Co się zadzieje gdy zaufasz Wszechświatowi? 13 powodów, które mówią, że warto!

wszechświat

W trudnych chwilach jesteśmy wściekli, źli i złorzeczymy na Wszechświat za to, co wpuścił do naszego życia. Jednak czasami nie dostanie tego, czego chcemy, jest dla nas największym prezentem. Po dłuższym czasie, gdy zagłębimy się w to, co zaserwował nam los, okazuje się, że wydarzył się najlepszy możliwy scenariusz, który doprowadził nas do miejsca, w którym jesteśmy aktualnie. Inna droga nie była możliwa, ponieważ mogliśmy nie być na nią wystarczająco przygotowani fizyczne i psychiczne. Wtedy uświadamiamy sobie, że powinniśmy ufać. Ale co to znaczy zaufać Wszechświatowi? Mniej więcej tyle, że odpuszczając, pozwalamy mu działać. Kiedy nauczymy się akceptować Wszechświat wraz ze sposobem w jaki działa, wtedy odkryjemy, że w naszym życiu dzieją się piękne rzeczy, które układają się w idealny wzór, zazębiony niczym zębatki koła.

Krótki przepis – jak zaufać

Bez względu na to, w jak trudnej sytuacji jesteś, powiedz sobie, że ufasz i odpuść. Niech Wszechświat zrobi to po swojemu. Poczuj to, jak bardzo akceptujesz beznadzieję swojej sytuacji. Nie masz już nic do stracenia! Odpuść nawet wtedy, gdy uważasz, że twój scenariusz jest jedynym słusznym scenariuszem. A co się stanie, gdy już zaufasz…?

Może cię również zainteresować artykuł: Jak Wszechświat informuje czy jesteś na właściwej drodze

Źródło: unsplash.com

1. Zaczniesz żyć pełną gębą

Kiedy zaakceptujesz rzeczy, które zwykle pogrążały cię w smutku i rozpaczy, zrozumiesz co to znaczy tak naprawdę żyć i cieszyć się życiem. Nie będzie dla ciebie rzeczy niemożliwych, w końcu wszystkie należą do wszechświata, a on wyjdzie z każdej opresji i ciebie też z niej wyciągnie.

2. Przestajemy skupiać się na przeszłości i z radością patrzymy w przyszłość

Jeśli należysz do osób, które w dalszym ciągu rozpamiętują krzywdy i niepowodzenia z przeszłości, wiesz jak wiele pochłania to energii. Jeśli skierujesz ją na wydarzenia przyszłe, ściągniesz z siebie niewyobrażalny ciężar. Żadne “a co jeśli” i “ a gdyby” nie oddadzą nam straconego czasu. Ufając wszechświatowi, kierujemy się do przodu i nie oglądamy się za siebie.

3. Totalna akceptacja życia

Kiedy zaufasz Wszechświatowi, przestajesz krążyć pomiędzy trzema wymiarami: przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Zaczniesz żyć w tu i teraz. Odbędziesz niezwykłą podróż, której jesteś autorem a nie jedynie pionkiem oglądającym wszystko z punktu widzenia osoby trzeciej.

4. Pozytywne wibracje

Ufając wszechświatowi pozbywasz się presji i poczucia braku, co sprowadza się do tego, że żyjesz na zupełnie innej częstotliwości wibracyjnej. To z kolei sprawia, że spotykają cię zupełnie inne, lepsze rzeczy i dostajesz więcej tego, co ustanowisz za swój cel.

5. Prawo przyciągania

Kiedy odpuszczasz, akceptujesz i ufasz, wtedy pozbywasz się blokad, które sprawiają, że korzystanie z prawa przyciągania jest trudne i skomplikowane a przede wszystkim nieefektywne.

6. Pragnienie to nie wszystko

Wszechświat widzi znaczące różnice między tym czego pragniemy a potrzebujemy. Zazwyczaj to czego pragniemy nie jest tym czego aktualnie potrzebujemy, a to co jest nam aktualnie potrzebne mija się z pragnieniem. Musisz jednak zaufać, że wszechświat robi wszystko aby cię rozwinąć. Te wszystkie sytuacje, które spotykasz na swojej drodze są po to abyś był lepszym człowiekiem.

7. Odpowiedzialność za siebie

Jesteśmy odpowiedzialni za wszystkie nasze wybory. Miejsce w którym jesteśmy, sytuacja i otoczenie jest skutkiem nas samych. To my jesteśmy przyczyną naszej teraźniejszości. Kiedy zaufamy Wszechświatowi, łatwiej będzie nam zaakceptować i wybaczyć sobie życiowe pomyłki, a przede wszystkim przyznać się do błędów oraz dokonać zmian.


Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na rytuał on-line: Rytuał Absolutnego Błogosławieństwa – otwórz się na Boską Pomoc!


8. Totalne zaufanie

Nauczysz się ufać innym i przede wszystkim nie brać do siebie, gdy ktoś to zaufanie zawiedzie. W ogólnym rozrachunku okazuje się, że nawet jeśli ktoś nadużyje naszej dobroci, to i tak wyjdziemy na plus. Otwarcie się na drugiego człowieka to bardzo cenna umiejętność.

9. Spokojne życie

Żyjąc w zaufaniu do wszechświata pozbywamy się lęku o swoje bezpieczeństwo. Mamy poczucie, że jesteśmy pod opieką, wierzymy że wszystko się ułoży, nie zagłębiamy się w zmartwienia, lęki i depresje.

10. Łatwiejsze życie

Kiedy walczymy z życiem, nakładamy na siebie podwójną presję, czujemy, że jesteśmy w chaosie i dodatkowo dokładamy sobie kolejne warstwy niepokoju i złości. Efekt naszej walki to smutek, przygnębienie, brak poczucia kontroli. Jeśli nauczymy się nie oczekiwać i akceptować to, co do nas przychodzi, chaos sam się uporządkuje.

11. Cel w życiu

Czy wiesz jaki jest cel każdego człowieka? To bardzo prosty cel, ale przysłonięty jest przez presję, zmartwienia, brak kontroli i negatywne myślenie. Ludzie chcą być szczęśliwi. Chcą robić to, co sprawia im przyjemność. Chcą cieszyć się chwilą. To tylko tyle i aż tyle – akceptacja działań wszechświata pomaga osiągnąć stan, w którym osiągnięcie tego celu jest możliwe.

12. Nie żyjesz w wyścigu szczurów

Rób mniej, ale staraj się więcej. To znaczy: dbaj o siebie, swoje samopoczucie, o równowagę i balans w życiu. Nie musisz być na najwyższych obrotach cały czas. Wszechświat nie patrzy na ilość pracy jaką wkładasz w życie, ale na twój rozwój, który nie jest możliwy, jeśli próbujesz zajechać się do nieprzytomności. Znajdując czasoprzestrzeń na wszechświat, pozwalamy mu działać.

13. Miłość

Najlepszym sposobem na zaufanie wszechświatowi jest… zaufanie samemu sobie. Zainteresuj się tym, co sprawia, że nie możesz odpuścić. To może być coś głębszego, wymagającego zagłębienia się w odmętach podświadomości. Za każdym razem, gdy poczujesz, że coś cię blokuje, powołaj się na miłość do siebie samego, a tym samym, na miłość do wszechświata. Jesteś tego wart!

Może cię również zainteresować artykuł: Kybalion: 7 Uniwersalnych Praw Wszechświata – musisz je znać!

Nadine Lu

Źródła:
evome.co/12-beautiful-things-that-happen-when-you-trust-in-the-universe/
blog.spiritualify.com/12-beautiful-things-that-happen-when-you-trust-the-universe/
mindbodygreen.com/0-18264/what-it-means-to-trust-the-universe-why-you-should.html
chopra.com/articles/9-tips-to-release-control-and-trust-the-universe

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram