Dlaczego męczy cię przebywanie przy niektórych ludziach? Uwaga na wampiry energetyczne!

Wampiry emocjonalne – kim są? Czujesz, że masz mało energii? Jeżeli zdrowo się odżywiasz, uprawiasz sport, a twój sen jest niezakłócony, być może oddajesz komuś swoją energię? Niektóre zachowania osób przebywających w naszym otoczeniu mogą prowadzić do tego, że opadamy z sił. Proces przekazywania energii zachodzi na poziomie nieświadomym. Co możesz zrobić, by oprzeć się wampirom emocjonalnym? 

Niektóre osoby mają deficyt energii ze względu na blokady energetyczne. Gdy ich czakry nie pracują prawidłowo, nie mają dostatecznie dużo siły do życia. Takie osoby podświadomie wyszukują alternatywnych sposobów pozwalających na zwiększenie ilości energii. Niektóre zachowania sprawiają, że stają się emocjonalnymi wampirami. Po czym rozpoznać, że mieliśmy kontakt z wampirem emocjonalnym? Kiedy rozmawiasz z kimś, bądź po prostu przebywasz w jego otoczeniu i czujesz że opadasz z sił, gdy po spotkaniu czujesz się jak “wyprany worek”, zastanów się, czy twój towarzysz nie posiada jednej z wymienionych cech:

Biedactwo – osoba, która ma zawsze pod górkę. Jest jej źle, żali się, jest nieszczęśliwa, mówi o swoich problemach. Jeżeli jej podświadomość zauważa, że choroba przynosi korzyści w postaci zainteresowania drugiej osoby, może mieć jej objawy. Biedactwo robi wszystko, by inni zwrócili na nie uwagę. Próbuje wzbudzić w rozmówcy współczucie i poczucie winy.

Śledczy – wypytuje, szuka sensacji, sam nie odkrywa kart. Jest uciążliwy i niedyskretny.

Zamknięty w sobie – nic o sobie nie mówi, nie udziela się w rozmowie. Jest wycofany, czeka na inicjatywę innych osób. Schowany w kącie czeka na to, aż ktoś zwróci na niego uwagę.

Błazen – biega, rozrabia, broi, rozśmiesza. Robi wszystko, by zwrócić na siebie uwagę innych osób i skupić ją na sobie.

Malkontent – plotkuje, krytykuje wszystko i wszystkich. Najczęściej celem jego rozmowy jest to, by dowiedzieć się czegoś złego o innych ludziach, ocenić ich i oczernić.

Kontroler – zawsze wie co jest dla drugiej osoby najlepsze. Uzależnia od siebie partnera, sprawdza, śledzi, decyduje za niego, robi z niego nieudacznika.

Uwodziciel – oczarowuje w celu uzyskania określonych efektów. Przekonuje płeć przeciwną do siebie dla własnych korzyści. Często, gdy zdobędzie to, co mu się podobało czy zachciało, porzuca szukając następnego obiektu.

Terrorysta – krzyczy, tyranizuje, wymusza, zastrasza. Egzekwuje to, co chciałby osiągnąć przy pomocy krzyku i siły. Niejednokrotnie manipuluje. Cechuje go umniejszanie wartości innych osób przez sarkazm i ironię.wampiry emocjonalne

MAKIA – jedna z zasad huny mówi o tym, że: “Energia podąża za uwagą”. Jeżeli ktoś świadomie lub podświadomie dąży do tego, by uzyskać od drugiej osoby uwagę lub określone zachowanie, mamy do czynienia z manipulacją. Manipulacja może przybierać rozmaite formy, a jej cel to pozyskanie energii.

“Sensem wampiryzmu energetycznego jest poczucie wyższości i władzy nad drugim człowiekiem, nawet w sytuacji, gdy ofiara nie zdaje sobie sprawy z tego, że ktoś nad nią panuje. Wampir odczuwa radość, gdy może manipulować innymi”Karolina Jarosz w artykule „Uwaga, wampiry energetyczne!”

Pamiętaj o tym, że kij ma zawsze dwa końce. Jeżeli po spotkaniu z drugim człowiekiem czujesz się osłabiony to znaczy, że na jakimś poziomie wyrażasz zgodę na przekazywanie energii. W przypadku, gdy otaczają cię osoby posiadające cechy biedactwa, śledczego, kontrolera, uwodziciela, zamkniętego w sobie, błazna, malkontenta lub terrorysty, to ty nieświadomie sprawiasz, że takie postacie są blisko ciebie. Jest w tobie coś, co je przyciąga. Chcesz to zmienić? Możesz zmniejszyć częstotliwość kontaktów z osobą po spotkaniu z którą czujesz się osłabiony, jednak to niczego nie zmieni. W jej miejsce pojawi się następna osoba o podobnych cechach. Uwolnij się od manipulacji, krytyki, oceniania oraz wszystkich innych cech, które dostrzegasz w drugiej osobie. Popracuj nad zwiększeniem poczucia własnej wartości (przeczytaj: 6 skutecznych sposobów na zwiększenie poczucia wartości), wtedy taka osoba nie będzie mogła dalej pobierać od ciebie energii. Natrafi na ścianę zbudowaną z twojego wysokiego poczucia własnej wartości.

Agnieszka Salwa

A jeśli chcesz zdjąć wszystkie blokady, pieczęcie, ograniczenia, odkodować programy i otworzyć się na Siebie i Wszechświat, to skorzystaj z mocy Rytuału Anielskiego Oczyszczania Energetycznego dostępnego tutaj: http://www.ekademia.pl/kurs/WebinarOczyszczanie

Źródła:
wrozenieonline.pl/rozwoj-duchowy/jestes-dawca-odzyskaj-swoje-energie
ja-i-swiat.blog.ekologia.pl/wampiry-emocjonalne-czyli-zlodzieje-energii,687
zenforest.wordpress.com/tag/energia-podaza-za-uwaga/
Akademia Liderów – wykład
zdjęcie – pixaby.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram