Twoje życie zmieni się o 180°, jeśli uwolnisz się od tych 20 mentalnych barier

Negatywne myśli

Nasze zdrowie psychiczne dyktuje każde działanie i reakcję. Negatywne myśli, trzymane urazy, poczucie winy i krytyka są sposobami na dmuchanie balonów problemów, które co chwilę pękając tworzą emocjonalno-psychiczny rozgardiasz. Zbyt mocno trzymamy się rzeczy, które nas obciążają, a prawdziwa siła tkwi w odpuszczaniu.

Musimy być na tyle odważni, aby powstrzymać rzeczy, które nas obciążają. Możemy mieć skrzydła, ale nigdy nie wzbijemy się jak orły, jeśli będziemy przywiązani sznurami do ziemi. Wierz lub nie, ale dzieli cię tylko „kliknięcie”…  od wyboru tego, na czym naprawdę chcesz się skupić. Po prostu zatrzymaj się na chwilę, a jeśli jeszcze nie zacząłeś, zacznij medytować. Nigdy naprawdę nie rozpoznasz, co cię przygniata, dopóki nie uświadomisz sobie mentalnych ograniczeń, które pojawiają się w twojej głowie, a medytacja jest idealnym wstępem do tego.

Medytując w spokojnym miejscu skupisz się na swoim wnętrzu i dopiero wtedy zdasz sobie sprawę, ile nosisz w sobie obciążeń bezużytecznymi myślami, wzorcami, emocjami i blokadami, które generujesz i podtrzymujesz przez cały dzień.

Oto 20 mentalnych barier, od których należy się uwolnić:

1. Uwolnij się od przywiązań: Przywiązanie jest jednym z korzeni wszelkiego cierpienia. Nie bądźmy dumni z naszych dóbr, które mają tymczasowy charakter. Należy być wdzięcznym „mocy wyższej”, która obdarza nas tymi dobrami, zamiast być dumnym i zbytnio przywiązanym do nich. Powinien to być priorytet numer jeden na liście rzeczy, od których należy się uwolnić.

2. Uwolnij poczucia winy: Głębokie poczucie winy w naszym umyśle rozproszy pozytywne nastawienie. Powinieneś się go wystrzegać. Co może rozwiązać problem poczucia winy? Zrozumienie i wybaczenie. Przeczytaj o tym więcej w artykule:

Jak odpuścić poczucie winy i żyć w pełni teraźniejszością

Negatywne myślenie

Źródło: pixabay.com

3. Porzuć samokrytykę: Ciągły strach przed samokrytyką prowadzi do uległości. Ci, którzy nie mają poczucia własnej wartości, mogą dać się ponieść samokrytycyzmowi i powrócić do nastroju użalania się nad sobą, i cierpieć psychiczną agonię.

4. Porzuć uprzedzenia: Uprzedzony umysł to kolejna poważna bariera psychiczna, która sprzyja złym uczuciom, urazom i staje się poważną blokadą na drodze do dobrych, zdrowych relacji, także z samym sobą.

5. Odpuść negatywne myślenie: Negatywność tworzy mroczną aurę, która nie pozwala przeniknąć optymizmowi i dobrej energii. Osoby pogrążone w negatywnym myśleniu zawsze mają krytyczny pogląd na większość rzeczy, powodując różnego rodzaju problemy.

6. Porzuć kompulsywne myślenie: Nauczmy się unikać kompulsywnego, schematycznego i powtarzalnego myślenia, i skoncentrujmy się na jego użyteczności, skuteczności i przydatności w konstruktywnym budowaniu relacji. Myśli to nie fakty – warto systematycznie podważać nasze schematy myślenia.

7. Poszukiwanie aprobaty innych: Zabija inicjatywę i motywację oraz sprawia, że ​​wyglądasz na małego w oczach innych. Pojawia się wtedy stan kompleksu niższości, poczucie wartości i odwaga maleje. Uwolnienie się od szukania aprobaty u innych jest jedną z najważniejszych rzeczy na drodze dobrego i spełnionego życia.

8. Pozbądź się urazów: Trzymanie urazów to nie tylko zły nawyk; szkodzi naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Badania wskazują na bliski związek trzymania uraz z sercem i umysłem, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

9. Puść ograniczające przekonania: Niektóre przekonania są tworzone przez nas, a inne zostały bezwiednie przejęte od innych. Wiele z nich może nas ograniczać. Należy przyjrzeć się każdemu z nich, sprawdzić ich użyteczność i uwolnić się od tych, które już nam nie służą. Więcej o przekonaniach przeczytasz w artykule: Determinanty ludzkich zachowań – PRZEKONANIA! Czym są i skąd się biorą?!

10. Porzuć odkładanie rzeczy na jutro: Odkładanie rzeczy, które trzeba zrobić dzisiaj, a nie jutro, jest podejściem kumulującym napięcie energetyczne. Czas i przypływ nie czekają na nikogo. Robienie rzeczy w momencie, w którym powinny być zrobione jest mądrym wyborem.

11. Uwolnij się od niespokojnych myśli: Myśli te wynikają z nagromadzonych lęków i niepokoju. Odwracanie uwagi i przekierowywanie jej na myśli konstruktywne będzie dobre na początek, jednak by skutecznie pozbyć się niespokojnych myśli, musisz dotrzeć do wszystkich swoich lęków i je uwolnić.

12. Odpuść złamane serce: Skrzywdzone i zranione serca zamykają umysły i blokują przed przyjmowaniem dobrych rzeczy. Zapomnij o krzywdach, wybacz innym i sobie, otwórz serce – tylko w ten sposób możesz przyjąć dobro, które na ciebie czeka.

13. Pozbądź się złych wspomnień: Lepiej zapomnieć o złych wspomnieniach i trzymać je na dystans. Wyciągnij z każdego doświadczenia wnioski, ale nie utrzymuj ich w umyśle. Mogą spowodować ogromne szkody w każdej sferze.

14. Puść bezużyteczne rzeczy: Trzeba opanować sztukę odrzucania bezużytecznych rzeczy, w tym ludzi. Trzymanie się tego, co ci już nie służy lub ma na ciebie zły wpływ, nie jest korzystne – masz prawo, a nawet obowiązek wobec siebie, pozbyć się wszystkiego, co cię ogranicza.

15. Pozbądź się złego towarzystwa: „Człowieka poznaje się po towarzystwie, w którym przebywa” – to mądre powiedzenie. Tak jak zgniły owoc zepsuje resztę owoców w koszu, przebywanie w złym towarzystwie zrobi z nami to samo. Powinniśmy doceniać różne odcienie przyjaźni i rozważnie wybierać ludzi, z którymi spędzamy czas. Odrzuć wszystkie negatywne osoby, bez względu na to, jak trudne to jest.


Bransoletkę z hematytu, którego energia dodaje siły i odwagi, znajdziecie w naszym sklepie

hematyt


16. Puść przeszłość: Nauczmy się zapominać o złych doświadczeniach z przeszłości i wyciągać wnioski z przeszłych błędów i nieszczęść.

17. Puść utożsamianie się z rolą: Utożsamianie się z określoną rolą ogranicza naszą wolność i narzuca określone ramy, w których się poruszamy, stając się tym samym ograniczoną postacią w serialu życia. Nie musi tak być. Odzyskaj wolność bycia kimkolwiek zechcesz.

18. Odpuść branie rzeczy do siebie: Branie rzeczy do serca jest mało efektywną cechą osobowości. Jest to szkodliwe dla pozytywnego nastawienia, dobrego samopoczucia, spokoju ducha i poczucia humoru.

19. Odpuść walkę z czasem: Walka z czasem może powodować bardzo duży stres, ponieważ czyni nas niewolnikami czasu, który mamy. To podejście pożera prawdziwą wolność. Szanuj czas, ale nie uzależniaj się od niego. Nie musisz z nim walczyć, by osiągnąć to, czego pragniesz. Gdy odpuścisz, spostrzeżesz, że czasu starcza ci na wszystko.

20. Porzuć nawyki przynoszące efekty odwrotne do zamierzonych: Należy puścić nawyki, które rozpraszają lub utrudniają produktywność. Zbadaj swoje codzienne nawyki i rozpoznaj, które wspierają twoje życie, a które są jedynie ucieczką od działania. Codziennie pracuj nad jednym pozytywnym nawykiem, aż wejdzie ci w krew.

Oto niektóre z najważniejszych czynników, które stanowią o naszych barierach mentalnych hamujących szczęśliwe i spełnione życie. Miej odwagę i wytrwałość, aby zrestartować swoje życie uwalniając się od barier, które posiadasz. 

Może cię również zainteresować artykuł: Czym tak naprawdę jest asertywność (+ 12 praw asertywności)


Źródło: consciousreminder.com/2017/07/23/life-will-change-180-let-go-20-mental-barriers/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram