Wizualizacja oczyszczająca czakry

Wizualizacja oczyszczająca czakry

Koncentrację i przepływ energii najmocniej czuć w czakrach, czyli głównych centrach energetycznych ludzkiego organizmu. Warto zadbać o to, by energia płynęła tam w sposób harmonijny, przynoszący radość życia i spokój. Przy odrobinie pracy jest to łatwe do osiągnięcia.

Podczas różnych sytuacji życiowych, które wywołują w nas negatywne emocje, stan naszej energetyki, a więc i naszych czakr, może ulec zaburzeniu. Notoryczne przemilczanie własnego zdania, czyli niewyrażenie siebie zamyka czakrę gardła. Z kolei lęk o sytuację materialną źle wpływa na czakrę podstawy.

Istnieje bardzo wiele technik, które pomogą oczyścić czakramy: sesja kamertonami lub misami tybetańskimi czy też masaż rebalancingowy. Warta polecenia jest też prosta i skuteczna metoda wizualizacyjna, która poprzez światło harmonizuje pracę naszych centr energetycznych. Co ważne, możemy ją wykonać sami, w odpowiednim dla nas czasie i miejscu.

Jak to zrobić?

Wybierz się w spokojne miejsce na łonie natury. Nawiąż kontakt z żywiołami: wodą, powietrzem, ogniem bądź ziemią, albo wszystkimi naraz. Pozwól sobie poczuć zachwyt otaczającymi Cię pięknymi widokami. Zastanów się, może odczuwasz wdzięczność za otaczające Cię cuda? Możesz też wygodnie i spokojnie usiąść w swoim domu, ulubionym pokoju. Wskazana jest pozycja medytacyjna, ale działaj tu w zgodzie ze sobą. Jeśli siedzenie „po turecku” nie jest dla Ciebie wygodne, znajdź własną pozycję. Możesz się też położyć, ale wtedy istnieje ryzyko, że zaśniesz. W skupieniu i wyciszeniu może pomóc relaksacyjna muzyka lub binaurale, których pełno w internecie.

oczyszczanie czakr

źródło: Pixabay

Gdy już poczujesz się bezpiecznie wyciszony, połóż się na trawie, usiądź pod drzewem lub na łące i najlepiej, jeśli pogoda i temperatura na to pozwala, zdejmij, choć na chwilę, buty. Zrób cokolwiek, co pozwoli ci się uziemić. Jeśli jesteś w domu wczuj się w swoje ciało: czy mu wygodnie, czy jest zmęczone, zrelaksowane. Wsłuchaj się w siebie i zaufaj swojej intuicji. Po wyciszeniu i podczas kontaktu z Naturą albo muzyką jest to prostsze, niż może się początkowo wydawać. Możesz zamknąć oczy lub szukać w swoim otoczeniu elementów, które są w odpowiednim kolorze.

Odpowiednie kolory

Wizualizuj po kolei, zaczynając od czakry podstawy do góry, jasne kule światła w odpowiednich kolorach, zgodnych z kolorem poszczególnych czakramów. Przypomnijmy największe czakry:

  • czakra podstawy – czerwień;
  • czakra sakralna – pomarańcz;
  • czakra splotu słonecznego – żółć;
  • czarka serca – zieleń;
  • czakra gardła – niebieski;
  • czakra trzeciego (pierwszego) oka – indygo;
  • czakra korony – fiolet; również biel i złoto.

Zestaw minerałów pomagających w harmonizacji czakr oraz wiele innych rzeczy pomocnych przy prazy z czakrami możecie znaleźć w naszym sklepieoczyszczanie czakr


By wspomóc formowanie się świetlistej kuli danej barwy, możesz przywołać w pamięci Twoje ulubione elementy natury w potrzebnym w tej chwili kolorze, np. płatki maków lub czerwonych róż przy wizualizacji pierwszej kuli. Przy większym skupieniu, być może poczujesz nawet zapach tych roślin. Warto też skorzystać z tego, co znajduje się w naszym otoczeniu, np. poczuć promienie słoneczne na swojej skórze podczas oczyszczania splotu słonecznego. Nie musisz ograniczać się wyłącznie do ekstrakcji koloru z rośliny lub substancji, którą się wspierasz w wizualizacji. Pozwól sobie poczuć również inne aspekty: doceń strukturę źdźbeł trawy pod twoimi stopami, ich sprężystość. Przypomnij sobie, jakie są w dotyku, z czego się składają, jakie masz odczucia z nimi związane. Im więcej czynników weźmiesz pod uwagę, im głębiej wnikniesz w temat, tym lepiej dla Ciebie. W ten sposób przy okazji pracujesz nad poszerzaniem swojej percepcji.

Unikaj przywoływania elementów, które wzbudzają w Tobie negatywne emocje. Jeśli takie będą się pojawiać, łagodnie je od siebie odrzuć i przywołaj bardziej pożądane do tego ćwiczenia.

Od korony

Możesz również uzmysłowić sobie, że wizualizowane przez Ciebie światło dociera do Ciebie prosto od źródła poprzez czakrę korony aż do miejsca, nad którym w danym momencie pracujesz. Gdy poczujesz, że zgromadziłeś wystarczającą ilość energii i kula danej barwy jest już kompletna, możesz zacząć tworzyć kolejną.

Zadbaj o to, by kolory, które widzisz w wizualizacji były świetliste, jasne – właśnie takimi odcieniami można opisać mocne, zrównoważone czakry.

oczyszczanie czakr

Możliwe, że będziesz czuć pulsowanie lub inne oddziaływania na dane centra energetyczne – zaufaj temu. Nie przejmuj się jednak, gdy nie będziesz odczuwać w ciele konkretnego oddziaływania. Nie oznacza to wcale, że twoje zabiegi nie działają. Każdy może odczuwać oczyszczanie w odmienny sposób. Często na początku odczucia na poziomie fizycznym są bardzo subtelne.

Bardzo ważne jest, by mieć świadomość, że dążymy do równowagi wszystkich czakr. Dla niektórych może okazać się pomocne wizualizowanie ich pulsujących wzdłuż kręgosłupa, w jednej linii, od dołu do góry, aż będzie możliwe poczucie ich wszystkich współdziałających w harmonii.

Pamiętaj o higienie swoich myśli – miej świadomość tego, że każda Twoja myśl wpływa na całą Twoją istotę i kształtuje nie tylko Twoje samopoczucie, ale również wpływa na Twoją energetykę. Negatywne myślenie na swój temat to najszybsza droga do zamknięcia, skurczenia swoich czakr. Łatwo jednak obrócić ten mechanizm na swoją korzyść. Kierowanie się miłością do świata, pozytywne myślenie oraz błogosławienie innym i sobie przynosi niezliczone korzyści i jest wspaniałym sposobem na podnoszenie swoich wibracji.

Po zakończeniu wizualizacji warto poczuć całym sobą wdzięczność za piękny proces, który właśnie się dopełnił, co jeszcze wyżej wywinduje Twoją wibrację.

I pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Bardzo szybko zauważysz, jak naturalne staje się dla Ciebie dbanie o swoją energetykę i stan swoich czakr, a także jak mocno poprawia się Twoje samopoczucie, gdy regularnie się oczyszczasz. Być może zdziwisz się, jak łatwo przy odrobinie ćwiczeń możesz dojść do stanu, w którym każda komórka Twojego ciała się uśmiecha, a Ty masz ochotę się dzielić swoją radością z każdą napotkaną istotą.

Agnieszka


Wiedźma Anja Anna i Akedamia Ducha zapraszają na:

 Rytuał Oczyszczający. Zadbaj o Energię w swoich Czakrach! (Webinar)

Kochani, zapraszamy na wyjątkowy webinar, poświęcony oczyszczaniu oraz harmonizowaniu naszych wszystkich czakr. Umożliwi nam to Wiedźma Anja, prowadząc dla nas Rytuał Anielski, który pozwoli nam wypełnić nasze czakry najwyższą energią ze Źródła.

Rytuał Oczyszczający

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

One thought on “Wizualizacja oczyszczająca czakry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

YouTube
Instagram