Tantra Puja. Rytuał Miłości dla par

Rytuał Miłości

W pierwszej części serii o Tantrycznej drodze, prowadzącej do otwartości, widzieliśmy jak połączyć duchowość z seksualnością (patrz: tutaj). Zrozumieliśmy jak ciało zazębia się z duchem oraz jak przygotować się na przyjęcie drugiej osoby. Indywidualnymi rytuałami przygotowaliśmy się na otwarcie, większą wiedzę oraz wspólny rytuał prowadzący do zjednoczenia (patrz: tutaj). Teraz czas na praktykę w parach. Poznaj rytuał miłości dla par.

RYTUAŁ  MIŁOŚCI TANTRA PUJA (DLA PAR)

Potraktujcie ten rytuał miłości jako otwierające serca spotkanie dusz. Przygotujcie wcześniej miejsce, gdzie to spotkanie się odbędzie.

1. Zadbajcie o to, by w przeznaczonym na spotkanie czasie (np. 1 godzina) nikt wam nie przeszkadzał. Wyłączcie komórki, a dzieci oddajcie pod opiekę dziadkom.

Wyznaczcie, najlepiej na podłodze (lub na łące, jeśli to ciepła pora roku) kwadrat, 1m x 1m – to będzie miejsce waszego spotkania. Rozścielcie matę, koc i poduszki, by było wam wygodnie i ciepło od podłogi.

3. Po środku miejscówki, czyli w centrum, postawcie miseczkę z wodą (może być plastikowa, miedziana, może to być misa kryształowa), a w niej kilka płatków kwiatów i/lub małych kwiatków. Zawartość misy, czyli woda z kwiatami, którą będziecie błogosławić, jest “ofiarą” dla Waszej Wyższej Jaźni i prośbą o prowadzenie.

4. Niech każde z was zrobi dla partnera ozdobę – prezent, który sobie wręczycie. Może to być wianek z kwiatów na głowę lub naszyjnik z kwiatów, długi lub krótki. Ważne, by to było coś, co robicie własnoręcznie, wkładając w to energię, czas i dobre życzenia, a potem chętnie obdarowujecie tym partnera.

5. Koło misy z wodą postawcie też jedną główną świecę oraz kilka mniejszych. Wokół siebie i wokół stanowiska też możecie poustawiać świeczki, w zależności od upodobań. Światło będzie zgaszone, więc warto, byście zadbali o odpowiednią atmosferę i widoczność.

6. Kiedy już wyznaczycie godzinę spotkania, np. godz. 19.00, podejdźcie do tego jak do celebracji i ceremonii. Ubierzcie się ładnie, może najładniej jak potraficie. Zadbajcie o higienę i wygląd, by odwzorować tym to, jak bardzo zależy wam na partnerze.

7. Przygotujcie też 4 słodkie, małe przysmaki, którymi obdarujecie partnera. Niech będą to ręcznie zrobione lub upieczone ciasteczka, kuleczki lub inne smakołyki. Każdy z partnerów przygotowuje po 4 sztuki, które umieszczacie na dwóch małych tackach. Zróbcie tak, by wyglądało to zachęcająco i wyśmienicie. Można taki poczęstunek porównać do przyjmowania gościa z innego kraju.

8. Przygotujcie również malutką miseczkę z odrobiną pachnącego olejku, w którym zamoczycie palce.

9. W pokoju rozstawcie też kadzidła, by wydawało wam się, że jesteście w starej, hinduskiej świątyni.

10. W Indiach przy tym rytuale, bardzo często uczestniczy muzyk, który na etnicznych instrumentach przygrywa parom przepiękne, otwierające pieśni. Jeśli nie macie prywatnego muzyka ;-), to przygotujcie muzykę, która będzie wam przygrywać z głośników. Mantry lub delikatna, etniczna muzyka, będzie jak najbardziej na miejscu.

11. Niech każde z was przygotuje sobie na kartce formułkę, którą potem przeczyta partnerowi (tekst formułki w punkcie 5. spotkania).

rytuał dla par

SPOTKANIE – RYTUAŁ MIŁOŚCI 

1. Bądźcie punktualni. Przygotujcie wszystko wcześniej, zapalcie świeczki i kadzidła tak, by o tej przysłowiowej 19.00 usiąść przy zapalonych świecach i misie z wodą.

2. Usiądźcie na przeciwko siebie. Złapcie się za ręce i głęboko oddychajcie w tym samym rytmie przez 5 minut. Jeśli nie jesteście przyzwyczajeni do siedzenia w ciszy (bez rozmawiania) przez 5 minut, ten czas może się dłużyć. Nie przejmujcie się i nie przestawajcie. Miejcie blisko zegar, na który mężczyzna będzie zerkał co jakiś czas. Mężczyzna przejmuje kontrolę nad czasem. Kobieta uczy się rozluźnienia i zaufania.

3. Po 5 minutach, przez kolejne 10 minut, dalej siedzicie w ciszy i patrzycie sobie w oczy. Starajcie się nie myśleć o jutrzejszym obiedzie czy pracy, tylko autentycznie poświęcić ten czas na wspólną medytację. Robicie to po to, by się do siebie zbliżyć, a nie, by coś odbębnić.

4. Przez kolejne 10 minut, trzymając się za ręce, wpatrujcie się w płomień głównej świeczki. To jedna z podstawowych medytacji, gdzie tańczący płomień zajmuje biegający umysł.

Nie przejmujcie się, jeśli pojawiają się różne myśli i ciężko jest się wam skupić. Pozwalajcie myślom przychodzić i odchodzić. Traktujcie je życzliwie – umysł nie jest wrogiem, a waszym przyjacielem, który stara się wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafi.

Weźcie jeszcze kilka wspólnych oddechów.

5. Następnie kobieta czyta partnerowi poniższą formułkę:

Ja… (np. Ala), stwarzam tę przestrzeń dla siebie i dla ciebie (np. Robercie), byś mógł poczuć się w pełni bezpieczny, zauważony, doceniony i kochany. Ja… (Ala), otwieram się na ciebie… (Robercie). Jestem ciebie ciekawa, chcę cię poznać, dotknąć twojej duszy, poczuć bicie twojego serca, poczuć twoją istotę. Otwierając się na ciebie, otwieram też siebie. Pokazuję się tobie taka, jaka jestem. Otwieram moje ciało, mój umysł i moją duszę. Chcę dla ciebie jak najlepiej. Życzę ci piękna, spokoju, życia, witalności, dobroci i miłości. Daję ci wolność i zrozumienie. Wolność, którą ci daję, jest całkowitą wolnością. Chcę, byś był szczęśliwy, nawet jeśli to będzie oznaczało, że jesteś szczęśliwszy beze mnie. Powiewem moich słów sprawiam, że wznosisz się i otwierasz swoje skrzydła. Tego dla ciebie chcę.

6. Mężczyzna mówi: Dziękuję. Po czym on również czyta tę formułkę kobiecie, a ona słucha. Po wysłuchaniu, mówi: dziękuję.

Poza początkowym trzymaniem się za ręce, zalecane jest nieszukanie fizycznego kontaktu – pocałunki i dotyk zostawcie na później.

7. Kobieta mówiąc partnerowi ponownie „dziękuję”, obdarowuje go zrobionym przez siebie wiankiem lub naszyjnikiem z kwiatów. Zakłada go na jego szyję lub głowę.

8. Mężczyzna mówiąc partnerce ponownie “dziękuję”, zakłada na jej głowę lub szyję ozdobę z kwiatów, którą wcześniej przygotował.

Poza tymi minimalnymi słowami, powstrzymujemy się od gadaniny, żartów i rozmów na przeróżne inne tematy. Jeśli chce ci się śmiać, przeczekaj i wykorzystaj tę sytuację jako nowość i fajną, wspólną przygodę. W najgorszym przypadku będziecie się z tego wspólnie śmiać.

9. Połóżcie sobie nawzajem dłoń na sercu. Kobieta na sercu mężczyzny, a mężczyzna na sercu kobiety (lub w przypadku związków homoseksualnych, każdy z partnerów kładzie dłoń na sercu swojego partnera). Do tego musicie siedzieć w takiej odległości od siebie, by móc bez problemu dosięgnąć klatki piersiowej partnera. Powstrzymajcie się od dotyku seksualnego, gdyby ręka zaczęła chcieć wędrować.

Siedźcie tak przez kolejne 10 minut, skupiając się tylko i wyłącznie na biciu serca partnera i na czuciu jego ręki na waszym sercu. Utrzymujcie kontakt wzrokowy na zmianę z wpatrywaniem się w płomień świeczki.

10. Następnie (możecie już puścić serce), kobieta mówi: “Oto mój dar dla ciebie” i sięgając po swoją tackę ze smakołykami, karmi nimi partnera, wkładając mu do ust kawałki słodyczy.

11. Po tym mężczyzna bierze swoją tackę i mówi “Oto mój dar dla ciebie” i karmi partnerkę swoimi smakołykami, które do tej pory pozostawały tajemnicą i niespodzianką.

12. Kobieta zanurza palec w miseczce z olejkiem i namaszcza czoło partnera (punkt między brwiami, tzw. trzecie oko) mówiąc „Wolność, miłość, zaufanie.”

13. Mężczyzna zanurza palec w miseczce z olejkiem i namaszcza czoło partnerki (punkt między brwiami, tzw. trzecie oko) mówiąc „Wolność, miłość, zaufanie.”

14. Partnerzy wspólnie obejmują miseczkę z wodą i przez kilka minut strukturyzują wodę, czyli przesyłają do niej dobre myśli, takie jak: miłość, życzliwość, błogosławieństwa, lekkość, zabawa, intymność, dobro, nadzieja, otwartość, uprzejmość, podziw. Zakończcie rytuał miłości.

Wodą tą można później podlać kwiaty.

Po odbytym rytuale, przytulcie się, podziękujcie sobie lub posiedźcie w ciszy. Wasze serca się do siebie zbliżyły. Nic nie jest takie jak przedtem.

Niewykluczone, że namiętność przejmie dalszy ciąg wydarzeń 😉 Bawcie się sobą!

Alicja Baba

 

Źródło:
Rytuału Puja nauczyłam się w ashramie Tantra Joga w Indiach: http://www.shrikali.org/tantrayogaschool.php
Zdjęcia: pexels.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram