Astrologia dla początkujących: Uran w znakach

Uran

W poprzednich odcinkach Astrologii dla początkujących mogliście sami stworzyć swój kosmogram (patrz: tutaj) oraz dowiedzieć się, co oznaczają poszczególne składowe kosmogramu (patrz: tutaj). Cały spis treści z działu ASTROLOGIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH znajduje się tutaj:

Spis treści – Astrologia dla początkujących

Kolejnym krokiem podczas interpretacji kosmogramu, jest analiza planet w znakach zodiaku i poszczególnych domach. W pierwszej kolejności analizujemy planetę w znaku czyli tło, a potem w domu – cechy analizujemy w odniesieniu do konkretnego pola zdarzeń.

Tym razem ustalimy, co oznacza Uran w znaku zodiaku, w którym się znajduje.

Uran mówi o zdolnościach do podejmowania decyzji oraz poczuciu niezależności i wolności. W tranzytach ma w zwyczaju transformować wszystko to, co stare i niepotrzebne. Jego przejście zawsze niesie za sobą duże i widoczne zmiany.

Uran w Baranie

Jeśli mówisz zanim pomyślisz i przez to angażujesz się w niezręczne i problematyczne sytuacje, to prawdopodobnie Uran w twoim kosmogramie znajduje się w znaku Barana. Konsekwencją roztrzepania jest niewielkie grono przyjaciół. Jesteś bystry i inteligentny, czasem tylko zbyt spontaniczny. Na wszystko masz gotową odpowiedź. Bywasz nadpobudliwy, nieprzewidywalny, kreatywny, nieobliczalny i nigdy nie wiadomo czego się można po tobie spodziewać. Podejmujesz decyzje niemal natychmiast, nie potrzebujesz się zastanawiać. Masz potrzebę parcia naprzód, bez względu na to jak wygląda sytuacja z zewnątrz. Żyjesz przyszłością i planami zdobycia świata.

Planeta w Baranie sprzyja finansom i karierze – dążysz do sukcesów w sferze zawodowej. Nie masz problemu z pieniędzmi, lubisz je z wzajemnością. Cenisz sobie ludzi spontanicznych i takich, którzy czują, że żyją. Dobrze czujesz się w podróży, podążając za głosem serca.

Uran w Byku

Uran w Byku to dbanie o komfort i poczucie bezpieczeństwa. Planeta w tym znaku rozważnie dysponuje swoimi zasobami Nie podejmujesz ryzyka, chyba, że to ostatnia z dostępnych opcji. Jesteś uparty i kurczowo trzymasz się znanego – nie zgadzasz się na zmiany w twoim życiu. Jesteś ostrożny, systematyczny, odrobinę leniwy i mało elastyczny. Jeśli jednak już coś sobie założysz, zrobisz wszystko, aby dotrzeć do celu.

Masz wyostrzoną intuicję i oryginalny sposób myślenia. Ta mieszanka pozwala ci podejmować słuszne decyzje finansowe. Niestety, nie zawsze masz w sobie tyle motywacji aby wykorzystać do działań wszystkie swoje umiejętności, zazwyczaj działasz na pół gwizdka. Lubisz porządek w życiu i cenisz sobie rutynę. Z zewnątrz przywdziewasz skorupę, ale w środku jesteś wrażliwy i przestraszony. Masz ciekawy gust, łatwe w odbiorze usposobienie i wybierasz niekonwencjonalne rozrywki. Z takim położeniem Urana – jeśli tylko sięgniesz po sukces, on będzie twój.

Uran w Bliźniętach

Osoba z Uranem w Bliźniętach czuje potrzebę nieustannego działania. Ciągła ekscytacja, ciekawość, motywacja. Ma nosa do nowości. W towarzystwie jest kontrowersyjny i lubi prowokować. Lubisz rywalizację, możesz zapędzić się w hazard. Skokom adrenaliny towarzyszy nerwowość i niepokój. Jeśli masz Urana w Bliźniętach – szybkie i nieprzemyślane decyzje nie są ci obce. Jesteś niestabilny i pełen przeciwieństw. Dzięki temu na pierwszy plan wychodzi twórczość, pomysłowość i kreatywność. Odnajdujesz się w tych dziedzinach, które sprawiają ci frajdę.

Nuda i monotonia to najgorsze, co możesz sobie zaserwować. Rozwijaj zainteresowania i pasje, zaspokajaj swoją ciekawość, prowadź bogate życie towarzyskie, podróżuj i zdobywaj nowe umiejętności. Uran w bliźniętach to potrzeba życia z rozmachem, dynamiczne procesy myślowe, niezależność i błyskotliwość.

Uran w Raku

Osoba z Uranem w Raku stoi jedną nogą w przeszłości – zastanawia się, gdyba, wspomina i nie potrafi spojrzeć w przyszłość bez obaw. Rozlicza siebie z dawnych lat, zamiast inwestować w siebie teraz z korzyścią w przyszłości. Nie walczy o siebie, nie rozwija się. Stara się natomiast chronić siebie i bliskich przed życiem na tyle, na ile to możliwe.

Jesteś wrażliwy, konserwatywny, ciężko podejmujesz decyzje, jesteś pełen blokad psychicznych, budujesz wokół siebie mur. Masz specyficzny sposób myślenia, sprawdzasz się jako obrońca pokrzywdzonych. Jesteś empatyczny i humanitarny – znasz smak porażki, więc z przyjemnością będziesz roztaczał tarczę ochronną nad tymi, którym się w życiu nie powiodło. Uran w Raku to bardzo często nietypowe układy rodzinne, brak stabilizacji życiowej, problematyczne przyzwyczajenia, szczegółowe dbanie o własne cztery kąty.

Uran w Lwie

Jeśli w twoim kosmogramie występuje Uran w Lwie, z pewnością wiesz, że podejmujesz decyzje w sposób autorytarny. Wykazujesz się inicjatywą, czym podkreślasz swoją niezależność. Niestety, niekoniecznie doprowadzasz sprawy do końca – kiedy przestajesz być w centrum, odrzucasz wszystko w co włożyłeś energię. Dbasz o swoją wolność, więc na wyrost sprzeciwiasz się wszystkiemu, co może cię w jakikolwiek sposób ograniczyć. Czujesz, że poradziłbyś sobie poza społeczeństwem… ale jak jest naprawdę?

Masz w sobie magnetyzm i jest w tobie coś z buntownika. Masz potrzebę bycia szanowanym i podziwianym. Wchodząc w relacje, sam je komplikujesz, aby być w centrum uwagi. Uran w Lwie potrzebuje robić rzeczy, dzięki którym zyska uznanie innych. Jesteś otwarty i zdejmujesz maskę dla tych, których kochasz i cenisz. Szokujesz zachowaniem, ubiorem, poglądami.

Uran w Pannie

Uran w Pannie idzie w kierunku niezależności. Właściciel kosmogramu w Uranem w tym znaku żyje w teraźniejszości. Koncentruje się na jak najlepszym wykorzystaniu umiejętności, jakie posiada. Jest zainteresowany nauką i techniką. Działa efektywnie, jest precyzyjny i posiada refleks.

Przy podejmowaniu decyzji jesteś nieugięty i interesowny. Nie czujesz się komfortowo godząc się na zmiany, lubisz rutynę, powtarzalność i odnajdujesz się doskonale w swojej strefie komfortu. Jesteś skłonny do irytacji, jeśli coś nie idzie po twojej myśli. Skupiasz się na nic nieznaczących szczegółach, diecie, zdrowym stylu życia i ekologii.

 

Uran w Wadze

Niezdecydowanie – to cecha charakterystyczna dla tego ułożenia w Kosmogramie Urana. Jeśli posiadasz Urana w Wadze, wtedy wiesz na pewno, że zawsze czekasz na właściwy moment, który czasem… nie nadchodzi. Często w siebie wątpisz, co sprawia, że wszystkie działania wykonujesz z opóźnieniem. Jesteś lotny – twoje decyzje podyktowane są reakcją otoczenia, ulegasz wpływom okoliczności i innych osób.

Masz jasny umysł, bogatą wyobraźnię, jesteś wrażliwy na piękno i surowy w ocenie. Brakuje ci elastyczności i pewności siebie, aby w pełni wykorzystać swój potencjał. Posiadasz artystyczne zdolności, ciągle jesteś w poszukiwaniu natchnienia. Ludzie do ciebie lgną, bo inspirujesz ich swoimi pomysłami. Masz dużą potrzebę niezależności, którą sam sobie ograniczasz.

Uran w Skorpionie

Jesteś agresywnym nonkonformistą. Lubisz prowokować, eksperymentować i rzucać pomysłami jak z rękawa. Masz jasny umysł i refleks, co pozwala ci się nie pogubić w swoich działaniach. Przy tym masz dużą skłonność do ryzyka. Decydujesz się na podejmowanie działań w kierunku spraw niemożliwych. Idziesz za wszystkim co jest niezwykłe, dziwaczne lub zakazane. Poddajesz wszystko pod wątpliwość, nie odnajdujesz się w kontaktach z innymi ludźmi, cierpisz na brak samokontroli.

Masz silną potrzebę niezależności i obnosisz się z nią. Jesteś tajemniczy i bez mrugnięcia okiem walczysz o swoje.

Uran w Skorpionie uwielbia porywać się na rzeczy niemożliwe. Pociąga go wszystko, co dziwne, niezwykłe. a nawet zakazane. Bywa nietowarzyski i może brakować mu samokontroli. Masz w sobie niezwykłą siłę – pokonujesz stan, w którym ciało opada ze zmęczenia, ale dusza idzie przed siebie. Masz zdolności do samoleczenia. Jesteś bezwzględny, emocjonalny i we wszystkim węszysz spisek.

Uran w Strzelcu

Uran w Strzelcu charakteryzuje się inicjatywą i wysokimi ambicjami. Jesteś odważny, energiczny, lubisz rywalizować i cały czas stawiasz przed sobą nowe wyzwania. W skrajnych przypadkach jesteś zadufany w sobie, dominujący i narzucasz swoje wybory innym. Jesteś nad wyraz decyzyjny, uwielbiasz działać. Niestety, często idzie z tym w parze brak rozwagi.

Lubisz nowości, jesteś śmiały i bezpośredni, wybierasz podróżowanie, bo to poszerza twoje horyzonty. Sprawdzisz się jako badacz lub pracownik naukowy. Ludzie do ciebie lgną, bo obok pewności siebie, jesteś też serdeczny i masz miły sposób bycia. Twierdzisz, że cel uświęca środki. Masz w sobie skrajności i pewien rodzaj ekstremalnych zachowań.

 

Uran w Koziorożcu:

Dla Urana w Koziorożcu niezwykle ważna jest niezależność do której dochodzi przez rozsądek, wytrwałość i niezwykły upór. Decydujesz się na długotrwałe przedsięwzięcia, często odważne i wymagające dodatkowych nakładów pracy. Ryzyko próbujesz zniwelować do minimum. Nie lubisz niespodzianek, najbezpieczniej czujesz się sam ze sobą, co sprawia, że w ekstremalnych przypadkach jesteś egocentrykiem.

Masz jasny umysł, jesteś konsekwentny i wytrwały. Jeśli podejmujesz decyzje to znaczy, że klamka zapadła i nie ma powrotu: mówiąc A jesteś gotowy powiedzieć B. Uran w Koziorożcu to ułatwienie w osiąganiu sukcesów, często bez kompromisów. Stale dążysz do ustanowienia nowego porządku, czujesz się wszechwiedzący. Masz trudny w odbiorze charakter. W relacjach jesteś chłodny, ale stały.

Uran w Wodniku

W kosmogramie Uran w Wodniku czuje się idealnie – może się rozwijać swobodnie. Osoba z taką konfiguracją jest niezależna, ceni sobie indywidualizm, oryginalność. Lubisz zjawisko paradoksu i chętnie posługujesz się nim w każdej sferze życia. Z łatwością przewidujesz przyszłość i zdarzenia, jakie po sobie następują. Często uciekasz się do manipulacji, aby osiągnąć swoje cele. Uwielbiasz zmiany i ciągnie cię w kierunku nowego. Jesteś praktyczny, logiczny i umiesz wykorzystać swoje umiejętności. Masz umysł naukowca i badacza.

Decyzje podejmujesz szybko i sprawnie, bez większego zastanowienia. Masz dużą potrzebę niezależności i wolności. Dobrze się czujesz z osobami podobnymi do ciebie. Na wszystko patrzysz z perspektywy przyszłości. Wybierasz szybkie i często drastyczne rozwiązania. Tworzysz rewolucje tam, gdzie skierujesz swoją energię.

Uran w Rybach:

Osoba mająca w Kosmogramie Uran w znaku Ryb to osoba o wyjątkowym intelekcie, z szerokim myśleniem perspektywicznym. Z wielkim trudem dopasowujesz się do otoczenia ze względu na szacunek do własnej niezależności. Jesteś idealistyczny, podejmujesz nie zawsze trafne decyzje, ale zawsze starasz się je “czuć”. Jesteś niespokojny, pasywny, ale dobry z ciebie obserwator.

Uwielbiasz ludzi nietuzinkowych, oryginalnych, takich, którzy nie wpisują się w normy. Odnajdujesz się w ich towarzystwie – czerpiesz od nich energię. Uran w tym znaku przynosi zdolności bioenergoterapeutyczne, wróżbiarskie oraz regeneracyjne. Masz otwarty umysł i bogatą wyobraźnię. Zamartwiasz się na temat przyszłości, co sprawia, że nie żyjesz w tu i teraz. Okresowo odsuwasz się od społeczeństwa, aby zaspokoić swoją potrzebę kontaktu z samym sobą. Jesteś uduchowiony, tolerancyjny, humanitarny i działasz wbrew logice powołując się na serce.

Nadine Lu

 

Źródła:
astromix.pl/content/view/93/159/
www.astrologia.com.pl/astrologia-polozenie-urana-w-horoskopie-urodzeniowym/
ezotop.pl/thread-415.html
pl.freepik.com/darmowe-wektory/znaki-zodiaku-horoskop_551533.htm#term=znaki zodiaku&page=1&position=17n=17

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *