Telepatia – zadanie drugie

Zanim przejdziemy do zadania poszerzającego sensorykę, podsumujmy zadanie pierwsze.

Jeśli wśród twoich obserwacji przeważały odpowiedzi sugerujące twoje skupienie na przeszłości (P), oznacza to, że uważności twojej Podświadomości jest nieperspektywiczna, a retrospektywna. Budowę życia (a dokładniej relację Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość) najlepiej podsumować można metaforą klepsydry. Twoja Przeszłość (P) (dolne pomieszczenie klepsydry) przenika przez twoją Teraźniejszość (T) (przewężenie) by stać się twoją przyszłością (F) (górne pomieszczenie klepsydry). Niektórzy (przeważnie osoby leworęczne) rozumieją tę alegorię w odwróceniu, a więc spływając ze Źródła schodzimy z góry (dla nich tutaj znajduje się P Przeszłość) i przez punkt Teraźniejszości (T) pozwalamy Przeszłości stać się Przyszłością (F). Punkt, w którym mamy kontrolę, to bezapelacyjnie punkt Teraźniejszości, zarówno w klasycznym, jak i w odwróconym postrzeganiu. Tak więc, by uniknąć kolejnych długich i trudnych słów, spójrzcie na klepsydry z załącznika i zdecydujcie, według którego modelu postrzegacie. Nie ma to znaczenia dla skuteczności praktyki, ale ma ogromne przełożenie na to, jak to zmodelujecie.

W ramach zadania kontynuujecie notatki, tym razem zapisując szkicowo, czego dotyczyły notowane myśli. Można zmienić czas pobierania próbek – teraz sprawdzacie swoje wątki myślowe co 2 godziny. Oraz, UWAGA, decydujecie o tym, czy myśl, którą złapaliście w punkcie kontrolnym, przyda wam się w przyszłości, czy nie. Jeśli jest to wspomnienie, emocja lub uczucie które zamieszkuje waszą sferę Przeszłości (P) zadecydujcie, czy chcecie mieć z nim kontakt również w Przyszłości (F). Jeśli uważacie, że jest to dla was ważna myśl, cenny wniosek lub uczucie/emocja którą chcecie żyć w Przyszłości, zapisujecie w zeszycie to w sposób następujący:

*Myśl (możecie rozwinąć zapis uzupełniając, czego dotyczy myśl) P->T->F (więc przenosimy myśl przeszłą do Przyszłości właśnie w tym konkretnym momencie).

Jeśli natomiast nie chcecie żyć tym w przyszłości, zapis wygląda następująco:
*Myśl (opis) P->T. A więc te wątek przeszły, w momencie teraźniejszym, kończycie. Mechanizm identyczny jak w Oświadczeniach Woli, gdy dokonujemy zakończenia określonego doświadczenia.

Wizualizacja: Jeśli twoja myśl z Przeszłości jest cenna, przeciągasz ją przez punkt T na klepsydrze (Tu i Teraz) i ląduje ona w pomieszczeniu Przyszłości (F). W ten sposób modelujesz swoją Przyszłość i decydujesz, z jakich elementów Przeszłości może się ona składać, z jakich już zdecydowanie nie.
Za każdym razem ważne jest, by była o kwestia osobistej, odpowiedzialnej decyzji. Wpuszczając myśl lub wątek myślowy w Przyszłość możecie być pewni że wróci ona do was w najbliższym czasie, przy kolejnym zadaniu.

I teraz uwaga – jeśli myśl jest dla was początkiem jakiegoś procesu, radzenia sobie z traumą lub stanowi podwalinę do przyszłej pracy nad sobą, przy zapisywaniu myśli zadecyduj, jakim sposobem podejdziesz do tej myśli/wątku. Czyli wpisz domniemaną metodę poradzenia sobie z tym tematem, jeśli w Przyszłości znów poświęcisz mu czas.
To ważne, by nie produkować uczucia bezwładności wobec losu i bezradności. Zwłaszcza, że przy kolejnym zadaniu dowiecie się, jak skonstruowany jest ten mityczny LOS, i jak podejść do jego kształtowania, by nie zaskakiwał was w negatywny sposób.

Uwaga, to zadanie najlepiej wykonywać uruchamiając podwyższoną sensytywność. Tym razem ćwiczenie pomocnicze będzie bardzo przyjemne i niewymagające. Sprawdźcie następujące nagrania na Youtube i za każdym razem, gdy je oglądacie, odpowiadajcie sobie na pytanie, czy odczuwalibyście w tych momentach satysfakcję/przyjemność, czy tez nie. Zadanie służy klasyfikacji bodźców, a więc powiększonej uważności dotykowo/wzrokowej. To jedno z pierwszych ćwiczeń na uwrażliwienie i poszerzenie percepcji, które będzie nam się później powtarzało w praktyce. Wystarczy obejrzeć 1-2 filmiki dziennie, oczywiście jeśli macie czas i możliwość trenowania tego mocniej, wasze efekty będą odpowiednio szybsze.

https://www.youtube.com/watch?v=orrAOb2GquM
https://www.youtube.com/channel/UCxfvnFiwgRqF2aDR0pYoq0A
https://www.youtube.com/channel/UCSrY8AFMB9vF4ffAuhGvSWw
https://www.youtube.com/channel/UCxfvnFiwgRqF2aDR0pYoq0A

Hasła, które pomogą wam znaleźć więcej materiałów tego typu: oddly satisfying, most satisfying

Oglądając te materiały odpowiadaj sobie na pytanie czy w tym momencie poczułabyś/poczułbyś satysfakcję, czy też nie. Po czym wybierz 3-5 rzeczy, które budzą w tobie największą ilość pozytywnych reakcji i spróbuj określić, CO DOKŁADNIE sprawia ci w nich przyjemność. Rozpisz dane wrażenie na zmysły:
*Dźwięk
*Widok
*Smak
*Zapach
*Konsystencja
*tempo/prędkość
*Ogólne wrażenie

I tak rozpisane momenty opisz w mailu, załącz link (i wskaż, którą scenkę opisujesz), a swoje uwagi wyślij na telepatia@akademiaducha.pl
Zadanie trwa 7 dni. Po 7 dniach podzielimy się wstępnie na grupy zmysłowe i każda z grup otrzyma osobne zadania (drogą mailową).
Po 7 dniach od tego momentu oczywiście włączymy nowe zadanie.
Przypominam – osoby, które mają jakiekolwiek pytania, proszone są o wpisanie ich pod tym wątkiem, wyjaśnimy wszystko na grupie, by już nikt nie miał wątpliwości.
Zadanie wykonajcie na tyle, na ile jest to dla Was możliwe i wygodne. Raczej nie zarywajcie nocy z jego powodu – to zadanie pomocnicze.
POWODZENIA!!!

 

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *