Terapia Dźwiękiem – powrót do zdrowia i naturalnej równowagi

Terapia dźwiękiem

Muzyka łagodzi obyczaje… przynosi także mądrość oraz uzdrowienie. Zmęczonemu ciału dodaje energii szybko usuwając ból i napięcie wywołane przez stres. Umysł doświadcza głębokich przemian, a emocje się stabilizują. Witalny dźwięk potrafi dotrzeć również do przyczyny choroby, zmniejszyć jej symptomy i prawie natychmiast przynieść ulgę. Terapia dźwiękiem podnosi również na duchu w czasie depresji i apatii, daje ukojenie.

Masaru Emoto udowodnił w wielu swoich badaniach wpływ dźwięku na poszczególne komórki ciała. Oddziaływanie to ma miejsce przede wszystkim dlatego, iż organizm zbudowany jest prawie w 70-80% z wody. Co za tym idzie, fala dźwiękowa znacznie szybciej niż inne metody terapii penetruje komórki, dokonując tam stosownych i względnie trwałych przemian. Wybierając korzystne dla nas melodie możemy zaobserwować, że poprawa samopoczucia następuje nieomal natychmiast po jej wysłuchaniu.

Zaś inne odkrycia pokazują nam ważność odpowiedniego strojenia instrumentów, które mają nas uzdrawiać. Strój A – 432 Hz został wymyślony w starożytnej Grecji przez Pitagorejczyków. Bazuje on na regule złotego podziału ciągu Fibonacciego, gdzie częstotliwości wszystkich dźwięków są liczbami całkowitymi lub ułamkami prostymi. Strój A – 432 Hz pozwoli nam ułożyć molekuły wody w naszym ciele w struktury harmoniczne a nie chaotyczne, jak ma to miejsce przy obecnie powszechnie panującym stroju temperowanym A – 440 Hz.

Źródło: pixabay.com

Uzdrawiające koncerty i płyty z muzyką 

Kiedy świadomi i kompetentni muzycy stroją odpowiednio swe instrumenty (A-432 Hz) i kierują się ogólnymi zasadami leczenia dźwiękiem udowodnionymi już wieki temu, ich koncerty stają się niezapomnianym przeżyciem i pomagają w powrocie do zdrowia. Ich utwory o specjalnie dobranych brzmieniach, tempach, tonacjach, interwałach itp. powodują wyrównanie poziomu energii w organizmie, oczyszczenie ze złogów i toksyn oraz przywrócenie harmonii na wszystkich poziomach. Umiejętnie skomponowane utwory zapadają głęboko w naszą podświadomość. Jeszcze długo po powrocie z koncertu odczuwamy ich działanie. Dźwięki, które rozpoczęły program leczenia, dokonują wewnątrz organizmu pozytywnych zmian. Wystarczy jedynie oddać się muzyce, otworzyć się na nią, a fizyka oraz specjalnie kompozycje zrobią resztę. Po koncercie warto  każdego dnia, choć na parę minut wsłuchać się w utwory uzdrawiające, aby wzmocnić terapeutyczne działanie, na które otworzyliśmy się na koncercie.

Źródło: pixabay.com

Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa

Wykorzystująca naturalną falę dźwiękową Muzykoterapia Dogłębna – Komórkowa, jest bardzo skuteczną metodą zwalczania nawet najcięższych chorób. Opiera się ona na kilkunastu technikach opracowanych przez dr Barbarę Angel (Romanowską). Badania naukowe wykonane w Lambdoma Institute przez dr Barbarę Hero pokazały, że organy wewnętrzne człowieka, jak również przewodzące energię kanały i centra energii, posiadają swoje własne częstotliwości zdrowia (balansu). Kiedy jesteśmy do nich dostrojeni – jesteśmy zdrowi, w przypadku braku harmonii zaczynamy chorować. Natomiast badanie Fabiena Mamana z 1981 roku wykonane na Uniwersytecie w Paryżu przedstawiają komórkę nowotworową HeLa, która z racji swej słabości ulega rozpadowi podczas oddziaływania na nią dźwiękami skali C-dur. Rozpada się ona z racji niemożliwości dostrojenia się do odpowiednich częstotliwości, przy czym  komórki zdrowe pozostają nienaruszone, a wręcz dodatkowo zasilone.

Fale dźwiękowe o określonych częstotliwościach są generowane przy użyciu kamertonów. To proste instrumenty, które może stosować każdy, bez względu na stan wiedzy muzycznej czy zaawansowania choroby. Sama terapia jest bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych. Zakres działania kamertonów jest bardzo szeroki.

Może cię również zainteresować artykuł: Dzwonki Koshi – Moc Żywiołów, którą możesz usłyszeć

Misy i Gongi tybetańskie

Peter Hess był pierwszą osobą, która oficjalnie wprowadziła w Europie masaż misami i gongami tybetańskimi. Wraz z muzykologiem Gertem Wegnerem odbywał studia z zakresu muzyki medytacyjnej w Tybecie i Nepalu. Po powrocie stworzył spójny system oddziaływania dźwiękiem na czakry i harmonizację całego ciała.

Masaż ten to komplementarna terapia, która za pomocą odpowiednio dobranych mis, we właściwym układzie na ciele, bądź aurze człowieka głęboko go odpręża i likwiduje wszelkie zaburzenia psychosomatyczne. Uzyskanie wewnętrznej harmonii jest możliwe dzięki odbiorowi przez cały organizm wibracji w paśmie słyszalnym i niesłyszalnym. Kiedy zmysł słuchu już przestaje rejestrować dźwięk, ciało, na którym spoczywa misa nadal wyczuwa delikatne drgania i reaguje na nie.

Zarówno misy, jak i gongi wykonywane są przez tybetańskich mistrzów i mają w swoim składzie wiele różnych metali. Tworzone są ręcznie, a ich proces produkcji objęty jest tajemnicą.

Osoby korzystające z tej formy terapii, opisują swoje doświadczenia jako niezwykłe i mistyczne. Często oprócz mis i gongów korzysta się równolegle z dźwięku dzwonków, fletów i innych etnicznych instrumentów. Zwłaszcza podczas sesji zbiorowych, będących głęboko relaksującymi, uzdrawiającymi koncertami. Jest to metoda dająca wspaniałe efekty terapeutyczne, a opracowania naukowców zajmujących się tym zagadnieniem jasno pokazują zachodzącą tu głęboką integrację dźwięku na poziomie komórkowym.

Dźwięk ma doskonałe działanie oczyszczające i mobilizujące siły obronne organizmu. Przynosi głęboki relaks i radość, a także bardzo potrzebną nam do życia równowagę i harmonię. Stosowany w profilaktyce, pozwala cieszyć się życiem oraz na długo zachować zdrowie i młodość.

Może cię również zainteresować artykuł: Zaphir – dzwonki wietrzne, które pobudzają szczęście

Magdalena Głowacka

 

Bibliografia:
„Świetlisty człowiek. Wtajemniczenie we współczesne uzdrawianie.” Ryszard Roman Ulman, Wydawnictwo ATEA, Warszawa 2002
www.akademiadzwieku.com/muzykoterapia.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Terapia Dźwiękiem – powrót do zdrowia i naturalnej równowagi

  1. Ewelina

    Super artykuł. Jako muzykoterapeuta zgadzam się w zupełności. Zanim zaczęłam się budzić, będąc z muzyką związana od zawsze, wiedziałam, że ma na nas ogromny wpływ. Teraz puzzle same wskakują na właściwe miejsca… Dziękuję Wszechświecie I Wam, że jesteście. Namaste.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *