Test psycho-emocjonalny: wybierz postać i przeczytaj, co o tobie mówi

Test psycho-emocjonalny

Autorem tego testu jest słynny brytyjski psycholog Pip Wilson, ekspert w pracy z ludźmi z zaburzeniami zachowania, specjalista od nauki przez aktywne działanie oraz rozwoju inteligencji emocjonalnej. To jest jeden z jego słynnych testów – plam drzew (Blob Tree), który początkowo został zaprojektowany dla dzieci w wieku szkolnym, aby zweryfikować jakie mają predyspozycje do nauki. Jednak później okazało się, że test może być istotnym materiałem badawczym również wśród dorosłych.

Test pomaga nam rozpoznać nasz obecny nastrój i samopoczucie oraz uświadomić sobie pożądany stan, do którego dążymy i który chcielibyśmy przejawiać, nawet jeśli do tej pory nie byliśmy w stanie tego werbalnie określić.

Każdy z tych małych ludzików ma inny stan emocjonalny oraz zajmuje inną pozycję na drzewie.

JAK PRZEPROWADZIĆ TEST

Najpierw zidentyfikuj, który z nich najbardziej przypomina ciebie i/lub najlepiej odzwierciedla to, jak się teraz czujesz.

Następnie zastanów się, którym chciałbyś się stać.

Gdy już wybierzesz, poniżej przeczytaj opis stanu emocjonalnego w którym prawdopodobnie się znajdujesz oraz opis stanu, który byłby dla ciebie optymalny i satysfakcjonujący.

Na koniec zastanów się i wypisz przynajmniej 3 sposoby na to, jak ze stanu aktualnego mógłbyś dotrzeć do stanu pożądanego.

Źródło: pixabay.com

WYNIKI TESTU:

Jeżeli wybrałeś numery: 1, 3, 6 lub 7, to charakteryzuje cię to jako osobę zmotywowaną, nie bojącą się wyzwań w życiu codziennym, gotową do przekraczania granic.

Jeśli wybrałeś jeden z tych numerów: 2, 11, 12, 18 lub 19, oznacza to, że jesteś osobą komunikatywną i empatyczną, która zawsze jest gotowa pomóc drugiej osobie, jeśli tego potrzebuje.

Wybór małego człowieka o numerze 4 definiuje cię jako osobę o stabilnej pozycji życiowej, zaradnej, która chce osiągnąć jak największy sukces, jak najmniejszym nakładem pracy.

Numer 5 – czujesz się ciągle zmęczony, brak ci witalności, motywacji i energii do życia. Do zharmonizowania i przywrócenia prawidłowego przepływu energii polecamy zestaw kamieni na czakry, dostępny tutaj: sklep.akademiaducha.pl/Zestaw-mineralow-na-czakry

Twój wybór padł na postać numer 9? Prawdopodobnie jesteś szczęśliwym człowiekiem, zadowolonym z życia, cieszącym się nim i lubiącym dobrą zabawę.

Numery 13 i 21: Stoisz w miejscu. Prawdopodobnie także czujesz się często samotny. Często czujesz wewnętrzne obawy i unikasz kontaktów z ludźmi.

Jeśli wybrałeś postać numer 8 – może to oznaczać, że myślisz tylko o sobie i zatracasz się we własnym wyobrażonym świecie.

Wybór numeru 10 czy 15 świadczy o normalnym i zrównoważonym podejściu do życia, jesteś w optymalnej kondycji psychicznej i emocjonalnej.

Numer 14 – masz wahania emocjonalne, często doznajesz poczucia wewnętrznego kryzysu, masz problemy z samooceną i niskim poczuciem wartości. Przeczytaj artykuł: 20 sprawdzonych afirmacji dla zbudowania wysokiej samooceny

Wybór numeru 20 najczęściej świadczy o byciu pewnym siebie. Jesteś naturalnym liderem i chcesz, aby inni słuchali twoich opinii i brali je pod uwagę, podejmując własne decyzje.

Wybrałeś ludzika numer 16? Prawdopodobnie czujesz się odrobinę zmęczony wspieraniem innych, możesz mieć poczucie przeciążenia problemami ludzi w okół ciebie, mimo to dźwigasz numer 17 – który, jeśli został wybrany oznacza potrzebę skupiania na sobie uwagi innych i oczekiwanie od nich rozwiązywania twoich problemów.

Jeśli wybór drugiej postaci obrazującej stan przez ciebie pożądany, nie był taki sam jak stan, w którym aktualnie się znajdujesz, i nie wiesz jak przejść ze jednego stanu w drugi, to bardzo pomocna może być dla ciebie umiejętność przekuwania pragnień w cele, marzeń w realne efekty. Jeśli chcesz nauczyć się jak spełniać swoje marzenia (także te emocjonalne), i czujesz, że to właśnie ten moment, w którym czas najwyższy zacząć żyć dokładnie takim życiem, jakim pragniesz, to zapraszamy na warsztaty online: Marzenia się nie spełniają – Marzenia się SPEŁNIA!


PREZENT – RYTUAŁ WIOSNY I 30% ZNIŻKI NA KURS MAGII

Z okazji wiosny mamy dla naszych czytelników wyjątkowy prezent – magiczny Rytuał Wiosny prowadzony przez Wiedźmę Anję, oraz aż 30% zniżki na dwie lekcje Wysokiej Alchemii: „Jak wejść na ścieżkę magiczną”. By odebrać prezenty, wystarczy, że zapiszesz się do naszego newslettera wpisując swoje imię i adres w poniższym formularzu. Dostęp do rytuału zostanie wysłany na podany adres email. 


Źródło: cuisineandhealth.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *