Test wielkiego psychologa: do których drzwi boisz się wejść?

strach

 „Jaskinia, do której boisz się wejść, zawiera skarb, którego szukasz”. – Joseph Campbell, amerykański mitolog, pisarz i wykładowca.

Praca Campbella obejmuje wiele aspektów ludzkiego doświadczenia. Jego filozofię można streścić przez jego często powtarzane zdanie: „Podążaj za swoim szczęściem”. Jednak wiele osób boi się podążać za swoimi pasjami, ponieważ często jest to bardziej ryzykowna ścieżka lub nie są do końca pewni, czego pragną w życiu.

Clifford N Lazarus, licencjonowany psycholog i dyrektor The Lazarus Institute, napisał w Psychology Today,  że  „Większość ludzi ma obawy i lęki. Często są to adaptacyjne i racjonalne reakcje emocjonalne. Ale w wielu przypadkach lęki i obawy nie są adaptacyjne ani racjonalne. Nie robią nic poza tworzeniem ogromnych i niepotrzebnych barier, które blokują nam postęp w życiu lub po prostu lepsze samopoczucie”.

Zmierz się ze swoimi obawami i wejdź przez drzwi! Jeśli intryguje cię poznanie czegoś głębszego o sobie, wybierz wejście, które najbardziej cię przeraża, aby odkryć, czego pragnie twoja dusza…


 

sklep Akademia Ducha


  1. OPUSZCZONY DOM

Jeśli wybrałeś te drzwi, jesteś bardzo racjonalną osobą. Nie podejmujesz niepoważnych decyzji, analizujesz sytuacje najlepiej jak potrafisz i upewniasz się, że rozważyłeś wszystkie opcje. Zawsze kierujesz się swoimi wartościami i etyką, i oczekujesz, że inni zrobią to samo. Tapeta na ścianie symbolizuje twoje emocjonalne i duchowe zamknięcie, ale światło lampy jest symbolem, w jaki inni ludzie mogą do ciebie dotrzeć. Szukasz satysfakcji emocjonalnej i połączenia, które jest nie tylko emocjonalne, ale także intelektualne.

Może cię również zainteresować artykuł: Strach ma wielkie oczy! Co na ten temat mówi Jezus i Budda?

  1. KLATKA SCHODOWA

Jeśli wybrałeś to zdjęcie, jesteś kimś, kto kocha życie. Jesteś wolny, ale boisz się nieznanego i boisz się śmierci. Jest to również znak obawy przed byciem pochowanym w grobie.

Chcesz być zdrowy i mieć dobre zdrowie jak najdłużej. Aby to osiągnąć, musisz utrzymywać dobry i zdrowy styl życia, w tym zdrową dietę i regularne ćwiczenia. Zastanawiasz się nad sensem i znaczeniem większości rzeczy, ale lubisz żyć i doświadczać nowych rzeczy.

  1. JASKINIA

Jaskinia lodowa jest wołaniem o ciepło. Boisz się zranienia i rozczarowania, a ten strach sprawia, że ​​wolisz zostać sam, ponieważ wiesz, co naprawdę czyni cię szczęśliwym w sercu. Znasz siebie lepiej niż ktokolwiek inny. Czujesz potrzebę bycia kochanym we wszystkich znaczeniach tego słowa.

  1. DREWNIANA CHATA

Ten straszny dom jest najgorszą rzeczą, jaką możesz sobie wyobrazić. Dom nie jest w najlepszym stanie, co oznacza, że ​​boisz się bycia biednym i utraty majątku. Nieświadomie przykładasz dużą wagę do przedmiotów materialnych, co sprawia, że trudno ci pozbyć się takich lęków.

Jesteś bardzo lojalny, a także uczciwy i prawdziwy, ale nie jesteś pewien, czy wszyscy to rozumieją i doceniają za to. Poszukujesz materialnego bogactwa w życiu, ale zapominasz, że nie możesz kupić miłości i szczęścia, a jesteś i będziesz cieniony przez innych za to, kim jesteś, a nie ile masz pieniędzy.

Może cię również zainteresować artykuł: Żeby życie nie przerażało. 15 sposobów na to, by oswoić strach!

  1. TUNEL

Jeśli tunel cię przeraża, jesteś w chaosie emocjonalnym. Często reagujesz emocjonalnie, nie wiedząc tak naprawdę, dlaczego to robisz i co one oznaczają. Musisz osiągnąć świadomość, która pozwoli ci się im przyjrzeć bez poddawania się im, by zrozumieć ich prawdziwe podłoże i przesłanie.

Jesteś inteligentną osobą, ale rządzą tobą emocje. Za bardzo koncentrujesz się na swoich problemach, ale teraz czas poszukać rozwiązań. Starasz się czuć komfortowo w swoim życiu i mieć pewność siebie. Nie skupiaj się zbytnio na złych rzeczach, ponieważ światło odnajdziesz poza ciemnością, a nie w niej

  1. DRZWI Z ŁAŃCUCHAMI

Niebieski kolor drzwi jest w tym przypadku dość znaczący, ponieważ jest to kolor nieba. Pracujesz ciężko i stawiasz sobie wysokie standardy, do których dążysz swoją ciężką pracą. Jesteś skoncentrowaną i uporządkowaną osobą, która rozumie, jak działa życie i świat. Boisz się odpocząć, uważając, że możesz bezpowrotnie stracić kolejne okazje rozwoju, jednak paradoksalnie, tylko regularnie zatrzymując się, by wziąć głęboki oddech, będziesz w stanie otworzyć drzwi do pełni swoich możliwości.

Może cię również zainteresować artykuł: Koronawirus po drugiej stronie lustra. Czy świat się zmieni?

Źródło: simplecapacity.com/2017/10/a-great-psychologists-test-which-door-are-you-afraid-to-enter

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram