Urodziwi dyplomaci i atrakcyjne gaduły. Czyli o zodiakalnych Wagach słów kilka…

waga

”Zgoda więc nastąpiła, ale pani Barbara nie była zadowolona. Pragnęła jakiejś innej zgody powziętej z większym obopólnym zapałem”. Noce i dnie Marii Dąbrowskiej

Złota polska jesień za naszymi oknami. Kolorowe drzewa gubią swoje liście. Słońce z każdym dniem krócej dopieszcza nas swymi promieniami. Coraz dłuższe wieczory skłaniają do zostania w domu i owinięcia się ciepłym kocem w towarzystwie dobrej książki, czy filmu. Dawniej właśnie o tej porze zaczynało kwitnąć  życie towarzyskie. Czyli coś, w czym specjalizuje się pierwszy znak jesieni – Waga. Początek tego znaku wyznacza równonoc jesienną, która jest świetną metaforą odnoszącą się do umiłowanej przez Wagi harmonii i równowagi.

Gadu-Gadu

Osoby urodzone w tym znaku uwielbiają wielogodzinne dyskusje i dywagacje. Potrafią godzinami szukać prawdy i logiki w gąszczu pozyskanych informacji. Swoich poglądów nie  wyrażają w sposób agresywny, często brak im zdecydowania. Długo potrafią się wahać, nawet w prostych sprawach dnia codziennego. Zawsze starają się nikogo nie urazić, bowiem Waga odda wiele, by ją każdy lubił i miał o niej dobre zdanie. Wypowiedzi ich są zwykle bezstronne, przez co dorobiły się niechlubnego miana dwulicowych kameleonów. Nie da się, więc ukryć, że Wagi uważne są za oportunistów, co swoje zdanie na temat jednej sprawy są w stanie zmienić nawet kilka razy.

Peace and love

Nie znoszą konfliktów. Jest to jeden z najbardziej ugodowych znaków, pod jednym warunkiem, że nie dzieje się to ich kosztem. Męczenników bowiem tak jak i rewolucjonistów w tym znaku trudno się doszukać, choć to nie znaczy, że ich nie znajdziemy. Bardzo chętnie uchylają się od walki, urodzeni wręcz bezstronni pacyfiści. Według Wag każdy konflikt można rozwiązać rozmową. I co trzeba przyznać zdolności moderatorskich i dyplomatycznych może im pozazdrościć cały zodiak.

Dzieci bogini miłości

Wagi znajdują się pod wpływem planety Wenus, która dodaje im atrakcyjności, wdzięku, a także urody oraz zapewnia dobry gust i smak. Bywa, że ogromna przyjemność czerpią z dbania o siebie. Wielu z reprezentantów tego znaku zna się na modzie bądź sztuce. Często tez patronuje im bogini, hojnie obdarza zdolnościami artystycznymi. Sporo Wag sprawnie sobie radzi w kreowaniu PR czy w prowadzeniu marketingu. Gdy sami parają się sztuką, dążą do znalezienia idealnej formy i naturalne harmonii.

Leżeć, pachnieć i wyglądać oszałamiająco

Wagi marzą o dostatnim życiu bez trosk i kłopotów. Nie możne im również zabraknąć partnerów do dyskusji! Nie znoszą być same, bardzo chętnie podejmują współpracę i są otwarte na każdy rodzaj partnerstwa. Starają się samorealizować jak najmniejszym kosztem. Nie jest to też najbardziej pracowity znak astrologicznego zwierzyńca.

Miara sukcesu

Wśród znanych Wag możemy znaleźć pełna seksapilu i wdzięku modelkę i aktorkę Brigitte Bardot (28.09), a także równie urodziwą i seksowną Emilia Clarke (23.09) odtwórczynie roli księżniczki Daenerys Targaryen w serialu Gra o tron. W świecie polityki ambasadorem tego wczesnojesiennego znaku jest Mahatma Gandhi (2.10) propagator pacyfizmu, próbujący przeżyć swe życie za jak najpiękniej. Pod znakiem Wagi urodził się również były prezydent RP Lech Wałęsa (ur. 29 09) laureat pokojowej Nagrody Nobla.

Opisy pozostałych znaków zodiaków oraz inne artykuły z dziedziny astrologii znajdziesz TUTAJ.

Gawor

 

Źródła:
L.Weres – ,,Homozodiakus
W.H Zylbertal – ,,Kosmiczne źródła jaźni
H. Bakuła – ,,Jak stracić przyjaciół

Grafika: pixabay.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *