Tajemniczy świat Astralny – część 2: metody dostępu

świat astralny

Odkrywając skrawki tajemnic siedmiu stref Astralnego świata, pytań zbiera się znacznie więcej niż odpowiedzi. Każdy marzy o dobrowolnej podróży między planami astralnymi. Zanim wybierzemy się na wycieczkę w zaświaty, warto poznać zasady tam panujące. Przydatna staje się także wiedza na temat świadomego snu i wyjścia z ciała. Choć jest to otwarta przestrzeń, nie każdemu człowiekowi za życia udaje się tam dostać.

Część pierwszą artykułu przeczytasz TUTAJ.

Kto ma dostęp do świata Astralnego

Dostęp mają tu wszyscy. Każda dusza po śmierci musi przedostać się do tego świata. Niestety przymusowy pobyt tu, zazwyczaj nie jest zapamiętywany. Dusze zmarłych wędrują na różne poziomy. W jakiej strefie się znajdziemy, i co zostanie nam ukazane, zależy całkowicie od naszej istoty. Zależne jest to od wszystkich rodzajów poprzednich wcieleń i doświadczeń. Od jakości życia w świecie fizycznym, czyli wszystkich myśli, słów i uczynków.

OOBE to umiejętność ciężka do opanowania (Jednak możliwa do nauczenia. Jeśli chcesz się nauczyć podróży poza swoje fizyczne ciało wejdź TUTAJ). To jedna z kilku metod, dzięki której znajdziemy się w tym niezwykłym miejscu. Jeżeli umiejętność wyjścia z ciała nie jest nam obca, warto wiedzieć, że możliwe są przejścia z poziomów niższych na wyższe. Do tego potrzebne są klucze, które znajdują się ukryte na każdym z planów. Odnalezienie ich oznacza wejście na wyższy poziom. Pomocne w wędrówce między strefami są też rodzaje i ilość wcieleń, doświadczenie i najważniejsze – dobre intencje. Dobra istota dzięki temu może otrzymać światło z boskiego źródła, które nakierowuje ją na kolejne dalsze plany.

Jak ważne są intencje?

Jeżeli połączenie ze światem astralnym odbywa się na zasadach chciwości i chęci imponowania innym, otrzymuje on połączenie ze złymi istotami. Przez takie zachowanie może zostać zainfekowany. Natomiast kontakt utworzony w przypadku chęci poznania samego siebie, zapoznania się ze swoją duszą, czy zgrania świadomości, uznaje się za czysty. Takie połączenie przyciąga do nas same dobre istoty. Tylko czyste intencje są przepustką do świata dobrych tworów. Biała jednostka, widząc istotę wchodzącą do świata astralnego z pobudek złych i egoistycznych nie podejdzie. To nie są jej wibracje i energie. Natomiast zło, widząc to, bez zastanowienia zbliży się, ponieważ wypełnia nas aura, którą się karmi.

Źródło: pixabay.com

Sposoby na podróż w inny wymiar

1. OOBE – wyjście z ciała

Jest jednym z najbardziej popularnych metod do świadomej podróży po świecie Astralnym. Wyjście duszy z ciała odbywa się podczas świadomego snu. Techniki tej może nauczyć się każdy, lecz wymaga odrobiny cierpliwości, samozaparcia, i co najważniejsze, czystych intencji. Oto jeden ze sposobów wydobycia duszy z ciała. Czynności te powinny być wykonywane w domu, gdzie czujemy się swobodnie. Pokój powinien być ciemny i cichy. Powinno się pozbyć z niego rozpraszających świateł i hałasów. Najłatwiej jest wykonywać podróż astralną samemu, śpiąc samemu w pomieszczeniu.

  • We wczesnych godzinach porannych, kiedy jesteśmy już świadomi ale zaspani, łatwiej jest nam osiągnąć stan relaksacji i podwyższonej świadomości. Kryteria te są konieczne do opuszczenia ciała. Taki stan wymaga skupionej uwagi i głębokiej relaksacji. Leżąc na plecach, zamknij oczy i spróbuj oczyścić umysł z rozpraszających myśli. Skoncentruj umysł na własnym ciele i odczuciach z niego wypływających. Oddychaj głęboko i powoli wypuszczaj powietrze. Nie wolno utrzymywać napięcia w klatce piersiowej i barkach. Każdy mięsień ma być całkowicie rozluźniony. Ciało i umysł powinny przybliżyć się do snu, ale nie tracąc całkowicie świadomości. Trzeba znaleźć się na granicy czuwania i śnienia. W takim transie poruszaj nogami, rękami i ramionami. Używaj do tego tylko swojej wyobraźni. Utrzymuj taką koncentrację, dopóki możliwe będzie poruszanie całym ciałem tylko siłą umysłu. Na tym poziomie ciało wchodzi w stan wibracji, trzeba się im poddać by wyjść. Podczas tego stanu wyobraź sobie pomieszczenie w którym zasnąłeś. Porusz ciałem astralnym w swoim umyśle, aby się poruszyć i znaleźć nad łóżkiem. Rozejrzyj się dokładnie wokół. Wstań, przejdź się po pokoju i spójrz na swoje śpiące ciało. OOBE jest skończone jeśli czujesz jakbyś patrzył na wszystko z perspektywy istoty astralnej. Poruszasz się po świecie świadomym „ja”, które jest oddzielone od ciała fizycznego.

Potrzebujesz więcej wiedzy i konkretnych narzędzi? Weź udział w szkoleniu internetowym: OOBE –  nauka wychodzenia z ciała

2. Medytacja

Jest nieco trudniejszym sposobem wydostania się duszy z ciała. Podczas medytacji otrzymujemy Kosmiczną Energię. Warto praktykować tę metodę w zaciszu domowym, dobrze nam znanym i bezpiecznym miejscu. Pora dnia nie ma znaczenia, ważne jest nastawienie i głębia medytacji.

  • Siadamy wygodnie, przygotowujemy się do medytacji. W pokoju nie powinno nas nic rozpraszać. Podczas medytacji zbieramy Energię Kosmiczną. Po otrzymaniu dostatecznej ilości energii, świadomość, która poszerza się na nasze ciało, zaczyna się przemieszczać do jednego punktu. Kiedy świadomość podróżuje odczuwamy szarpnięcia w ciele fizycznym. W czasie transu czujemy unoszenie, nie odczuwamy rąk i nóg. Nasza postura staje się lekka jak piórko. Czasem można odczuć ruchy w formie obracania się ciała, ruchy te nazywane są ruchami astralnymi. Poprzez dalej praktykowaną medytację, otrzymujemy dodatkową energię. Jeżeli uzbieramy wystarczającą ilość mocy, świadomość przyjmuje formę Ciała Astralnego. Po gwałtownych ruchach, dusza zaczyna wydostawać się z sylwetki. Po wyjściu z ciała medytujący widzi siebie. Połączeni jesteśmy długim srebrnym sznurem.
świat astralny

Źródło: pixabay.com

Co zyskujemy podróżując w zaświatach

Podczas medytacji czy OOBE przyświeca nam jedno zadanie – wyjście z ciała i podróże po świecie Astralnym. Zjawisko to, nie tylko pozwala nam uzyskać nowe doświadczenia, ale dzięki nim zdobywamy coś więcej – zrozumienie. Zaczynamy pojmować, że nie jesteśmy tylko ciałami i umysłami. Poprzez doznanie podróży astralnych, nasze ograniczenia w umyśle znikają, dociera do nas że jesteśmy nieograniczeni. Przeżycie podróży daje nam poczuć, że to my jesteśmy świadomością. Staramy się zrozumieć nowe wymiary życia, dzięki temu uczymy się dostrzegać nowe egzystencje.

Czy wędrówki po świecie Astralnym mogą zaszkodzić

Wędrówki do świata Astralnego stają się niebezpieczne przy złych chęciach. Technik oparte na podróży pod wpływem środków odurzających czy jakichkolwiek używek, przyciągają do nas złe byty, które mogą się do nas na stałe przyczepić. Przemieszczanie się do świata harmonii z nieczystymi intencjami, takimi jak sława czy bogactwo, mają negatywny wpływ na naszą kondycję psychiczną. Szkodliwe istoty astralne uwielbiają żywić się złośliwą energią. Zbyt długi czas przebywania poza sylwetką, także źle wpływa na naszą kondycję fizyczną.

Decydując się na wędrówkę do innego świata, warto zastanowić się nad samym sobą. Po co i w jakim celu się tam wybieramy? Zanim będziemy przebywać poza ciałem, można przemyśleć swoje potrzeby, ponieważ najważniejsza dla dobrych istot astralnych jest chęć rozwoju i poznania własnego JA. Trzeba uważać, bo harmonijny świat, w którym jasno podzielone jest zło i dobro, nie da się oszukać.

Aniela Frank

 

Źródła:
http://www.eioba.pl/a/4gup/przejscie-przez-astral
https://innemedium.pl/wiadomosc/czym-jest-swiat-astralny-czy-istnieje-obok-nas
http://www.instytutnoble.pl/jak-uzyskac-projekcje-astralna/
http://ezowymiar.pl/artykul/?tx_ttnews%5Btt_news%5D=58&cHash=6da82a80c11b9479f0ee6e720bf40806
http://www.maszke.pl/2016/05/jak-medytowac-cz-iv-podroz-astralana-podroz-swiadomosci/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *