Niezwykła ciecz: Woda – badania Masaru Emoto i świadomość wody

woda

Woda, najcenniejszy składnik życia na Ziemi. Jest niezbędna zwierzętom, roślinom, a także nam, ludziom. Co o niej wiemy? Jest niezwykłym zjawiskiem, lekiem, niszczycielskim żywiołem i darem dla żyjących organizmów. Przełomowa praca pionierskiego japońskiego badacza – Masaru Emoto, doprowadziła do nowych niezwykłych odkryć i zmiany całego paradygmatu postrzegania wody, najcenniejszego zasobu naszej planety.

Nie sposób opisać niesamowitość wody, która przejawia swoją niezwykłość na wiele sposobów. Na niebieskim globie może występować w trzech stanach skupienia, posiada pamięć molekularną, jest w stanie przechowywać i gromadzić informacje. Nowe dowody na to, że woda jest jedyna w swoim rodzaju przedstawił światu Masuro Emoto. Dzięki jego poświęceniu możemy postrzegać wodę w inny sposób niż robiliśmy to dotychczas.

Doktor Masaru Emoto urodził się w Japonii. Japończyk jest autorem wielu książek, wykładów i artykułów poświęconych tematyce cieczy i wszelkich okoliczności, które na nią wpływają. Człowiek ten zajmował się zagadnieniami struktury wody znajdującej się w ludzkim ciele, środowisku człowieka, jak i na powierzchni Ziemi. Zdaniem Emoto woda reaguje na warunki środowiska, muzykę, melodie, zanieczyszczenia, jak i myśli oraz słowa wypowiedziane przez człowieka. Przez lata poświęcając się badaniom udowodnił, że ludzkie emocje, jak i dźwięki wpływają na ciecz. Ogromnym osiągnięciem badacza jest to, że znalazł bardzo prosty sposób na wykazanie skuteczności swoich teorii i badań. Potwierdził swoje słowa, przypuszczenia oraz obserwacje fotografiami wykonanymi pod mikroskopem. Człowiek ten zrewolucjonizował więc nasze postrzeganie wody, stał się również najważniejszym badaczem wody na świecie.

Badania i wnioski Masaru Emoto

Masaru Emoto jako pierwszy człowiek na Ziemi zdołał doświadczalnie potwierdzić możliwość energetyzowania materii nieożywionej za pomocą naszych myśli i słów oraz muzyki. Wykonywał on szereg eksperymentów, które przeprowadzał wraz z doświadczonym zespołem badawczym. Dlatego też swoje badania mógł poprzeć wieloma testami. Rezultaty i wnioski są niewiarygodne i pozwalają patrzeć na wodę z zupełnie nową świadomością.


Talizman żywiołu Wody znajdziesz w naszym sklepie

żywioł wody


WODA REAGUJE NA SŁOWA i EMOCJE

Emoto udowodnił, że woda narażona na ludzkie emocje i słowa, powoduje fizyczne zmiany molekularne. Wytwarzając pozytywne, jak i negatywne intencje, woda podczas przesyłania informacji wydała się zmieniać. Doktor Masaru Emoto podczas swoich badań zasadniczo uchwycił wyraz “twarzy wody”. Opracował on niezwykłą technikę przy użyciu silnego mikroskopu w bardzo zimnym pomieszczeniu wraz z fotografią o dużej prędkości. Najpierw poddawał on wodę z tego samego zbiornika emocjom i słowom, by następnie ją zamrozić i sfotografować powstałe kryształki.

Woda potraktowana miłością, życzliwością i współczuciem człowieka powodowała przyjemne dla oka fizyczne struktury molekularne. Chwalona i ceniona po zamrożeniu przybierała piękne krystaliczne struktury. Z kolei gdy woda narażona była na obelgi, przerażające słowa oraz nikczemne ludzkie zamiary, zmieniała swoją strukturę na niezbyt zadowalającą. Negatywne podejście do cieczy powodowało odłączenie, oszpecenie i brzydkie fizyczne formacje molekularne. Powstałe kryształy wykazywały brak symetrii oraz były postrzępione.

Badania te opierały się również na zmianie zanieczyszczonej i toksycznej wody. Eksperymentując z niezdrową wodą, Emoto zauważył, że wyraża ona bezpośrednio swój stan, w jakim się znajduje. Zamrażając toksyczną ciecz jej kryształy powstawały niekompletne, asymetryczne i posiadały matowe kolory. Jednak gdy została ona poddana modlitwie i przekazano jej pozytywne intencje, zmieniła swoje zamrożone formacje do pięknych geometrycznych kształtów, dokładnie takich jak w czystej, zdrowej wodzie.

Przykładowe zdjęcia zamrożonych kryształków wody, uprzednio poddana działaniom słów, emocjom i dźwiękom:

Źródło: kwanty.pl/masaru-emoto-wiesci-z-wody/

WODA REAGUJE NA MUZYKĘ

Doktor Emoto badał również wpływ muzyki na strukturę wody. Znając niezwykłe efekty muzykoterapii, doktor wykonał doświadczenie pokazujące, jaki wpływ ma melodia na strukturę wody. Badania muzyczne pokazują, w jaki sposób niektóre rodzaje dźwięków generują krystaliczne wzory. Pobrana woda z tego samego źródła poddawana była oddziaływaniu różnych rytmów i melodii przez blisko godzinę. Po zamrożeniu cieczy ukazał się nadzwyczajny widok. Woda słuchająca spokojnej, klasycznej muzyki generowała piękne, równe krystaliczne wzory. Natomiast woda poddana muzyce heavy metal po zamrożeniu przybierała kształt brzydkich, zniekształconych formacji. Badania te potwierdziły, że woda posiada właściwości zapisywania w swojej strukturze dźwięków.

Masaru Emoto przedstawił ludzkości wodę jako żywą materię. Pokazał światu, że woda jest zdolna do odbierania emocji, jak i reagowania na dźwięki. Jednym słowem, że jest o wiele bardziej niezwykła, niż mogłoby się nam wydawać. Z jego badań wypływa również wniosek, że olbrzymie znaczenie ma nie tylko to, co pijemy i z jakiego źródła pochodzi woda. Ogromne znaczenie dla jej jakości ma również to, w jakiej energetyce i z jaką intencją ją spożywamy. Dowodzi on również, że energia naszego życia może świadomie kształtować strukturę i jakość tej wspaniałej cieczy. Wiedza ta może zmienić podejście człowieka do otaczającego go świata. Dzięki jego poświęceniu możemy w bardziej świadomy sposób postępować, poprawiając jakość naszego życia codziennego.

Może cię również zainteresować artykuł: Żywioł Wody – pierwiastek o odwiecznej pamięci

Aniela Frank


Źródła:
whatthebleep.com/water-crystals/
skepticalinquirer.org/exclusive/a_grain_of_truth_recreating_dr-_emotos_rice_experiment/
thewellnessenterprise.com/emoto/
theness.com/neurologicablog/index.php/the-pseudoscience-of-masaru-emoto/
masaru-emoto.net/en/masaru/
dobrewiadomosci.net.pl/84-woda-reaguje-na-nasze-mysli-i-slowa-oraz-potrafi-je-odzwierciedlic/
miejscemocy.org/badania-naukowe-dowiodly-ze-woda-ma-pamiec/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram