Turmalin – kamień równowagi, ochrony, uziemienia i koncentracji

Turmalin

Turmalin – bogactwo, przyjaźń, miłość, a przy tym równowaga, harmonia i uziemienie. Kamień ten zaliczany jest do kamieni słonecznych, a więc przyciąga przyjaźń i inspirację i wszystkie inne dobre energie.

Turmaliny to mieszaniny barwnych skał z grupy krzemianów. Najłatwiej spotkać je w Brazylii, w USA, w Afganistanie, na Madagaskarze, na Uralu oraz w Rosji. W Polsce natkniemy się na nie w Górach Sowich, na Dolnym Śląsku oraz w Tatrach.

Turmaliny mają różnokolorowe odmiany – w ten sposób wyróżniamy takie o kolorze zielonym, jasnoniebieskim, czerwonym, różowym oraz czarnym. Ze względu na kolor, ma też właściwą sobie nazwę: zaczynając od zielonego –  achroit, indygolit, rubelit, werdelit. Czarny Turmalin to schörl, a brązowy drawit. Kamieniom nadawane są często lokalne nazwy, ponieważ często występują jako mieszanka kilku kolorów. Najbardziej cenione są kamienie wielobarwne lub tak zwane arbuzowe: czerwone lub różowe w środku, a na zewnątrz zielone.

Turmalin to kamień szlachetny o potężnej mocy. Doskonale utrzymuje ładunek energetyczny, a to dlatego, że jest piroelektryczny – zmiana temperatury powoduje powstanie ładunków elektrycznych – oraz piezoelektryczny – ma zdolność do przechowywania ładunków elektrycznych oraz do przetwarzania energii. Kamień ten uwalnia jony ujemne i emituje promieniowanie podczerwone.

Dla kogo?

Dla każdego, kto potrzebuje uziemienia, równowagi, ochrony i przejrzystego umysłu.  Turmalin to kamień, który powinien mieć przy sobie każdy dbający o zdrowie i równowagę psychiczną. Ten kamień szlachetny wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, podnosząc jakość życia i przynosząc ukojenie.

To obowiązkowe narzędzie pracy dla bioenergoterapeutów, radiestetów, reikowców oraz ludzi pracujących z energiami. Turmalin nie kumuluje w sobie negatywnych energii. Dzięki temu jest kamieniem bezpiecznym.

Jest to kamień dla osób spod znaku Koziorożca – doskonały do rytuałów związanych z żywiołem ziemi, ze względu na silne oddziaływanie na czakrę podstawy.

turmalin

Źródło: sklep.akademiaducha.pl

Właściwości:

Z mocy Turmalinu może korzystać każdy. To kamień magiczny, który pozwala nam omijać negatywne energie i odbijać zło, które jest w nas celowane, transformując je w pozytywną energię. To zabezpieczenie, które warto mieć przy sobie – gwarantuje równowagę  i ochronę.

Turmalin chroni pole energetyczne. Ma właściwość przywracania homeostazy – stabilności i równowagi. Właściciel kamienia ma zwiększoną czujność i samodyscyplinę, a także jest bardziej zmotywowany do działania, a jego umysł działa jasno i sprawnie. Kamień ten równoważy nastrój, porządkuje myśli, wpływa na koncentrację. Łagodzi stres i niepokój, a także ułatwia zasypianie. Chroni przed zazdrością, nieufnością, strachem i egoizmem. Turmalin aktywizuje pierwszy czakram – uziemia tego, który go nosi. Pomaga też oczyszczać aurę, co z punktu widzenia energii, jest kluczowe do utrzymania równowagi.

Energia tego kamienia jest niezwykle przydatna dla ciała człowieka. Reaguje ze szkodliwymi substancjami zamieniając je w nieszkodliwe/neutralne. Oczyszcza otoczenie z bakterii i czyści skórę. Kamień wspiera nadnercza, poprawia krążenie i metabolizm, eliminuje z organizmu toksyny i metale ciężkie. Odpręża, koi ból i niweluje uczucie odrętwienia, chroni przed wpływem czynników zewnętrznych, wzmacnia układ mięśniowy, limfatyczny oraz nerwowy, a także poprawia krążenie energii w meridianach. Usprawnia też przemianę materii.

Jest doskonałym wsparciem w leczeniu artretyzmu, stwardnienia rozsianego, zawrotów głowy. Minimalizuje efekty choroby lokomocyjnej. Jest również świetnym narzędziem do oczyszczania powietrza – poprawia jego wibracje, osłania przed promieniowaniem elektromagnetycznym urządzeń elektrycznych. Kamień jest tak zwanym odpromiennikiem.

Turmalin odpiera ataki wampirów energetycznych, a korzystający z kamienia ma zwiększoną pewność siebie i wibruje na wyższej częstotliwości.

Moc Turmalinu:

Turmalin działa noszony przy ciele, położony na ciało lub położony w miejscu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Szczególnie zalecane jest umieszczanie go w pobliżu urządzeń elektrycznych. Oddziałuje na czakrę podstawy.

Pielęgnacja kamienia:

  • Rozładowywanie: za pomocą hematytów lub ametystu.
  • Ładowanie: Poranne promienie słoneczne
  • Oczyszczanie: pod bieżącą, letnią wodą

Jeśli jeszcze nie masz, a czujesz, że moc tego kamienia cię do niego przyciąga, to czarny turmalin znajdziesz w naszym sklepie: sklep.akademiaducha.pl/pl/p/Czarny-turmalin/117

Opisy innych szlachetnych minerałów i ich magiczne, zdrowotne i energetyczne właściwości znajdziesz TUTAJ.

Nadine Lu

 

Źródła:
www.chicochica.pl/turmalin-wzmacnia-uzdrawia-oczyszcza-aid-164.html
www.odkrywamyzakryte.com/turmalin/
blog.magicznagaleria.pl/czarny-turmalin-kamien-ochrony-energetycznej/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *