Jak Wszechświat informuje, czy jesteś na właściwej drodze

Wszechświat

Nasza dusza już przed zejściem na świat wybrała dla siebie drogę. Czy nią kroczymy? W głębi duszy czujemy odpowiedź. Na co dzień jednak możemy nie zauważać znaków, które Wszechświat nam wysyła. Są to niewerbalne komunikaty typu “zawróć”, “to nie jest dla ciebie dobre”, ”odejdź stąd”, ”odpuść to”. Oczywiście mogą to też być komunikaty pozytywne, wspierające nas w danym działaniu. Jak je rozpoznać?

Nasze myśli i emocje tworzą rzeczywistość wokół nas, dzień po dniu. Czy tego chcemy, czy nie – jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie. Pewne doświadczenia będą dla nas przyjemne i wspierające, inne trudne lub rozwijające. Kiedy czujemy wyraźnie złapany wiatr w żagle – jesteśmy przekonani o słuszności swoich decyzji. Kiedy w naszym życiu pojawiają się poważne kryzysy, jesteśmy niejako zmuszeni do analizy i zmiany obranej drogi. Czasami jednak Wszechświat podsyła nam subtelne podszepty. Gdybyśmy nauczyli się rozpoznawać je, moglibyśmy uniknąć niektórych nieprzyjemnych doświadczeń, oraz przyspieszyć drogę do indywidualnie pojętego sukcesu. Zatem w jaki sposób przemawia do nas Wszechświat?

Zdrowie

Stan naszego zdrowia to wspaniały nośnik informacji. Spełniona dusza, pełna miłości i radości jest równoważna ze zdrowym, sprawnym ciałem, pełnym energii życiowej. Kiedy jesteśmy na właściwej drodze, odczuwamy radość i mamy swobodny dostęp do kreatywności. Kiedy jesteśmy pogrążeni w depresji, nie mamy sił do życia – to znak, że nie żyjemy tak, jak pragnie tego nasza dusza. Kiedy na przykład mamy problemy z gardłem, najwyraźniej mamy zablokowaną czakrę gardła – nie pozwalamy sobie na swobodną ekspresję siebie, swoich potrzeb i pragnień. Jeśli złapie nas grypa i to w najbardziej intensywnym okresie życia, jest to informacja o potrzebie odpoczynku. Być może wzięliśmy za dużo obowiązków na siebie. Może wcale nie chcieliśmy angażować się w te wszystkie przedsięwzięcia.

W tym zagadnieniu bardzo istotną rolę odgrywają bóle głowy. To właśnie te subtelne znaki od Wszechświata. Jeśli podczas rozmowy z kimś lub w jakimś miejscu, w którym się znajdujemy rozboli nas głowa, lepiej przerwać tę rozmowę lub opuścić to pomieszczenie. Najwyraźniej obraliśmy zły kierunek. Jeśli podczas rozmyślań rozboli nas głowa, oznacza to zbyt ciężkie trawienie umysłem tego, co przecież i tak serce oraz Wszechświat rozwiążą dla nas. Odpuśćmy. Podnieśmy swoją wibrację i zaprzestańmy gorączkowych rozmyślań.

Warto też słuchać reakcji naszego ciała przy podejmowaniu decyzji. Kiedy odczuwamy dziwne uczucia w brzuchu (może spięcie, strach, stres, czy nawet nudności), to może być znak na zaprzestanie robienia tego, co robimy, zmianę kierunku drogi lub podjęcie/nie podjęcie pewnych działań.

Wszystkich zainteresowanych tematyką chorób oraz informacji jakie ze sobą niosą, odsyłam do zagadnienia totalnej biologii oraz do książki Luise Hay “Możesz uzdrowić swoje życie”.

Może cię również zainteresować artykuł: Za co ciało i dusza będą ci wdzięczne? Zasady duchowego odżywiania

Źródło: pixabay.com

Opóźnienia i stracenie/zgubienie czegoś

Ostatnio miałam ciekawą sytuację. Biegłam na przystanek tramwajowy, ponieważ stały tam dwa “moje” tramwaje. Pierwszy nie otworzył mi drzwi i odjechał więc pobiegłam do tego drugiego. W momencie stanięcia tuż przy drzwiach, tramwaj odjechał. Niby nic wielkiego, ale wściekłam się. Po chwili podjechał inny tramwaj, którym miałam zamiar podjechać jeden przystanek dla rozgrzania się. Okazało się jednak, że to był bezpośredni tramwaj do mojego miejsca docelowego. Z jakichś powodów aplikacja nie pokazywała mi tej opcji, tylko opcje przesiadkowe. Na szczęście Wszechświat zamknął mi drzwi przed nosem i kazał chwilę poczekać. Opłacało się? Oczywiście!

Opóźnienia, które pojawiają się w naszym życiu również mogą być znakami. Nie mam tu na myśli opóźnień, które sami sobie tworzymy z powodu lenistwa. To niespodziewane sytuacje: nie przyjechał autobus, cofamy się po coś do domu, budzik rano nie zadzwonił i tym podobne sytuacje. Może nie widzimy w danym momencie głębszego sensu i mamy ochotę wkurzać się na siebie lub los. Być może jednak ta sytuacja uratowała nas przed czymś lub umożliwiła nam zupełnie nową, lepszą alternatywę. Kiedy gubimy coś drogocennego lub zostaje nam to skradzione/odebrane, możemy być w szoku. Taka sytuacja wybudza nas do zmiany zachowań i analizy siebie lub swojego życia. Często też chcemy się za coś zabrać, jednak notorycznie zapominamy o tym. Zapisujemy się na jakiś warsztat/wyjazd i nagle nie ma miejsc lub event jest odwołany. Kiedy indziej po prostu przypominamy sobie o czymś i to robimy. Na luzie, bez wysiłku i starań. Zgłaszamy się na ostatnią chwilę gdzieś i nagle ktoś inny rezygnuje, zwalniając dla nas miejsce. Albo czeka na nas właśnie ostatnie miejsce. Gubimy jakiś przedmiot i odnajdujemy go zupełnie niespodziewanie. A może tuż przed wyjściem z domu potykamy się o parasol. Wkurzamy się, wychodzimy bez niego, a później spotyka nas ulewa. Możemy też potraktować to jako znak i zabrać parasol ze sobą. To tylko przypadki? Nie sądzę. Wszystko dzieje się we właściwym dla nas czasie. Dlatego nie warto na siłę popychać rzeczy do przodu.

Oczywiście, że możemy zdobyć coś za wszelką cenę. Pytanie tylko, jakie poniesiemy konsekwencje? Trzeba jednak być uważnym w tych kwestiach. Czasami tuż po podjęciu jakiejś decyzji Wszechświat chce sprawdzić naszą determinację. Owszem, rzuca nam kłody pod nogi, jednak nie z powodu ostrzeżeń. Sprawdza naszą gotowość na przyjęcie spełnionego marzenia lub pragnienia. Naszą determinację w zdobyciu tego. Jeśli jednak ta sytuacja trwa zbyt długo, może warto zapytać siebie – czy to jest naprawdę to, czego chcę? Co mnie blokuje? Co się stanie, jeśli odpuszczę te oczekiwanie?

Wypadki

Wypadki to już bardzo głośny komunikat od Wszechświata: zmień coś! To nie tylko musi być fizyczny wypadek, może też być omyłkowe wysłanie wiadomości nie do tej osoby lub przypadkowe powiedzenie czegoś na głos, co wolelibyśmy ukryć tylko dla siebie. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad swoim życiem lub sytuacją bezpośrednio związaną z wypadkiem. Mogą to być bowiem sygnały, które mają zwrócić twoją uwagą na sobie i na przykład zachęcić do większego dbania o siebie, o swoje zdrowie i swoje ciało. Wypadki mogą być też drastyczną formą wybudzenia z letargu czy nieświadomości własnych działań. Na szczęście zauważając znaki odpowiednio wcześnie, możemy uniknąć tak drastycznych środków komunikacji między nami, a Wszechświatem.

Intuicja

Nasza intuicja to podszepty naszej duszy. Oczywiście potrzebujemy nauczyć się jej słuchać. Czasami boimy się jej zawierzyć, kiedy indziej nasze wewnętrzne lęki bierzemy za jej głos. Nieraz jesteśmy zbyt optymistycznie nastawieni i za mocno przywiązani do naszych oczekiwań, aby usłyszeć szczery głos intuicji. Kiedy jednak nauczymy się słuchać tego cichego głosu, będziemy prowadzeni przez naszą duszę. Nie wejdziemy tam, gdzie nas nie chcą lub zastawiają pułapki na nas. Z drugiej strony nawet z zamkniętymi oczami odnajdziemy drzwi pełne możliwości i wspierających, dobrych ludzi.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak wyostrzyć intuicję? 7 praktycznych sposobów

Synchronizacja

Bywa tak, że spotykamy na ulicy kogoś, o kim ostatnio myśleliśmy. Odbieramy telefon od dawno niesłyszanej osoby. Poznajemy kogoś, kto jest dokładnie w tym miejscu, gdzie i my byśmy chcieli. W nasze ręce wpada jakaś ważna książka, albo ktoś namawia nas na ciekawy warsztat. Szukamy pracy lub możliwości wyjazdu i odnajdujemy je bez najmniejszego wysiłku. Potrzebujemy czegoś i nagle znajdujemy to na ulicy, albo dostajemy w prezencie. To synchronizacja, mówiąca nam – tak, jesteś na właściwej drodze, wspieramy cię. Możesz poprosić swoich aniołów i duchowych przewodników o takie przewodnictwo. Tylko koniecznie z zaufaniem i wiarą.

Kiedy indziej wszystko idzie nie po naszej myśli. To czas na wycofanie się, medytację i poproszenie Wszechświat o pomoc. To moment kontemplacji i odpowiedzi na pytania: Jaka jest moja droga? Czego pragnie moja dusza? Jaka jest moja życiowa misja? Dokąd mam się udać? Którą drogę wybrać?

Głęboko w sobie znamy już wszystkie odpowiedzi. Potrzeba tylko zaprzyjaźnić się ze sobą i odkryć je. To początek fascynującej przygody – na całe życie. Powodzenia!

Może cię również zainteresować artykuł: Sztuka dostrzegania Magii w codziennym życiu – 12 sposobów

Arunika

 

Źródła:
consciousreminder.com/2017/01/20/10-obvious-warning-signs-universe-sends-youre-wrong-path/?fbclid=IwAR14vQud2OIw-1mqEgAD2cguHXky2Z_pqgPN2dlFQFqRrSlML6keEULl2Yg
lonerwolf.com/warning-signs-from-the-universe/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram