Wykonaj te 7 kroków, aby uzdrowić wewnętrzną jaźń!

uzdrowić wewnętrzną jaźń

Większość uzdrowicieli ma rany na duszy. To, co czyni ich uzdrowicielami, to ich zdolność do leczenia tych ran. Uzdrawianie swojej jaźni jest pracochłonnym zadaniem, które wymaga powrotu do źródła rany i poczucia bólu jeszcze raz. Choć może to być bardzo trudne, to jedyny sposób na uzdrowienie i stanie się pełnią.

Oto 7 kroków do uzdrowienia wewnętrznej jaźni, które ułożył John Bradshaw, psycholog i uzdrowiciel.

  1. Obdarz się zaufaniem, którego ci odmówiono

Jedną z przyczyn twojego wewnętrznego zranienia, jest poczucie porzucenia lub zdrady. Czując się samotny i niezrozumiany, masz wrażenie, że nie możesz nikomu ufać.

Obdarzając swoją zranioną część zaufaniem, twoje wewnętrzne dziecko powoli otworzy się i wyjdzie z ukrycia. Zaufanie sprawi, że wewnętrzne dziecko poczuje, że jest dla ciebie ważne.

  1. Potwierdź swoje uczucia zranienia

Przestań racjonalizować dlaczego ranienie cię i zawstydzanie było potrzebne i ci się należało. Zaakceptuj, że twoja rodzina lub inni ludzie wyrządzili ci krzywdę. Powód nie jest istotny. Zranili cię i tyle. W pełni przyjmując to, że zostałeś zraniony, i że to nie twoja wina, masz możliwość wyleczenia bólu, który w sobie nosisz.

Ponadto, musisz zmierzyć się z prawdą, że ci, którzy cię skrzywdzili, nie byli źli, i uświadomić sobie, że i oni po prostu są zranionymi przez innych istotami.

Może cię również zainteresować artykuł: 20 sprawdzonych afirmacji dla zbudowania wysokiej samooceny (i silnego poczucia własnej wartości)

Źródło: pixabay.com

  1. Przygotuj się na szok i trudne chwile

Proces leczenia może być szokiem dla twojego systemu umysłu i ciała. To normalne, ponieważ przyzwyczaiłeś się do wypierania bólu, który nosisz.

Zaakceptuj to, że chwilowo może być jeszcze gorzej i ruszaj dalej. Bądź przygotowany na upiorne rzeczy, z którymi będziesz musiał spotkać się na swojej drodze do uzdrowienia.

  1. W porządku jest czuć gniew

Gniew jest normalną reakcją na „niesprawiedliwość”, która została ci wyrządzona. Ujawnij gniew, który w sobie nosisz. Zrób to w bezpieczny sposób – zapisując na kartce wszystkie emocje jakie czujesz. Albo możesz znaleźć odosobnione miejsce, jak las, i wykrzyczeć całą złość trzymaną w sercu. To naprawdę pomaga.

Wyrażanie gniewu jest zdrowe, o ile robisz to w bezpieczny sposób, nie raniąc przy tym innych ludzi. Wyrażaj więc gniew, ale nie kieruj go do innych.

  1. Obejmij swoje skrzywdzone ja

Po wyrażeniu gniewu może przyjść smutek. Jako ofiara naprawdę boli uświadomienie sobie, że inni mogli cię skrzywdzić lub zdradzić. I jest w porządku być smutnym. Nie unikaj tego.

Zdrada lub cokolwiek, co powoduje twoją ranę, mogło spowodować upadek twoich marzeń lub aspiracji. Dobrze, że się nad tym boleje.

Poczuj cały swój smutek ale nie identyfikuj się z nim. Nie próbuj go zatrzymywać, a wyczerpie się tak samo jak gniew.

Może cię również zainteresować artykuł: Teraz i ty możesz zwiększyć poczucie własnej wartości! Poznaj 6 skutecznych sposobów

Źródło: pixabay.com

  1. Bądź przygotowany na wyrzuty sumienia

Możesz odczuwać skruchę. Możesz nadal myśleć o tym, jak inaczej byś postąpił. Musisz jednak zobaczyć, że twój ból dotyczy tego, co ci się przydarzyło, a nie ciebie. Doświadczenie, to nie ty. Spoglądając na przeszłość z boku, doświadczaj kolejnych pojawiających się emocji pamiętając, że nie są tobą i że miałeś prawo tak się czuć.

I pamiętaj, nawet gdybyś w przeszłości mógł zrobić coś innego, to nadal nie jest gwarancją, że wyniki byłyby inne.

  1. Przejdź przez samotność

Ranni ludzie to samotni ludzie. Chociaż mogą sprawić, że inni uwierzą, że są szczęśliwi, nie mogą długo zaprzeczać sobie, że są głęboko samotni. Być może czułeś się tak źle przez to, że zostałeś zdradzony, zawstydzony lub porzucony. Wszystkie te uczucia prowadzą do samotności, a następnie do uczuć braku wartości, a nawet bezużyteczności.

Aby sobie poradzić z tak trudnymi emocjami i myślami, twoje ego sprawia, że twoja jaźń zostaje odizolowana od bólu i stworzy warstwę, która ma cię chronić i udawać, że wszystko jest w porządku.

Musisz jednak przejść przez samotność, która znajduje się tuż pod powierzchnią, ponieważ to jedyne wyjście. Przyjmij całą samotność jaką chowasz, uświadom ją sobie, pozwól jej wypłynąć i bezpiecznie się uwolnić.

Nie czujesz się samotny z powodu tego, co ci się przydarzyło lub dlatego, że inni mogli cię zdradzić. Istotą twojej samotności jest fakt, że odwróciłeś się od siebie, budując warstwę iluzorycznego ja, mającą chronić cię przed wszystkimi trudnymi emocjami.

Po uznaniu wstydu i samotności pozwolisz, by prawdziwa jaźń się ujawniła, a w świetle jej świadomości zacznie się proces uzdrawiania całego tego skrywanego bólu i wypieranych emocji.

Proces leczenia może trwać miesiące lub lata. To jednak nieistotne. Skup się na swoich postępach. Skup się na świetle, które wchodzi przez twoje rany i rozświetla cała twoją istotę od środka. Wtedy każdy dzień, będzie dniem małych zwycięstw.

A kiedy sam się wyleczysz, naturalnie będziesz wiedział, jak kierować innymi w procesie uzdrawiania.

***

W weekend 1 – 2 czerwca 2019 z wielką przyjemnością zapraszamy Was do Poznania na niezwykle warsztaty, które poprowadzi dla Was Wiedźma Anja Anna. Przed Wami dwa cudowne dni, przepełnione Wiedzą oraz Magią w najlepszym wydaniu: Dzień Wewnętrznego Dziecka i Pełne Przebudzenie Kreatywności! [POZNAŃ]

Przebudzenie Kreatywności
Źródło: lifecoachcode.com/2017/11/05/7-steps-to-heal-your-inner-self/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *