Warstwy energetyczne człowieka, czyli garść informacji o ciałach subtelnych

Warstwy energetyczne człowieka

Czy wiesz, że… ciało fizyczne, nie jest kompletną i ostateczną rzeczywistością? Owszem, jest ono postrzegane przez zmysły oraz racjonalny rozum, jednak poza nim jest coś jeszcze: struktura energetyczna. Brzmi kosmicznie? Być może. Prawdą jest jednak, że składamy się z wielu warstw energii, które poruszają się w różnych kierunkach, przybierają rozmaite formy i kolory, są widoczne zarówno w ciele fizycznym, jak i wokół niego. Składamy się z subtelnych wiązek energetycznych, które choć na pierwszy rzut oka niewidoczne, stanowią bazę ludzkiej istoty. Bo – ustalmy to na wstępie – składamy się z energii różnej gęstości i bez jej udziału, niemielibyśmy szansy istnieć.

Jeśli zrozumiemy sposób funkcjonowania energetycznego systemu w ciele i wokół niego, to będziemy mogli pojąć fascynujący obraz istoty ludzkiej.

Energetyczny system człowieka składa się z następujących elementów:

  • ciała subtelne (lub ciała energetyczne),
  • kanały energetyczne,
  • centra energetyczne (czakry).

Dzisiaj zajmiemy się ciałami subtelnymi, bo to właśnie one rozciągają się dookoła ciała fizycznego i tworzą pewnego rodzaju warstwę energetyczną.

Może cię również zainteresować artykuł: Wszystko jest energią kontrolowaną przez nasze myśli. Wykorzystaj potęgę swojego umysłu

Źródło: unsplash.com

O ciałach subtelnych….

Ciała subtelne to tak naprawdę cztery warstwy energii. Pierwsza – ciało eteryczne, które jest w najbliższym kontakcie z ciałem fizycznym i wibruje w najniższej częstotliwości. Druga – ciało astralne, trzecia – ciało mentalne i czwarte, o najwyższej częstotliwości – ciało duchowe lub przyczynowe. Ciała energetyczne są nośnikiem świadomości na określonym poziomie wibracji i jeśli częstotliwość drgań wzrasta, wzrasta też jakość energii życiowej. Ciała te przenikają się wzajemnie, choć nie mieszają się. Oddziałują na siebie, choć każde ma swoją określoną rolę. To idealnie naoliwiona maszyna, bezbłędny mechanizm. W zasadzie – cud.

1. Ciało eteryczne to kopia ciała fizycznego. Posiada podobne wymiary i kształt. Ta warstwa energetyczna to nośnik sił, który kształtuje ciało fizyczne i witalne, a także twórcze siły życiowe. Podczas inkarnacji, ciało eteryczne jest tworzone na nowo, a po śmierci, utrzymuje się jeszcze od 3 do 5 dni na ziemi. Ciało eteryczne pobiera energię ze Słońca i z Ziemi, a poprzez czakry rozprowadza je po ciele. Zdrowe i naenergetyzowane ciało eteryczne to wypływające z ciała na zewnątrz długie, 5 centymetrowe nitki energii. Tworzy to tak zwaną aurę eteryczną i to właśnie ona jest widoczną łuną energii. Ciało eteryczne to aura zdrowia: zanim choroby pojawią się w ciele, widać je jako ubytki energetyczne. To naturalna bariera ochronna, która równocześnie pośredniczy między kolejnymi warstwami ciał subtelnych a ciałem fizycznym.

2. Ciało astralne to inaczej ciało emocjonalne. Jest nośnikiem naszych uczuć, emocji i cech charakteru. Ciało astralne kształtem przypomina nieuporządkowaną mgłę. Im bardziej człowiek jest doświadczony w swojej emocjonalności, tym bardziej regularny i uporządkowany kształt ma ta warstwa energetyczna. Jest też jaśniejsza i bardziej przezroczysta. Każda zmiana nastroju jest wyrzucana przez ciało emocjonalne do aury. Jeśli obracamy się w negatywnych emocjach, energia przyjmuje kolor ciemny. Jeśli natomiast nastawimy się na miłość, radość i wdzięczność, wtedy ciało astralne przyjmuje barwę jasną i promienną. W ciele astralnym magazynowane są nierozwiązane emocje, uświadomione bądź nieuświadomione lęki, uczucie samotności, brak zaufania do siebie samego. Ciało astralne idealnie odpowiada na Prawo Przyciągania. Częstotliwości jakie wysyłamy do tej warstwy energii przyciągają podobne częstotliwości i łączą się z nimi obciążając warstwę emocjonalną. Ta warstwa ciała subtelnego istnieje po śmierci nadal i wiąże się w kolejnej inkarnacji z nowym ciałem fizycznym.


Polecamy książkę: “Jak rozwinąć i wzmocnić swoją wewnętrzną energię. Zyskaj siłę życiową, pewność siebie i odporność przed toksycznymi wibracjami”, którą można kupić w naszym sklepie


3. Ciało mentalne to nośnik myśli, idei oraz intuicji. Wibracja tej warstwy energetycznej jest wyższa od wibracji ciała eterycznego i astralnego, a struktura tej warstwy jest rzadsza. Ma ono formę jaja i wraz z rozwojem samoświadomości, rozszerza się do kilku metrów poza ciało astralne. Wygląd tej warstwy energii bywa mlecznobiały, zmienia się nieznacznie wraz z rozwojem świadomości i samopoznaniem duchowym. Fizyczne ciało poprzez swoje zmysły zbiera informacje i przenosi je przez ciało eteryczne do ciała emocjonalnego, które transformuje informacje na uczucia i przekazuje je do ciała mentalnego, które z kolei reaguje tworzeniem i budowaniem myśli. Informacje te często tworzą schematy myślowe, które towarzyszą nam na co dzień i przez pryzmat których oceniamy osoby, sytuacje i wydarzenia. Ciało mentalne, podobnie jak ciało astralne, istnieje po śmierci i łączy się z nowym ciałem fizycznym wraz ze swoimi pozostałymi warstwami, wyłączając ciało eteryczne.

4. Ciało duchowe zwane jest ciałem przyczynowym. Dlaczego? Ponieważ posiada najwyższą częstotliwość z warstw energetycznych i jest przyczyną duszy. Obudzeni ludzie mają szeroko rozciągniętą warstwę duchową, a ci, którzy jeszcze nie odkryli swojego potencjału, rozciągają się na metr od ciała fizycznego. Warstwa ta przybiera kształt jaja lub regularnego okręgu. Ciało przyczynowe czuć najbardziej gdy zmienia się atmosfera, kiedy spotykamy konkretnego człowieka lub wchodzimy do pokoju wypełnionego osobami na zaskakująco wysokiej lub przerażająco niskiej wibracji. Aura promieniuje delikatnymi, ale świetlistymi kolorami. Rozwój tej warstwy energii subtelnych zależy od rozwoju i otwarcia czakr. To dzięki nim możemy postrzegać aurę, przyjmować ją i wykorzystywać. Ostatecznie, ciało duchowe pomaga doświadczyć jedności z życiem. Ciało przyczynowe jest nieśmiertelną częścią i istnieje w czasie całej ewolucji, podczas gdy inne ciała zanikają z czasem i przekształcają się na przestrzeni inkarnacji, w miarę rozwoju istoty. Warstwa duchowa wiele mówi o sensie i misji naszej duszy. To właśnie ta warstwa jest naszym wyższym ja i to ona prowadzi nas bezbłędnie przez lekcje i wybory, które chcemy przepracować.

Jak myślisz, czy twoje ciała subtelne są w równowadze, czy może warto popracować nad ich harmonijną energetyką?

Może cię również zainteresować artykuł: Boska Męskość – czym jest ta niezwykła energia i jak obudzić w sobie taką siłę

Nadine Lu

Źródła:
crystalherbs.com/chakras-subtle-bodies.asp
stansiezmiana.pl/system-energetyczny-czlowieka-cz-i-ciala-subtelne/
crystalherbs.com/aura-subtle-bodies.asp
naturesenergieshealth.com/subtle-energy-bodies/
llewellyn.com/journal/article/1496

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram