewskim. Praktycznie niezniszczalny (drugi, po diamencie), co sprawia, że jest niebywałym kąskiem dla łowców biżuterii i praktykujących ezoteryków, którzy w kamieniu dostrzegli niebywałe wibracje.

Mówi się o nim: kamień duchowej mocy. Przynosi spryt, dobrobyt i dba o dostatek w życiu. Energetycznie wspiera spełnianie marzeń oraz pragnień duszy. Niebieski Szafir to kamień żywiołu wiatru. Ma za zadanie aktywować wyższe “ja”. Otwiera świadomość i pozwala komunikować się z energią planet. Stymuluje wizje psychiczne, pozazmysłowe postrzeganie i wewnętrzne poczucie znajomości danego tematu. Zwiększa zdolność uczenia się.

Może cię również zainteresować artykuł: Minerały a znaki zodiaku. Sprawdź jakie kamienie będą dla ciebie najlepsze

Źródło: geologyin.com/2018/07/what-is-water-sapphire.html

Dla kogo?

Szafir kojarzony jest z królewskim kamieniem. Nie bez powodu – od zawsze był talizmanem królów i szlachty. Chronił przed krzywdą, zawiścią i nieszczęściem oraz przyciągał dobro, spełnienie i ochronę boskiej łaski. Kamień ten nosili wszyscy ci, którzy potrzebowali wyostrzenia intelektu, ochrony przed niebezpiecznymi zwierzętami. Dla niektórych był też znakiem przychylności planety Saturn – Szafir sprawiał, że planeta była dobra i łaskawa dla właściciela kamienia. Szafir uznawany jest również za kryształ transformujący, czyli taki który może dokonać energetycznych zmian na danej płaszczyźnie – zmieni stan zdrowia, zmieni perspektywy, relacje czy ogólną sytuację. Sprawia on, że jesteśmy w stanie dokonać zmian w sobie, a jeśli ich dokonamy, wtedy zauważymy zmiany na zewnątrz. Transformator o ziemskiej mocy, a takim jest Szafir, pomaga w rozwoju i zmianach. Jest doskonały dla wszystkich tych, którzy chcą i potrzebują zmian, aby ruszyć na nowy poziom życia.

Właściwości

Szafir zyskuje na swoim głębokim, niebieskim kolorze. Ma w sobie świetlistość, wyraz i głębię, w której nurkuje każdy mający styczność z energią kamienia. Kamień przynosi spokój i równowagę duszy – wyrównuje płaszczyzny duchowe, mentalne i fizyczne. Chroni przed negatywną energią, przyciąga obfitość, rzuca światło na nowe pomysły, zwiększa intuicję, obdarza mądrością, pomaga wyjść z depresji i spirali negatywnego myślenia, wywołuje uczucie oddania. Szafir kojarzony jest ze szczęściem, lojalnością, miłością (stąd często występuje w pierścionkach zaręczynowych), równowagą, samooceną, rozwojem duchowym.

Szafiry w innych kolorach niż najpopularniejszy niebieski mają swoje spersonalizowane znaczenie i właściwą sobie mądrość.

 1. Szafir czarny – zapewnia centrowanie energii, ochronę i uziemienie. Pomaga zaufać własnej intuicji.
 2. Szafir niebieski – pomaga pozostać na ścieżce duchowej, uwalniając blokady i zapewniając siłę.
 3. Szafir zielony – kamień wierności, przynosi lojalność i uczciwość.
 4. Szafir indygo – zwiększa świadomość psychiczną oraz eliminuje negatywne energie z aury.
 5. Szafir różowy – usuwa emocjonalne blokady, przynosi bezwarunkową miłość.
 6. Szafir biały – kamień ochronny, usuwa przeszkody w drodze do życiowego celu.
 7. Szafir żółty –  przyciąga bogactwo i zapewnia dobrobyt.
 8. Szafir pomarańczowy – przynosi mądrość stworzenia, łączy w sobie kreatywność i zmysłowość, talizman artystów.
 9. Szafir fioletowy – przynosi mądrość duchowego przebudzenia oraz pobudza medytację.

Bransoletki z szafiru oraz naszyjniki z kyanitu z lotosem i szafirem znajdziesz w naszym sklepie


Moc Szafiru

Szafir leczy zaburzenia krwi, zaburzenia komórkowe, reguluje gruczoły i uspokaja nadaktywne układy organizmu. Jest doskonałym kamieniem w terapii alternatywnej. Ułatwia wejście w stan, w którym uświadamiamy sobie przeszłe wcielenia. Z tego też względu, używany jest podczas hipnozy do wchodzenia w trans.

Jego moc wyjątkowo uspokaja i pozwala się skupić. Uwalnia napięcia psychiczne i segreguje niepożądane myśli. Stosuje się go do praktyk duchowych, aby uzyskać wsparcie w kwestiach samodyscypliny i pracy nad nawykami.

Jako kamień miłości i wierności, szafir stanowi dobrą bazę do biżuterii zaręczynowej lub ślubnej. W przypadku rozstania, ze względu na dużą moc kamienia, zaleca się usunięcie biżuterii. W przeciwnym razie, połączenie między dwiema osobami może pozostać nienaruszone, co wzbudzi dodatkowy żal i niechęć.

Pielęgnacja kamienia

 • Rozładowywanie: Pod bieżącą wodą.
 • Ładowanie: W promieniach słonecznych.
 • Oczyszczanie: W pierwszej kolejności mechaniczne, następnie przy użyciu hematytów.

Może cię również zainteresować artykuł: Kyanit – niebieski kamień, który pozwala widzieć rzeczy takimi, jakie są

Nadine Lu

Źródła:
charmsoflight.com/sapphire-healing-properties
crystalvaults.com/crystal-encyclopedia/sapphire
thespruce.com/the-royal-sapphire-king-of-all-blue-stones-1274366

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram