Test kreatywności: jakie zwierzę dostrzegasz?

test

Test opiera się o prostą iluzję optyczną, polegającą na nazwaniu zwierzęcia, które widzi się jako pierwsze. Ale chodzi też o coś innego… 

Chociaż nie wiemy, kto pierwotnie stworzył to zdjęcie, po raz pierwszy opublikowano go w październiku 1892 r. w niemieckim magazynie humorystycznym i satyrycznym Fliegende Blätter. Następnie Joseph Jastrow, psycholog, zbadał złożoność wzroku i to, jak emocje wpływają na to, co ludzie widzą w złudzeniach optycznych takich jak to. Następnie Ludwig Wittgenstein wykorzystał obraz, by na podstawie tego co się na nim widzi, opisać wpływ perspektywy na procesy poznawcze i kreatywność.

Pomimo tego, że został narysowany ponad 125 lat temu, twoja ocena tego obrazu  pomoże zmierzyć twoje twórcze zdolności (kreatywność).

Które zwierzę wyróżnia ci się jako pierwsze? Czy widzisz więcej niż jedno zwierzę? Jak szybko potrafisz przełączyć perspektywę, by widzieć raz jedno, a raz drugie zwierzę?

Eksperci twierdzą, że debata na temat kaczki i królika nie dotyczy tego, które zwierzę widzi się jako pierwsze. Kryterium, którego używają do zmierzenia kreatywności, jest umiejętność przełączania się między dwoma zwierzętami. Jeśli widzisz jedno zwierzę i potrafisz szybko przełączyć się na dostrzeżenie drugiego zwierzęcia, pokazuje to twoją zdolność widzenia rzeczy z różnych perspektyw.

Potrafisz patrzeć na świat nie tylko z jednej, ale z wielu perspektyw. To wspaniała cecha! Pomoże ci być kreatywnym, nie tylko w artystycznych przedsięwzięciach, ale także w rozwiązywaniu problemów, rozwiązywaniu konfliktów i rozwoju zawodowym. W życiu pożądany jest talent do przełączania się między dwoma zwierzętami (do elastyczności, otwartości, umiejętności patrzenia na rzeczy z różnych perspektyw); ponadto wskazuje na pomysłowość, oryginalność i myślenie poza schematami, myślenie nieszablonowe.

Podczas sprawdzania tego sprytnego złudzenia niektórzy stwierdzają, że mogą łatwo przejść od jednego obrazu do drugiego, podczas gdy inni mają trudności w odkryciu obu zwierząt lub potrzebują więcej czasu, by móc przełączać się między ich dostrzeganiem. Kontekst życia odgrywa też dużą rolę w tym, jakie zwierzę łatwiej jest nam dostrzec. Na przykład obraz królika uwydatnia się w czasie Wielkanocy, a jeśli mieszkasz w pobliżu stawu, kaczka może znaleźć się w centrum uwagi.

To tylko dowodzi, ile informacji odbiera, analizuje i interpretuje nasz umysł, następnie je przetwarza i podaje do świadomości

Zachowaj otwarty umysł i bądź gotowy spojrzeć na świat wokół siebie w nowy sposób.

Które zwierzę zobaczyłeś pierwsze, i co ważniejsze, jak szybko potrafiłeś dostrzec drugie i się między nimi przełączać?

Mogą cię też zainteresować artykuły:

10 sposobów na lepszą kreatywność 

Kryzys w życiu – jak sobie z nim poradzić? 8 sposobów na zmianę perspektywy 

Sztuka rozwiązywania problemów, dzięki zmianie perspektywy

Jak wyostrzyć intuicję? 7 praktycznych sposobów


PREZENT – RYTUAŁ WIOSNY I 30% ZNIŻKI NA KURS MAGII

Z okazji wiosny mamy dla naszych czytelników wyjątkowy prezent – magiczny Rytuał Wiosny prowadzony przez Wiedźmę Anję, oraz aż 30% zniżki na dwie lekcje Wysokiej Alchemii: „Jak wejść na ścieżkę magiczną”. By odebrać prezenty, wystarczy, że zapiszesz się do naszego newslettera wpisując swoje imię i adres w poniższym formularzu. Dostęp do rytuału zostanie wysłany na podany adres email. Źródło: apost.com/en/blog/creativity-test-which-animal-do-you-spot/7290

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *