Tylko uwierz – potęga podświadomości

potęga podświadomości

W podświadomości każdego człowieka tkwi olbrzymia, nieskończona inteligencja, moc kreacji i  uzdrawiania. Wszystkie nasze myśli mają wpływ na wydarzenia w naszym życiu. Od naszych wewnętrznych podświadomych przekonań zależy nasze zdrowie, stan konta, relacje, od tego zależy całe nasze życie. Modlitwy także zostają wysłuchane, kiedy wynikają głęboko z naszego serca, kiedy bezgranicznie ufamy i wierzymy w ich słuszność i prawdziwość. To potęga podświadomości.

 „Działająca cuda potęga naszej podświadomości istniała zanim ty i ja przyszliśmy na świat, zanim powstał jakikolwiek Kościół i wszystko co nas otacza. Wielkie i wieczne rządzące życiem prawdy i zasady są starsze niż wszystkie religie”[1]

Wg Josepha Murphego wszystko co wydarza się w naszym życiu, jest wynikiem tego w co wierzymy. To modlitwa, którą wypowiadamy często bezgłośnie. Aby samochód ruszył benzyna musi zmienić się w stan lotny, podobnie i z ludźmi, aby zaczęli podążać w upragnionym kierunku, najpierw transformacji ulega ich mózg i podświadome myślenie, wszystko o czym myślą.

Odwieczne prawa Wszechświata

W świecie szeroko pojętego rozwoju duchowego wielokrotnie powtarzane są takie pojęcia jak prawo akcji i reakcji, energia podąża za uwagą, prawo wiary. Dzieje się to w co wierzymy, to na czym się koncentrujemy i to, czemu poświęcamy najwięcej uwagi. „Tylko uwierz” wielokrotnie na kartach Ewangelii powtarza Chrystus. „To o czym myślimy, staje się naszą rzeczywistością”, naucza Budda. Mocy naszej podświadomości, przekonań i tego, w co wierzymy, nie można lekceważyć. Najważniejsze prawo ludzkiego umysłu to prawo wiary. Wszystka co spotyka nas w życiu wynika z naszej podświadomości, z tego w co wierzymy,  czego się obawiamy. Są to reakcje na nasze myśli. Świat wewnętrzny stwarza świat zewnętrzny.

Modlitwa naukowa i moc snu

Murphy porusza zagadnienie modlitwy naukowej rozumianej jako współdziałanie świadomości i podświadomości. Jest takie powiedzenie w języku polskim, że sen przynosi radę. Podświadomość zapytana, albo poproszona o coś przed snem, albo tuż po przebudzeniu przynosi odpowiedź. Kiedy nastawimy swój wewnętrzny budzik i koniecznie chcemy się obudzić o jakiejś godzinie, tak też się stanie. Więcej o świadomości, podświadomości i nadświadomości przeczytasz w artykule: Troista Struktura Umysłu

W swoim życiu zbieramy owoce tego, co zasiewamy w swoim umyśle, bez względu na to czy robimy to świadomie czy nieświadomie. „Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi?” (Mt 7,16). Myśli, uczucia i wyobrażenia są przyczyną, a okoliczności okazują się być skutkiem. Dlatego też tak ważne jest zwrócenie uwagi na to, czego dostarczmy naszej podświadomości, która później z tego tworzy nasze życie. Zasiewanie w umyśle, z pełnym przekonaniem i wiarą myśli o pięknie, szczęściu, miłości, dobroci i dobrobycie działa cuda przynosząc tożsame skutki.

Strategie działania – jak zacząć pracować z podświadomością?

  1. Zwracaj uwagę na słowa jakie do siebie kierujesz, bo każde z tych słów przyniesie swoje efekty.Unikaj mówienia sobie negatywnych komunikatów dotyczących twoich umiejętności, kompetencji czy charakteru. Nigdy nie mów, że czegoś nie masz albo nie potrafisz. Nie wyzwalaj w sobie braku. Myśl, że będziesz coś mieć, że się czegoś nauczysz, że będziesz zdrowy itd.
  2. Unikaj hetero-sugestii – jest to sugestia pochodząca od innego człowieka, który przekazał nam negatywny komunikat na nasz temat. Myśli innych ludzi nie mogą ci zaszkodzić.
  3. Podświadomość bierze na poważnie wszystko co słyszy. Wierzy bezgranicznie wszystkiemu co od ciebie słyszy. To co mówimy naszej podświadomości działa tylko kiedy jest dla nas prawdziwe, kiedy jesteśmy w tym autentyczni i spójni.
  4. Wyobraź sobie, że to o czym marzysz już się dzieje. Jak się czujesz? Wyobraź sobie to.
  5. Uspokój swój umysł, a kiedy przychodzi do ciebie zwątpienie zastępuj to myśleniem i wyobrażaniem sobie tego, czego pragniesz.

Kilka propozycji tego co warto mówić do podświadomości (w formie afirmacji lub modlitwy):

  • Moja podświadomość zna odpowiedź. Zaraz zareaguje na moje myśli. Dziękuję za to, że Nieskończona Inteligencja mojej podświadomości wie wszystko i już podsuwa mi najlepsze rozwiązanie. Moje niezachwiane przekonanie wyzwala teraz nieograniczoną potęgę podświadomości. Cieszę się z tego.
  • Nieskończona Inteligencja, która obudziła we mnie to pragnienie, kieruje mną i wskaże mi najlepszy sposób osiągnięcia moich celów. Wiem, że mądrość zamieszkująca głębiej w mojej podświadomości reaguje na to, co  czuję i czego się domagam, i urzeczywistni wszystkie moje pragnienia. Dzieje się to w atmosferze harmonii, równowagi i spokoju.
  • Wierzę, że podświadoma moc, która podsunęła mi to pragnienie już je urzeczywistnia

Więcej o skutecznych afirmacjach przeczytasz w artykule: Afirmacje terapeutyczne

Ewelina Wójcik

 

Źródła:
Artykuł opracowany na podstawie książki Joseph Murphy, „Potęga podświadomości”, Świat Książki, Warszawa 2017
[1] Joseph Murphy, „Potęga podświadomości”, Świat Książki, Warszawa 2017
Zdjęcie: pixabay.com

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram