Węzły Księżycowe – odkryj swoją karmę! I sprawdź, co możesz z tym zrobić, cz. II

Księżycowe

Węzły Księżycowe, które możemy znaleźć w horoskopie, pokazują nam drogę skąd przyszliśmy i gdzie idziemy. Między innymi to dzięki nim możemy zajrzeć w głąb naszego przeszłego życia (lub przeszłych żyć) i sprawdzić, jaką lekcję mamy do odebrania w tej inkarnacji. Jeśli zrozumiemy istotę Węzłów Księżycowych, jest duża szansa na to, że odnajdziemy sens naszego życia, wrócimy na dobry szlak i zrobimy dokładnie to, co sami ustaliliśmy w planie duszy na to wcielenie.

Jeśli jeszcze nie czytałeś o głównych założeniach Węzłów Księżycowych, koniecznie wróć do tego wpisu. Dowiesz się z niego czym są Węzły Księżycowe, sprawdzisz dokładnie które z nich należą do ciebie, a potem sprawdzisz znaczenie niektórych z nich:

W tym artykule dowiesz się, jaką informację niosą za sobą węzły na pozostałych osiach.

Węzły na osi Byk/Skorpion

CEL INKARNACJI: Skupiasz się na gromadzeniu pieniędzy i rzeczy. W tym życiu musisz nauczyć się dzielić tym co masz z innymi. Jeszcze tego nie wiesz, ale dzielenie się to wyraz troski. Jeśli jeszcze nie przeanalizowałeś swojego przywiązania do rzeczy materialnych, czas aby stawić temu czoła. Rzeczy nie zabierzesz ze sobą w dalszą wędrówkę, ale energię już tak (w postaci karmy), dlatego rozdawaj siebie i dziel się tym co masz.

POPRZEDNIE WCIELENIE: Z poprzedniego życia przeniosłeś chciwość – był to prawdopodobnie grzech, który towarzyszył ci całe poprzednie życie. Namiętnie gromadziłeś majątek i był to twój cel nadrzędny, w związku z czym, często krzywdziłeś innych dla egoistycznych pobudek. Prowadziłeś bujne życie, pełne rozwiązłości i żądz. Po trupach do celu – to powiedzenie charakteryzuje ciebie z poprzedniego wcielenia.

JAK ŻYĆ? Twoje życie na ziemi stoi pod znakiem poświęcenia. Powinieneś odsunąć na bok swoje potrzeby i zainteresować się potrzebami najbliższych. Mile widziane jest wykorzystywanie umiejętności efektywnego gromadzenia dóbr w działaniach społecznych. Pomaganie słabszym, rezygnowanie z nadmiaru, równowaga między “daję a biorę” i życie w społeczeństwie dla społeczeństwa to cel życia człowieka.

Źródło: unspalsh.com

Węzły na osi Bliźnięta/Strzelec

CEL INKARNACJI: Odnalezienie własnej tożsamości. Osoba posiadająca węzły w tym ułożeniu ma za zadanie odnaleźć siebie. Nigdy nie wiadomo gdzie można ją znaleźć i jak się zachowa. Odgrywa kilka ról, w które wciela się w zależności od sytuacji. W życiu kręci się w kółko. Osoba posiadająca węzły w tym ułożeniu zachłannie eksploruje świat, a jeśli z jakichś powodów nie może – czuje, że się wypaliła.

POPRZEDNIE WCIELENIE: Jeśli teraz ciągnie cię do świata i jesteś w stanie porzucić wszystko aby eksplorować życie, to znaczy, że kiedyś szukałeś sensu istnienia podróżując i obserwując innych. Nauczyłeś się grać w swoim własnym przedstawieniu. Prawdopodobnie byłeś mentorem – w tym wcieleniu powinieneś znaleźć inną drogę nauczania, taką, która nie sprawia zawodu innym i nie wyrządza krzywdy bezbronnym.

JAK ŻYĆ? Znalezienie równowagi jest kluczowe dla człowieka, który wiecznie szuka siebie i swojego życia. Jeśli poznasz dogłębnie siebie, zajrzysz w głąb swojej duszy, łatwiej będzie ci obrać dobrą drogę w życiu.

Węzły na osi Lew/Wodnik

CEL INKARNACJI: Podkreślenie swojej indywidualności, określenie się i przedstawienie swojej wartości, a także zostawienie po sobie trwałego śladu. Całe życie walczysz o własną wolność, oznaczasz teren i nie pozwalasz przekraczać swoich skrupulatnie wyznaczonych granic.

POPRZEDNIE WCIELENIE: Dążenie do pokazania siebie, swojej wartości i możliwości wskazuje na to, że w poprzednim wcieleniu mogłeś być niewolnikiem lub osobą, która nie miała prawa decyzji na temat swojego życia. Zapewne musiałeś walczyć o własną wolność.

JAK ŻYĆ? Znajdź swój własny sposób na wyrażenie siebie. Nie uciekaj przed samym sobą, ale też nie zaznaczaj terenu czerwoną kreską. Znajdź równowagę między tym, kim jesteś a tym, co chcesz sobą pokazać. Czeka cię przeprawa przez poczucie własnej wartości, bo to płaszczyzna, która jest u ciebie niestała i niepewna. Jeśli zaczniesz działać dla dobra innych i skierujesz energię, którą do tej pory zmarnowałeś na wyznaczanie granic i podkreślanie indywidualności na czynienie dobra, wtedy poczujesz, że znalazłeś życiowy cel.

Źródło: unspalsh.com

Węzły na osi Panna/Ryby

CEL INKARNACJI: Przestać się bać i zacząć żyć. Niezwykła wrażliwość z jaką przyszedłeś na ten świat może ci przeszkadzać w eksplorowaniu go. Powinieneś wypracować w sobie mechanizmy obronne i żyć tak, aby korzystać z życia. Złap dystans! Odpowiednia perspektywa zdziała cuda.

POPRZEDNIE WCIELENIE: Prawdopodobnie człowiek o węzłach Księżycowych na osi Panna/Ryby przeżył w poprzednim życiu wiele tragedii, stąd niezwykła wrażliwość. Ciężkie choroby, wczesna śmierć najbliższych, miłosne dramaty i inne wydarzenia, które odbiły się głęboką traumą na poprzednim wcieleniu.

JAK ŻYĆ? Musisz przepracować karmę poprzedniego wcielenia. Najłatwiej będzie można się pozbyć tej energii smutku poprzez angażowanie się w bezpośrednią pomoc innym ludziom. Kiedy przerabiasz smutek człowieka razem z nim, wtedy uwalniasz swoje blokady i przerabiasz karmę.

Sprawdź też: Astrologia dla początkujących – tutaj zacznij (spis treści)!

Nadine Lu

 

Źródła:
astrolabium.pl/czytelnia/andrzej-cedzynski/414-wezly-ksiezycowe
silver-wolfie.blogspot.com/2017/08/ezoteryka-wezy-ksiezycowe-north-node.html
noweezo.fora.pl/planety-planetoidy-gwiazdy,77/wezly-ksiezycowe,3408.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *