Lecznicze i duchowe moce włosów

włosy

Czy wiesz, że włosy na twojej głowie mają właściwości lecznicze? W rzeczywistości włosy na całym ciele mają takie właściwości- tak, nawet te małe włoski na podbródku i brodzie.

Pomyśl o wrażeniu, jakie odczuwasz, gdy włosy stają ci dęba… Zwykle dzieje się tak, gdy instynktownie wiesz, że coś jest nie tak.

Co próbują ci powiedzieć twoje włosy?

Uważa się, że końcówki włosów są jak czułki, które zbierają energię z Wszechświata w celu stymulowania wyższych poziomów świadomości i kreatywności.

Włosy są naturalnym przedłużeniem układu nerwowego i mówi się, że przekazują ważne informacje do mózgu. Uważa się również, że równoważą całe pole elektromagnetyczne ciała, co z kolei może pomóc zwiększyć siłę życiową, witalność i intuicję.

Wiele lat temu strzyżenie włosów było czymś niespotykanym, ponieważ uważano, że są ważnym przedłużeniem tożsamości i dziedzictwa. W rzeczywistości tylko niewolnicy mieli obcinane włosy, by, jak wierzono, odebrać ich energię i moc, i sprawić, by byli bardziej ulegli.

Kiedy Czyngis-chan podbił Chiny, także nakazał ludziom obcinanie włosów i grzywek, ponieważ uważano, że hamuje to rozwój trzeciego oka, intuicji i wiedzy.

Może cię również zainteresować artykuł: Motanki – słowiańskie amulety pomyślności i spełnienia życzeń

włosy

Źródło: pixabay.com

Do dziś istnieje wiele kultur, które wierzą, że niestrzyżone włosy zachowują energię i zdolności duchowe.

Na przykład rdzenni Amerykanie wierzą, że poprzez włosy mogą łączyć się z naturą i otaczającą ich siłą życiową. Udowodniono również podczas wojny w Wietnamie, że rdzenni Amerykanie z dłuższymi włosami byli w stanie lepiej rozpoznać teren, korzystając ze swojej intuicji, niż ci z podobnych plemion, którzy mieli obcięte włosy.

Kultura Sikhów wierzy również, że strzyżenie włosów może hamować rozwój duchowy i prowadzić do złego stanu zdrowia. Zamiast tego wiążą włosy w tzw. „węzeł rishi” na czubku głowy. Uważa się, że pomaga to kontrolować i regulować przepływ energii przez ciało i może pomóc w osiągnięciu wyższych poziomów świadomości.

Istnieje również słynna biblijna historia o Samsonie i Dalili, w której Samson stracił całą swoją siłę po obcięciu przez Dalilę włosów.

Uważa się, że ścięte włosy potrzebują około trzech lat, aby odzyskać zdolność wysyłania i odbierania energii życiowej z Wszechświata. To prawie tak, jakby strzyżenie włosów odrętwiało intuicyjne zmysły na otaczający świat.

Badania wykazały również, że keratyna, białko we włosach, ma strukturę krystaliczną podobną do struktury świętych kryształów i kamieni szlachetnych.

Jak więc możesz chronić wrażliwość swoich włosów?

1. Używaj naturalnych produktów do włosów: Nakładanie chemikaliów na włosy i skórę głowy jest nie tylko złe, ale może również osłabić zdolności recepcyjne. Wybierz naturalne lub organiczne szampony, odżywki i zabiegi. Uważa się również, że śmierć włosów blokuje intuicyjny odbiór.

2. Unikaj przycinania: Mówiono nam, że przycięte włosy to zdrowe włosy, ale dlaczego nie działać od wewnątrz? Utrzymuj zdrowe włosy, stosując dietę bogatą w owoce, warzywa i zdrowe tłuszcze. Aby odżywić włosy i zabezpieczyć je przed rozdwajaniem lub przesuszonymi końcówkami, na noc zastosuj naturalną kurację olejkiem kokosowym lub migdałowym.

3. Unikaj suszenia przez dmuchanie: Staraj się, aby włosy wyschły naturalnie, najlepiej na słońcu. Mówi się, że zwiększa to wchłanianie witaminy D i zwiększa witalność siły życiowej. Suszarki do włosów emitują pole elektromagnetyczne, które może wpływać na wrażliwość włosów i czakrę trzeciego oka.


Zapraszamy do sklepu Akademii Ducha, w którym znajdziecie wiele artefaktów wspierających rozwój i dobrą energię, jak: biżuterię i talizmany wysokowibracyjną, minerały, kadzidła, świece, olejki, orgonity i wiele więcej…


4. Nie przesadzaj z szamponem: Pozwól, aby naturalne olejki na skórze głowy oczyszczały i chroniły włosy. Szampon tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

5. Mycie  po stresie: Uważa się, że po emocjonalnej kłótni lub stresującym wydarzeniu włosy mogą gromadzić negatywną energię. Mycie skóry głowy po stresującym dniu może pomóc uwolnić i oczyścić tę energię.

6. Szczotka z naturalnym włosiem: Porzuć plastikową i metalową szczotkę i wybierz wykonaną z drewna i naturalnego włosia. Ma to pozwolić utrzymać energię otaczającą czakrę korony i pole elektromagnetyczne w harmonii. Drewno jest najlepszym tworzywem, ponieważ zapobiega elektryzowaniu się, zamiast tego może pomóc pobudzić energię skóry głowy.

7. Stylizacja włosów: Wielu joginów uważa, że ​​należy unosić włosy w ciągu dnia, aby pomóc wchłonąć energię siły życiowej i pobudzić szyszynkę, a w nocy pomóc wchłonąć energię księżycową i wzmocnić percepcję duchową.

8. Przycinanie włosów: Jeśli absolutnie musisz obcinać włosy, rób to, gdy księżyc przybiera na sile. Pomoże to pobudzić włosy do szybszego i zdrowszego odrastania. Unikaj też obcinania włosów po zachodzie słońca.

Włosy na naszej głowie i ciele są potężne, i dają nam wskazówki, nie tylko dotyczące naszego ciała fizycznego, ale także naszego ciała emocjonalnego i duchowego.

Spróbuj zastosować niektóre z tych praktyk do swojej rutyny i zobacz, czy zauważysz różnicę w swojej energii i intuicji.

Może cię również zainteresować artykuł: Oczyszczanie woskiem i jajem – ludowe sposoby na współczesne dolegliwości


Źródło: gostica.com/spiritual-lifestyle/the-healing-powers-of-hair

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram