Uziemianie i ekranowanie – 2 proste techniki ochraniające naszą energię

ekranowanie

Co czujesz, gdy dołączasz do grupy ludzi? Jak czujesz się w tłumie lub przestrzeni publicznej? Zdarza ci się po spotkaniu z jakimś człowiekiem odczuwać zmęczenie, brak energii, napływ niepokoju lub smutku? Być może należysz do grona wysokowrażliwych osób, które odczuwają energię innych ludzi i miejsc. Niektórzy nawet nieświadomie ją przechwytują. Dowiedz się, jak w prosty sposób siebie chronić i ładować pozytywną energią.

Przepływ energii w grupie ludzi jest naturalny. Niestety, jeśli ktoś emanuje energią braku, podświadomie będzie jej więcej brał niż oddawał. Nie zawsze jednak jesteśmy otoczeni ludźmi wypełnionymi spokojem, miłością czy radością. O ile możemy świadomie dobierać sobie przyjaciół i znajomych, o tyle w sklepie, w komunikacji miejskiej czy pociągu spotykamy przypadkowych ludzi o różnych energiach i emocjach. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie poziom kolektywnego lęku jest coraz wyższy. Warto zapoznać się z dwoma prostymi technikami, dzięki którym w łatwy sposób będziemy mogli ochronić się przed negatywnym wpływem innych osób.

Może cię również zainteresować artykuł: Uziemienie – codzienny sposób na dobrą energię

Źródło: pixabay.com

Uziemianie – sposób na zdrowie, lepsze samopoczucie i energetyczne naładowanie.

Każdy człowiek ma połączenie bioelektryczne z ziemią, ot składamy się z ładunków elektrycznych, jak każdy inny obiekt na tej planecie. Potrzebujemy tego połączenia do wyrównania naszego pola elektrycznego. Co ciekawe, badania naukowe wykazały, że zdrowy człowiek ma wyższą częstotliwość elektryczną niż osoby chore. Każda choroba ma swoją indywidualną częstotliwość. Pomyślmy o tym, że wszystko wokół nas jest energią. Oznacza to, że ludzie, otoczenie, żywność, obiekty fizyczne wpływają na częstotliwość naszego ciała. Mówimy tutaj już nie tylko o duchowym wymiarze, w którym ktoś może okradać nas z energii lub nieświadomie my możemy przejmować od kogoś niższe wibracje, a o czystej wiedzy naukowej. Uziemienie to połączenie elektryczne z ziemią, która gromadzi na swej powierzchni dużo ładunków ujemnych. Dlaczego ich potrzebujemy? Otóż współczesny styl życia z dala od natury, pośród betonów, w otoczeniu elektroniki i sprzętów RTV, AGD i suchego powietrza bez cyrkulacji, przeładowuje nasze ciało dodatnimi ładunkami elektrycznymi.

Jakie korzyści daje uziemianie? Poprawia jakość snu, samopoczucie, odporność, zdrowie. Dodatkowo spodziewać się można redukcji stanów zapalnych, stresu, niepokoju, poprawy krążenia krwi, zmniejszenia napięć i bólu. To też najtańszy i najszybszy środek przeciwutleniający, dostępny dla każdego. Zainteresowane osoby badaniami naukowymi odsyłam tutaj.

Jak się uziemiać?

Najprostszy sposób to chodzenie boso, bez względu na porę roku. Po trawie, po ziemi, po piasku, a nawet betonie. Najlepiej by taki spacer trwał od 30 do 80 minut. Kolejny sposób na uziemienie to położenie całego ciała na ziemi, sposób dużo szybszy niż spacer, gdyż większą powierzchnią chłoniemy prozdrowotną energię ziemi. Podobnie do ziemi uziemia też woda – kąpiel w jeziorze lub morzu czy brodzenie bosymi stopami w rzece – to również drogi do naładowania się energią potrzebną ciału do zdrowia. Na szczęście nawet w czasach, gdy mogą zamknąć nas w domu, wciąż możemy się uziemiać. Bez względu na miejsce przebywania mamy dostęp do wyobraźni i potęgi wizualizacji. Ma ona na celu połączenie ciała z ziemią, choćby dlatego, że traumatyczne doświadczenia powodują odłączenie się człowieka od ciała i teraźniejszości. Tak jak chodzenie boso, tak wizualizacja uziemiania pomaga pozbyć się z ciała negatywnej energii. W efekcie zaczniemy odczuwać spokój i poczucie bezpieczeństwa.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na warsztaty on-line: Warsztaty dla Widzących i Ludzi pracujących z Energią część 1 z 3

Praca z Energiami


Jak przebiega wizualizacja? Możemy wyobrazić sobie korzenie drzew wyrastające z naszych stóp, które sięgają głęboko ziemi, i przez które spływa cała negatywna energia. Dobrze jest stanąć i oprzeć stabilnie stopy o podłoże. Oddając ziemi negatywną energię, prosimy ją o transformację. Możemy sobie również wyobrazić sznurek wychodzący z naszej kości ogonowej, który sięgać będzie samego środka ziemi, gdzie negatywna energia stopi się w gorącej magmie. Możesz wykonywać to ćwiczenie codziennie, w dowolnym miejscu.

Ekranowanie jako narzędzie do ochrony energii

Ekranowanie stosuje się w elektronice w celu ochrony urządzeń przed wpływem zewnętrznych pól elektrycznych, magnetycznych i elektromagnetycznych, oraz do ochrony otoczenia przed zakłóceniami tych urządzeń. Istnieje również technika wizualizacji o tej samej nazwie i analogicznym działaniu. Ekranowanie mentalne ochroni nas przed wpływem zarówno negatywnych pól elektromagnetycznych, jak i energetycznych, oraz uchroni przed utratą posiadanych zapasów energii. To idealne narzędzie do zatłoczonych miejsc lub w negatywnych sytuacjach, gdzie energia grupy jest różna, i gdzie łatwo o poddanie się ich wpływom lub stratom własnej energii. Sposoby wizualizacji są przeróżne, warto wybrać je intuicyjnie. Możesz wizualizować sobie ochronną bańkę wokół siebie, specjalny pancerz lub mur zasilany energią aniołów i mistrzów.

Dodatkowo stosowanie tych technik wizualizacji codziennie rano i wieczorem pomoże ci zapanować nad twoją energią, poczuć swoją moc, jak i przypływ sił oraz motywacji. Oczyścisz się z negatywnych wpływów, uchronisz przed nimi i powstrzymasz energetyczne wycieki. W twoim życiu zapanuje harmonia, a ciało poczuje się lepiej. Wprowadź je do swojej codziennej rutyny i ciesz się bezpłatnym dobrodziejstwem!

Może cię również zainteresować artykuł: Wizualizacja oczyszczająca czakry

Arunika


Źródła:
interpretacje.blogspot.com/2010/11/elektrycznosc-ciaa-ludzkiego-choroby.html
mintmag.pl/uziemianie-sposob-na-relaks/
psychologiazycia.com/uziemianie-czyli-moj-szybki-sposob-dobry-dzien/
consciousreminder.com/2020/09/14/grounding-and-shielding-to-protect-your-energy/
encyklopedia.pwn.pl/haslo/ekranowanie;3897035.html

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram