Wybierz starożytny symbol magii, a ujawni on Twoją największą wewnętrzną moc

We współczesnym pogaństwie wiele tradycji używa symboli jako części rytuału lub magii. Niektóre symbole są używane do reprezentowania elementów świata, osobowości i ducha, inne do reprezentowania pomysłów i idei. Te starożytne symbole mają potężne znaczenie i każdy z nich posiada określoną energię. Działanie którego z nich najbardziej odczuwasz w sobie?

Wybierz jeden ze starożytnych symboli. Niech twój wybór będzie intuicyjny, pierwszy, który przyciągnie twoją uwagę. Intuicyjnie będziesz przyciągany do tego, który rezonuje z twoją duszą. Zaufaj sobie, dokonaj wyboru i sprawdź, jakie przesłanie ma do przekazania o twojej wewnętrznej mocy.

Który starożytny symbol magiczny wybierzesz?


OGIEŃ

Jeśli wybrałeś ten symbol, twoją wewnętrzną mocą jest „prawda”. Ogień jest zarówno niszczycielem, jak i siłą, która tworzy.

W symbolice czterech żywiołów, czterech pierwiastków rzeczywistości, ogień jest oczyszczającą, męską energią, związaną z Południem i połączoną z silną wolą i energią. Ogień niszczy, a jednocześnie może tworzyć nowe życie.

Trójkąt o kształcie piramidy jest często symbolem męskiego aspektu Boskości. W 1887 roku Lydia Bell napisała w „The Path”, że “… trójkąt jest naszym symbolem prawdy. Jako symbol całej prawdy, ma on klucz do całej nauki, do całej mądrości, a jego nauka prowadzi z pewnymi krokami do i przez te drzwi, w których tajemnica życia przestaje być problemem i staje się objawieniem… Trójkąt jest jednością części, każda część trójkąta jest tej całości elementem, stąd wynika, że ​​każda część manifestuje całość”.

Jeśli szukasz pracy związanej z wewnętrzną zmianą i wzrostem, rozważ magiczne rytuały z wykorzystaniem świec i ich kolorów. Jeśli masz dostęp do różnego rodzaju płomieni – świec, lamp, ogniska, itp. – możesz używać ognia do celów wróżbiarskich i rytuałów.

Ogień był ważny dla ludzkości od początku czasu. Ogień jest zazwyczaj postrzegany jako nieco magiczny paradoks, ponieważ oprócz swojej niszczycielskiej roli może również tworzyć i regenerować.

W naszym sklepie znajdziesz Talizman Żywiołu Ognia

WODA

Jeśli wybrałeś ten symbol, twoją wewnętrzną mocą jest “przepływ”. Masz talent do tego, by wiedzieć, kiedy pozwolić, aby wszystko puścić, by płynęło swoim nurtem, a kiedy być wytrwałym nawet w trakcie „szalejącej życiowej burzy”. Inni często podziwiają tę cechę w tobie.

Woda jako jeden podstawowych żywiołów (pierwiastków) rzeczywistości jest energią kobiecą i silnie związaną z aspektami Bogini.

Woda jest połączona z Zachodem i jest zwykle związana z uzdrawianiem i oczyszczaniem. Wszak woda święcona jest używana na niemal każdej duchowej ścieżce. Zazwyczaj woda święcona jest zwykłą wodą, do której dodano soli – dodatkowy symbol oczyszczenia – a następnie wypowiedziane jest błogosławieństwo poświęcenia tejże wody. W wielu zakonach Wicca taka woda służy do poświęcania kręgu i wszystkich artefaktów w nim umieszczonych.

W wielu kulturach występują duchy wody jako część folkloru i mitologii. Dla Greków duch wody znany jako Najada (nimfa wód lądowych) przewodniczył źródłom i strumieniom. Rzymianie mieli podobną istotę w Camenae. Spośród wielu etnicznych grup Kamerunu duchy wodne zwane jengu służą jako bóstwa ochronne, co też nie jest rzadkością wśród innych afrykańskich wierzeń diasporycznych: w legendach i folklorze wody.

W czasie pełni księżyca użyj wody do wróżenia, która wzmocni twoje umiejętności magiczne, jasnowidzenia i wróżbiarstwa. W “Elements of Witchcraft” autorka Ellen Dugan sugeruje prowadzenie skoncentrowanej medytacji w celu nawiązania komunikacji z duchami wody.

Używaj wody w rytuałach obejmujących miłość i inne „przepływające” emocje – jeśli masz dostęp do rzeki lub strumienia, możesz włączyć je do swoich magicznych działań przeprowadzając przy nich swoje rytuały. Pozwól nurtowi wody unieść wszystko, co negatywne, a czego chciałbyś się pozbyć ze swojego życia.

W naszym sklepie znajdziesz Talizman Żywiołu Wody

POWIETRZE

Jeśli wybrałeś ten symbol, twoją wewnętrzną mocą jest “intuicja”. Powietrze jest związane z komunikacją, mądrością i mocą umysłu.

Powietrze jako jeden z podstawowych żywiołów rzeczywistości – jest elementem Wschodu, połączonym z duszą i oddechem życia. Powietrze powiązane jest z kolorami żółtym i białym.

Powietrze powiązane jest z komunikacją, mądrością i mocą umysłu. Wykonuj pracę na świeżym powietrzu w wietrzny dzień i pozwól, by moce powietrza ci pomogły. Wizualizuj prądy powietrzne, unoszące i zabierające twoje problemy, zdmuchuj z umysłu obrazy pełne walki i trudności, i wizualizuj wiatr, który przynosi ci pozytywne myśli i okazje do wzbogacenia się. Chwyć wiatr i pozwól, by jego energia wpłynęła w ciebie – w ten sposób twoje cele zostaną szybciej osiągnięte.

W wielu magicznych tradycjach powietrze kojarzy się z różnymi duchami i istotami. Istoty znane jako sylfy zazwyczaj łączą się z powietrzem i wiatrem – te skrzydlate stworzenia są często powiązane z mocami mądrości i intuicji.

W naszym sklepie znajdziesz Talizman Żywiołu Powietrza

ZIEMIA

Jeśli wybrałeś ten symbol, twoją wewnętrzną mocą jest „wzrost”. Ziemia jest symbolem płodności i obfitości.

Jako jeden z czterech żywiołów rzeczywistości, ziemia uważana jest za ostateczny symbol boskiego pierwiastka kobiecego. Wiosną, w czasie nowego wzrostu i życia, ziemia przyspiesza i rośnie wraz z początkiem corocznych upraw. Obraz Ziemi jako Matki nie jest zbiegiem okoliczności – przez tysiąclecia ludzie postrzegali ziemię jako źródło życia.

Sama planeta jest kulą życia, a gdy Koło Roku się kręci, możemy obserwować wszystkie aspekty życia, jakie mają miejsce na Ziemi: narodziny, życie, śmierć i wreszcie odrodzenie. Ziemia jest opiekuńcza i stabilna, solidna i mocna, pełna wytrzymałości i siły. Odpowiadające jej kolory – zielony i brązowy łączą się z Ziemią, z dość oczywistych powodów.

Istnieje również wiele bóstw związanych z żywiołem Ziemi, wliczając w nie Gaje, która często ucieleśnia samą planetę, oraz Geba, Egipskiego boga ziemi.

Element ziemi jest powiązany z materialnym bogactwem, dobrobytem i płodnością. Jest to symbol, który można wykorzystać w swoich rytuałach i wizualizacjach, by poprawić swoje finanse, pobłogosławić domowe ognisko i wzmocnić stabilność życia rodzinnego.

W naszym sklepie znajdziesz Talizman Żywiołu Ziemi

Źródło: mysticalraven.com/spirituality/11051/choose-one-ancient-magical-symbol-and-reveal-your-greatest-inner-power

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram