Szungit – metafizyczny węgiel, aktywator wody i pochłaniacz negatywów

Szungit

Szungit to starożytny kamień. Mówi się, że ma około 2 miliardy lat i jest najstarszym z występujących na Ziemi minerałów, zawierających węgiel. Jego odwieczna pamięć, którą w sobie zachował, potężny skład i właściwości sprawiają, że to kamień niezwykły. Używanie go może być w wielu przypadkach zbawienne, a ukryta w nim moc potrafi przynieść liczne błogosławieństwa każdemu, kto potrafi się z nim obejść i wykorzystać drzemiący w nim uzdrawiający potencjał.

Swój charakterystyczny czarny kolor zawdzięcza bardzo wysokiej zawartości węgla. Mówi się, że najlepsze okazy składają się nawet z 95-99% czystego węgla. W odróżnieniu od grafitu (formy węgla, która jest prawdopodobnie najbardziej znana), Szungit ma lśniącą strukturę, a niektóre okazy wysokiej jakości także srebrne refleksy.

W odróżnieniu od diamentu i grafitu, posiada niezwykłą matrycę węglową. Molekuły takiego węgla, ze względu na swoją strukturę, są podobne do piłki futbolowej i są nazywane fulerenami. Fulereny to bardzo silne przeciwutleniacze (antyoksydanty), niektóre źródła podają, że są setki, a nawet tysiące razy efektywniejsze od witamin E i C.

Pochodzenie

Kamień został odkryty w Rosji  w regionie Karelii (skąd pochodzi większość wydobywanego kruszcu), w wiosce Shunga, od której pochodzi jego nazwa. W Rosji szungit ma długą i bogatą historię, np. car Piotr, który rządził Rosją, podobno pijał tylko wodę nasyconą tym minerałem, co skutkowało jego częstymi podróżami do Karelii.

Właściwości lecznicze szungitu stały się sławne, zarówno wśród zwykłych ludzi, jak i carów. Stał się bardzo popularny i powszechnie używany.

Pochodzenie tegoż kamienia jest owiane tajemnicą – nie wiadomo jak doszło do jego pojawienia się na naszej planecie. Niektórzy twierdzą, że mógł on powstać w starożytnych oceanach, zamieszkałych przez różne mikroskopijne organizmy, które dawno już wyginęły. Uważa się, że gdy te organizmy obumarły i rozłożyły się, stały się częścią morskiego dna, tworząc niezwykłe skały i w końcu – wraz ze zmieniającą się formą Ziemi – wylądowały na lądzie.

Natomiast niektórzy naukowcy wysuwają hipotezę, zgodnie z którą kamień ten przybył na Ziemię z kosmosu na meteorytach, na których fulereny faktycznie zostały znalezione.

By Semenov.m7 [CC BY-SA 4.0], from Wikimedia Commons

Właściwości lecznicze

Przez tysiące lat naturalnie występujący w przyrodzie szungit był używany przede wszystkim do poprawy jakości wody. Przez ten czas został dokładnie przebadany, a jego niezwykłe właściwości prozdrowotne potwierdzone. Współcześnie stosowany często w stacjach uzdatniania wody, ale nie tylko. W wojskowej Akademii Medycznej w Sankt-Petersburgu naukowcy badają lecznicze właściwości produktów i wytwarzanych z nich leków. Dzięki licznym badaniom odkryli listę odrębnych właściwości fulerenów zawartych w szungicie i uważają je za przyszły, istotny element leków korzystnie działających, np. na stany alergiczne, w tym astmę.  Prowadzone są także badania w zakresie ewentualnego zastosowania szungitu do zwalczania chorób nowotworowych.

Wracając do wpływu kamienia na wodę, dowiedziono, że przy współdziałaniu szungitu, nabiera niebywałych właściwości wspomagających zdrowie poprzez jej strukturyzację. Dochodzi do niej dzięki przekazaniu wodzie swojej matrycy energetyczno-informacyjnej oraz absorpcji zanieczyszczeń zastałych w płynie (jest w stanie zakumulować na swojej powierzchni aż do 95% wszystkich zanieczyszczeń). Takie oczyszczenie sprawia, że woda staje się przejrzysta o smaku wody źródlanej. Jej spożywanie wspomaga pracę wszystkich struktur biochemicznych organizmu, zarazem nie tłumiąc działania zdrowych komórek.

Szungit potrafi oczyścić wodę z:

 • pestycydów
 • metali ciężkich
 • chloru
 • azotanów
 • fenoli
 • dioksyn
 • żelaza koloidalnego pochodzącego z rur wodociągowych
 • izotopów promieniotwórczych
 • farmaceutyków
 • bakterii
 • olejów
 • wirusów

Woda szungitowa jest pomyślnie stosowana w leczeniu i łagodzeniu schorzeń krwi, narządów oddechowych, problemów trawiennych, pomaga w stabilizacji układu nerwowego i układów krążenia.

Potwierdzono, że regularne picie wody szungitowej zmniejsza stany zapalne, bóle i obrzęki stawów, oczyszcza je i wzmacnia. Wzmacnia również kości, leczy przeziębienie i grypę, ból gardła i zapalenie dziąseł. Ma właściwości przeciwbólowe. Oczyszcza przewód pokarmowy z bakterii chorobotwórczych. Wzmacnia cały system odpornościowy, usuwa zmęczenie i energetyzuje organizm.

Zewnętrznie stosowana, w postaci płukanek lub okładów, pomaga poradzić sobie z uporczywym trądzikiem, zmarszczkami, poparzeniami, obrzękami, wrzodami i łuszczycą. Pomaga w przypadku trudno gojących się ran i odleżyn. Płukanie włosów wodą szungitową chroni przed ich wypadaniem, zapobiega łysieniu, wzmacnia je u nasady i nadaje włosom jedwabistości i blasku.


Dobrej jakości szungit możecie znaleźć w naszym sklepie


Właściwości metafizyczne

Szungit wykazuje także potężne właściwości energetyczne, które czynią go użytecznym w duchowym uzdrawianiu i pomocnym w uzyskaniu mentalnej i energetycznej ochrony.

Czerń w magii prawie zawsze jest kolorem ochrony i zabezpieczenia. Wyjątkowo ciemna barwa szungitu sprawia, że jest to idealny kamień ochronny, w szczególności przed pechem, klątwami i „wampirami energetycznymi”.  Głęboka czerń „wysysa” negatywną energię i chroni przed negatywnym wpływem poprzez „maskowanie” pola energetycznego, tak, by nikt niepożądany nie mógł się do niego podłączyć i zaatakować. Jest to niezwykle korzystne, jeśli masz do czynienia z negatywnymi lub toksycznymi osobami w swoim życiu.

Ze względu na właściwości przewodzące prąd elektryczny, nadaje się również jako wzmacniacz w magii i medytacji.

Jeśli używasz swojej energii mentalnej w celu manifestacji swoich intencji, szungit zadziała jak przewodnik i zwiększy twoje moce mentalne, tym samym przyspieszając ich realizację. Pomoże też w uziemieniu energii, w skupieniu i koncentracji oraz trzymaniu jej w ryzach, by nie była rozpraszana i niepotrzebnie tracona. A dzięki właściwościom absorbującym negatywną energię, pochłonie wszystko to, co mogłoby stanąć na drodze manifestacji pragnień.

Dzięki tym trzem niezwykłym cechom kamienia, który działa jak przewodnik, pomaga w koncentracji i „wysysa” negatywy, szybko osiągniesz swoje cele i doznasz powodzenia w każdej dziedzinie życia, której poświecisz swoją uwagę.

Jak korzystać z Szungitu, by osiągnąć najlepsze rezultaty

Podstawą jest oczywiście woda szungitowa. Jej przygotowanie jest bardzo proste i wymaga jedynie umieszczenia kamieni na stałe w naczyniu do którego będziemy wlewać wodę, a następnie ją z niego pić. Potrzeba około 100 g kamienia na 1-2 litry wody. Taka woda przed spożyciem powinna odstać minimum trzy doby, by w pełni nabrała odpowiednich właściwości.

Tak przygotowaną wodę możemy pić, gotować w niej posiłki, wykorzystywać do celów kosmetycznych, do kąpieli, podlewania kwiatów itd.

Jeśli chcemy użyć jej do kąpieli, będziemy potrzebowali 0,5 kg szungitu zalanego 7-10 litrami wody. Po 3 dniach dolewamy ją do normalnej wody w wannie. Kąpiel taką zażywać najlepiej 2x w tygodniu.

Z biegiem czasu ilość fulerenów w wodzie będzie coraz mniejsza, co oznacza, że właściwości lecznicze również się zmniejszą. Dlatego należy wymieniać kamienie raz na 2-3 miesiące, a co dwa tygodnie gruntownie je przepłukać.

By skorzystać z energetycznych mocy szungitu, najlepszym sposobem jest po prostu noszenie go codziennie na sobie lub jak najbliżej ciała. Pozwoli to mu na oczyszczanie biopola i organizmu z nagromadzonych energetycznych toksyn i ochronie przed zewnętrznymi atakami.

Jeśli chcesz, by kamień wchłonął negatywną energię w określonym środowisku, takim jak dom lub biuro, to umieść kawałek szungitu w pomieszczeniu, najlepiej w miejscu, w którym czujesz, że jest najwięcej negatywnej energii.

By Amrith.de [GFDL or CC BY 3.0], from Wikimedia Commons

Łączenie Szungitu z innymi kamieniami

Szungit jest doskonałym przewodnikiem i wzmacniaczem energii innych kamieni i magicznych przedmiotów. Jeśli chodzi o kamienie, to najlepiej łączyć go z tymi, które mają działanie harmonizujące, przynoszące spokój i łagodzące relacje interpersonalne. Kamienie pomagające w przywracaniu harmonii to między innymi perły, opale i rubiny.

Dla lepszego uziemienia duchowego możesz połączyć go z mocniejszymi kamieniami, takimi jak czarny turmalin, ognisty agat i czarny obsydian.

Natomiast w celu lepszej ochrony, szungit warto połączyć z czerwonymi kamieniami jak np. rubin lub granat. Kamienie te mają ognistą energię, która zostanie wzmocniona przez moc szungitu. Jest to niezawodna kombinacja, by być pewnym, że nie dotknie nas żadne niebezpieczeństwo.

Wiele z tych kamieni również znajdziesz w naszym sklepie, o TUTAJ

A artykuły opisujące fizyczne i energetyczne właściwości różnych kamieni szlachetnych znajdziesz TUTAJ.

Źródła:
meanings.crystalsandjewelry.com/shungite
healing-crystals-for-you.com/shungite.html
akademianatury.pl/higiena-naturalna/woda/naturalne-oczyszczanie-wody.html
tajemnice-swiata.pl/szungit/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram