W jakiej rzeczywistości żyjemy? Przegląd TEORII RZECZYWISTOŚCI!

teorie rzeczywistości

Rzeczywistość, świat wokół nas. Czym on jest? Czy którakolwiek z dziedzin nauki sprostała temu arcytrudnemu pytaniu? A może żyjemy w multiwymiarowym świecie, a każdy opis rzeczywistości jest prawdziwy? Tylko od nas zależy, którą „opowiastkę” wybierzemy. Którą wprowadzimy w życie, jako dominującą nasz światopogląd.

Prawie każda nauka, jej odłam, religia, ideologia czy sekta, w pewnym momencie skupi się na temacie rzeczywistości. Będą chciały ją wyjaśnić. Wprowadzą swój własny i oryginalny sposób na przekazanie nam, gdzie żyjemy i jak trzeba postępować w tym świecie. Zaraz po powstaniu świata jest to jeden z najbardziej chodliwych tematów wszech czasów. Nic w tym dziwnego, Ziemianie od zawsze chcieli dowiedzieć się jak tak naprawdę wygląda ich świat. Jaką ma budowę i strukturę.

Rzeczywista rzeczywistość

Mając na uwadze rzeczywistość, wspominam o naszym otoczeniu i tym jak możemy z nim oddziaływać. Czy to może być coś więcej niż materia, którą widzimy? Jeśli więcej, to co? Jak jest zbudowane? Każdy odbiera świat wokół niego w minimalnie inny sposób, dzięki różnemu poziomowi świadomości i innej percepcji. Umysł każdego z nas zwraca uwagę na co innego.

Różne przedstawienia rzeczywistości:

  1. Metafizyka

Dzieli rzeczywistość na świat materialny i niematerialny (duchowy). Stale próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie: czym tak właściwie jest rzeczywistość, oraz czy ona w ogóle istnieje?
Jako kreatora personalnych realiów stawia człowieka na piedestale. Tworzy on swój świat poprzez myśli i przekonania. Jest wielowymiarowy. Posiada także świadomość, która może istnieć niezależnie od materii.

  1. Fizyka kwantowa

Jest to ten sam „świat”, co w fizyce standardowej. Fizyka kwantowa porusza się jednak po jeszcze mniejszej skali – subatomowej. Skala świata badanego jest tak mała, że pomimo stricte naukowych badań, fizyka kwantowa jest odbierana jako abstrakcja. Głównym budulcem rzeczywistości są różne oddziaływujące ze sobą cząstki.
Ponadto w fizyce kwantowej materia jest jednocześnie falą. Ze względu na „cząsteczkowo – falową” naturę materii, nie da się w sposób jednoznaczny określić położenia poszczególnych cząstek.

Badając dwie istniejące wielkości, nie możemy zbadać obu jednocześnie. Akt pomiaru jednej wielkości, wpływa na ten układ tak, że część informacji o drugiej wielkości jest tracona. Zasada ta nie wynika z niedoskonałości metod ani instrumentów pomiaru, lecz z samej natury rzeczywistości.hiperfizyka

  1. Hiperfizyka

Przedstawia inny niż panujący paradygmat budowy Wszechświata. Nie dajcie się zwieść, nie jest to tylko odłam nauki fizycznej, ponieważ wiele z jej założeń jest czysto metafizycznych.
Hiperfizyka łączy w jedno, teorię wszechświatów równoległych, sfer duchowych i tym podobnych pojęć funkcjonujących w szeroko rozumianej metafizyce, nadając im miano gęstości. Człowiek istnieje we wszystkich gęstościach na raz. To, że świadomie mamy „wgląd” tylko w 1/8 Wszechświata, jest spowodowane naszą limitowaną percepcją.
Ponadto całym Wszechświatem zarządza niematerialna siła. Opiera ona swoje działania o zjawisko „możliwości” (nazywanych tutaj algorytmami).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej obejrzyj: Hiperfizyka w 12 minut

  1. Ashayana Deane

Autorka została przeszkolona przez jedną z pozaziemskich grup istot, które dbają o rozwój wszechświata. W swoich książkach próbuje przekazać czytelnikom „Język Keylonta”. Jest to ponoć kosmiczne narzędzie, które ma pomóc nam w drodze do odkrycia naszego prawdziwego potencjału i kosmicznego pochodzenia. Niestety język przedstawiony przez Ashayanę wprowadza tak dużo abstrakcyjnych dla nas Ziemian pojęć, że jest bardzo trudny do rozumienia.

  1. Pisma wedyjskie

Są to święte hinduskie księgi. Według nich także żyjemy w wielowymiarowej rzeczywistości.
Istnieją równoległe wymiary materialne, nazywane „Brahmanda”. Te wymiary mają wielkość całych wszechświatów. Każdy z nich otoczony jest powłokami materii, które uniemożliwiają nam do nich dostęp. W pismach wedyjskich funkcjonuje także wielki ocean Garbodhaka. Nie jest on jednak wypełniony wodą, a energią. Wedy są kolejnym źródłem, które głosi, że człowiek doświadcza tylko małego spektrum rzeczywistości. Tak naprawdę jest ona dużo bardziej skomplikowana, niż nasze zmysły potrafią odczuć. Wedy jako pisma starodawne stosują wiele metafor, które maja pomóc czytelnikowi zrozumieć czytany tekst.

  1. Kabała (Qaballah)teorie rzeczywistości

Wywodzi się z judaistycznego mistycyzmu. Opisuje strukturę rzeczywistości i sposób jej manifestacji, mając za przykład drzewo życia. Rzeczywistość może manifestować się pnąc z dołu do góry, jak i z góry na dół po fragmentach drzewa.

Aby dowiedzieć się więcej obejrzyj: Spirit Science 35_1 ~ The Qabalah (Tree of Life Pt. 1)

Jedność?

Rzeczywistość może mieć wiele imion i nazw. Na jedno zjawisko każda z ideologii może mieć inne nazewnictwo, inaczej je postrzegać. Pamiętajmy o tym, że wszystkie koncepcje posługują się słowami. Nie są one zbyt dokładnym odzwierciedleniem naszych odczuć. Zwłaszcza, gdy mowa o czymś tak zawiłym jak nasza własna rzeczywistość.

Weryfikujemy personalnie, każdą teorię i podążajmy za tą, która wydaje nam się najbardziej właściwa.

A jakie wy jeszcze znacie przedstawienia i teorie rzeczywistości?

Zofia Pakulska

 

Źródła:
hiperfizyka.pl
http://www.nexus.media.pl/?198,spiacy-uprowadzeni-br-tom-i
http://www.cheops.darmowefora.pl/?topic=7470.0
http://dobreksiazki.pl/b19134-podroznicy-spiacy-uprowadzeni-deane.htm
http://www.paranormalne.pl/topic/1320-wedyjska-koncepcja-kosmosu/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wedy
https://spiritsciencecentral.com/qabalah-introduction/
https://www.youtube.com/watch?v=DZnUXa4CIa4
https://nnka.wordpress.com/2012/10/13/wielkie-prawo-czasu-i-miejsca/
Grafika:
pixabay.com
pexels.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram