Walka z siłami zła – opętania i egzorcyzmy

egzorcyzmy

Zapewne wszyscy słyszeli o egzorcyzmach. Wiele osób łączy je tylko z obrzędami religii chrześcijańskich. Niestety, do opętania może dojść na wiele różnych sposobów, nie tylko za pośrednictwem symbolicznego diabła. Czyhają na nas duchy, złe astralne istoty, które tylko pragną czerpać z nas pozytywną energię. Moce ciemności oplatają nas każdego dnia, by móc żywić się i nieść ze sobą nieszczęście.

Egzorcyzmy to obrzęd, którego celem jest uwolnienie człowieka, miejsca bądź przedmiotu spod wpływu złych mocy. Wyzwolenie nie będzie skuteczne, jeżeli otrzymująca je osoba nie wyrazi chęci oczyszczenia. Opętanie przez moce ciemności było znane już w pradawnych kulturach i religiach. Stanowi jedną z form nawiązywania kontaktów z zaświatami. Jest to przesłanie mocy do duszy, wpływające negatywnie na nasze codzienne funkcjonowanie. Działa na zasadzie oddania aury, duszy lub własnego ciała do dyspozycji komuś obcemu. Siły zła oddziałują na nas z różnych stron świata niewidzialnego.

Wierzenia i opętania w religiach pierwotnych

Nie wszystkie religie traktują opętania jednoznacznie, uznają je za doświadczenia dobre bądź złe. W zależności od pełnionej funkcji, może uchodzić za przekleństwo lub niezwykły dar. W szamanizmie opętanie występowało jako zjawisko nawiedzenia przez złego ducha, który był przyczyną nieszczęść, ale również jako stan łaski. Szaman mógł być odwiedzany przez bóstwa, czy duchy niosące pomoc. Pradawne religie wypracowały sobie rytuały służące sprowadzaniu opętania, jak zarówno usuwania go. Obrzędy te najczęściej przyjmowały formę tańców i śpiewów.

egzorcyzmy

źródło: Pixabay

W teologii chrześcijańskiej opętanie to przejęcie kontroli nad ciałem ludzkim przez demona. Opętaniu przypisuje się zniewolenie wewnętrzne, a skutki dotyczą nie tylko wymiaru duchowego, ale także cielesnego. Owładnięcie to jest najpełniejszą formą działania demonów. Upadły anioł z całą swoją mocą stara przeciwstawić się słowu Bożemu. Zamiarem szatana jest ukazanie braku szacunku ze strony człowieka do miłości Stwórcy.

Codziennie jesteśmy narażeni na diabelskie pokusy. Jeżeli mają okazję do tego, by zawładnąć wolnością człowieka, duszą i ciałem, nie przepuszczą takiej możliwości.

Do opętania najczęściej dochodzi z winy ludzkiej. Nierzadko to człowiek otwiera drzwi do swojej duszy i szuka kontaktu. Demon może przebywać w nas utajony i ujawnić się tylko w konkretnych sytuacjach. W czasie takiego wyjawienia osoba opętana nie posiada władzy nad swoim ciałem. Upadły Anioł wypowiada swoje słowa z ust owładniętego, a także dokonuje złych czynów.

Rozpoznanie opiera się na diagnozie i analizie zachowania wobec rzeczy poświęconych. Najczęstszym objawem jest awersja wobec Pana Boga i wrogie nastawienie do kapłanów, osób modlących się. Osoba opętana często mówi i rozumie nieznane języki, a wokół niej występują tajemnicze zjawiska paranormalne np. lewitacja.

Czym można zwrócić uwagę demona i być przez niego dręczonym lub opętanym? Według chrześcijan, najbardziej niebezpieczne są sekty i obrzędy z nimi związane, spirytyzm oraz wywoływanie duchów. Drugim łatwym sposobem na zwrócenie uwagi diabła, jest łamanie przykazań Bożych, wiara w wróżbiarstwo i medycynę niekonwencjonalną.

Gdy mamy obawę związaną z opętaniem, należy skontaktować się z księdzem egzorcystą. Rozpoznania dokonuje właśnie on i jest jedyną osobą upoważnioną do egzorcyzmów. Zazwyczaj odprawiana jest msza w obecności osób trzecich, które modlą się za opętaną osobę.

egzorcyzmy

źródło: Pixabay

Opętanie i wpływ duchów na nasze życie

Dusze, które nie miały możliwości przejścia na drugą stronę progu śmierci, bądź same odmówiły, nazywane są duchami. Dusza oddzielając się, nabiera wolnej woli i może sama decydować o dalszej wędrówce. W świecie przejścia swoiste zastosowanie ma energia Boska, która umożliwia bytowanie tym istotom. Z biegiem czasu zaczyna im brakować energii do dalszego funkcjonowania. Mogłyby poprosić o nią Bóstwo, ale często nie mają śmiałości. Decydują się więc na kradzież i zabierają ją ludziom, roślinom lub zwierzętom.

Świadomy człowiek nigdy nie pozwoli na zabranie swojej energii. Duchy to wyczuwają i szukają osób, które mogą im na to pozwolić. Podczepiają się bezpośrednio do aury albo unoszą się obok niej na zewnątrz ciała. Jak duchy podłączają się do człowieka? Szukają okazji, dzieje się tak, gdy w jakiś sposób tracimy przytomność, na przykład pod wpływem narkozy lub omdlenia. Wykorzystują momenty zmiany świadomości, podczas choroby lub czasu zrezygnowania. Wtedy nieświadomie pozwalamy, rozgościć się duchom. Bez problemu można zostać opętanym, podczas zabaw w stawianie tarota, lub gdy medytujemy w niestandardowy sposób.

Objawami opętania są najczęściej nagłe zmiany w zachowaniu, utrzymujące się złe samopoczucie i raptowny upadek na zdrowiu. Bywają przypadki, w których duch jest po prostu złośliwy, dokucza nam i jak najczęściej daje o sobie znać. Przestawia i zrzuca nasze rzeczy, wydaje niezrozumiałe dźwięki lub trzaska drzwiami i oknami.

Od duchów uwalniać się można na wiele sposobów. Trzeba pamiętać, że jest to sprawa delikatna. Często duch zostaje po tej stronie z powodu krzywdy i cierpienia, którego doznał w tym świecie i potrzebuję wybaczenia. Takie istoty nierzadko nawiedzają nas i przekonują o swojej obecności. Można próbować uświadomić wędrującą duszę, że pozostanie na Ziemi nie przyniesie jej szczęścia i podłączenie stanie się czymś w rodzaju więzienia. Również można poprosić naszego Opiekuna o pokazanie mu dobrej drogi do świata umarłych. Jednym z bardziej przystępnym sposobów jest kontakt ze świeckim egzorcystą. Przybędzie na miejsce i wypędzi duchy z domu i naszego życia. 

egzorcyzmy

źródło: Pixabay

Zawładnięcie naszą aurą przez negatywne byty astralne

Larwy astralne są prymitywnymi istotami, które utworzone zostały przez ludzi. Powstają ze strzępów świadomości, mimo własnej woli. Są pewnego rodzaju wirusami, nie myślą samodzielnie. Żywią się określonymi typami emocji, najczęściej ofiarami stają się ludzie. Przyciąga je strach, bezradność, a przede wszystkim złość i niezdecydowanie. Szukają swojego potencjalnego żywiciela i  przyklejają się do jego aury bądź konkretnej czakry. Przysysają się mocno i tkwią tam póki nikt ich nie ruszy na tyle, by można je było oderwać. Podczas opętania zwiększa się częstotliwość emocji, z których czerpią energię, najczęściej są to uczucia negatywne. Jakie są objawy żerowania larwy astralnej? Popadamy w stan depresyjny, nawiedzają nas natrętne złe myśli. Na naszą osobę spada ulewa nieprzyjemnych zdarzeń, po których stan psychiczny bardziej się pogarsza.

Aby wyleczyć się z tych wirusów, można poprosić o pomoc bioenergoterapeutę bądź szeptuchę. Są także domowe sposoby na pozbycie się tych pasożytów. Jeden z nich to wizualizacja swojej aury w kolorze białym, która emanuje miłością i światłem. Dzięki temu larwa odczepi się od nas. Taki zabieg może także poprawić ogólną kondycję naszej aury i zabezpieczyć przed ewentualnymi atakami nowych osobników.

egzorcyzmy

źródło: Pixabay

Demoniczne energie

Złe czary i energie są bardzo trudne do zdiagnozowania i wyleczenia. Znalezienie ich źródeł czasem bywa niemożliwe. Ludzie mogą rzucać uroki z pełną świadomością lub będąc niczego nieświadomi. Najczęściej są to osoby szukające zemsty, pełne zazdrości i negatywnych emocji. Opętania te oparte są na czarnej magii i działają natychmiast. Negatywna energia może towarzyszyć nam latami, nierzadko docierając do następnych pokoleń. Moce ciemności zawsze wracają do właściciela, lecz najpierw przysporzą nam wielu problemów. Objawami takiego opętania może być negatywne nastawienie, utrata wiary w siebie, przeszkody w dążeniu do wymarzonego celu i ciągnące się za sobą życiowe niepowodzenia.

Istnieje parę sposobów na ominięcie negatywnych energii, a jest to między innymi wzmocnienie naszej aury poprzez ćwiczenia i medytację, bądź posiadanie talizmanu, który odpycha złe klątwy. Trzeba uważać, ponieważ w każdym momencie naszego życia, trafi się osoba, która może nam czegoś pozazdrościć lub źle życzyć.

Warto sprawdzić czy w naszym otoczeniu przewija się zła energia. Takiego sprawdzenia może dokonać każdy bioenergoterapeuta czy osoba jasnowidząca. I gdy tylko będzie taka konieczność i możliwość, pozbędzie się uroku.

Człowiek to osoba inteligentna, posiadająca spore pokłady energii. Niestety, z tego tytułu będziemy narażeni na ataki istot chcących żerować na naszych możliwościach. Dlatego też musimy bacznie obserwować nasze dotychczasowe życie i próbować dostrzec negatywne zmiany. Wypieranie ze świadomości istnienia niematerialnych istot, rzadko pomaga. Kto wie? Może nieszczęścia, które nas spotykają to zły urok sąsiadów, bytujący duch zmarłego znajomego, bądź demon?

***

Jeśli chcesz poznać ABC egzorcyzmów, jeżeli pragniesz nauczyć się odpowiednio zabezpieczać i chronić, zapraszamy na wykład, prowadzony przez doświadczoną egzorcystkę. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Aniela Frank

 

Źródła:

http://prasa.wiara.pl/doc/936229.Opetanie-czym-jest-i-komu-zagraza

http://egzorcyzmy.katolik.pl/objawy-opetania/

http://www.egzorcysta.pl/duch.html

http://www.portal.spirytyzm.pl/uwiezienie-ducha-ziemi/?print=print

https://www.vismaya-maitreya.pl/swiat_energii_negatywne_i_demoniczne_energie_cz2.html

http://www.bioen.info/?pl_egzorcyzmy,11

http://www.taraka.pl/opetanie_i_nawiedzenie

https://kochanezdrowie.blogspot.com/2015/05/jeszcze-raz-o-negatywnych-energiach.html#!/2015/05/jeszcze-raz-o-negatywnych-energiach.html

http://www.wrotarozwoju.pl/larwa-astralna-t1293.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *