Narodziny Nowego Roku i Nowego Życia. YULE – ŚWIĘTO ŚWIATŁA!

Już 21 grudnia Narodziny Nowego Roku i Nowego Życia – Yule, czyli dnia, w którym Mrok ostatecznie przegrywa ze Światłem, a dni stają się coraz dłuższe i bardziej wypełnione blaskiem. To punkt zwrotny cyklu w kole roku – koniec starego, początek nowego. Jedyny taki dzień w całym roku, kiedy to noc jest najmroczniejsza, a pora świetlista najkrótsza – astronomiczne Przesilenie Zimowe. 

Yule –Święto Życia i Światła

W tym najciemniejszym momencie roku obchodzimy Święto Światła – święto odradzania się, płodności i nadziei. Po tej nocy światło zaczyna przezwyciężać ciemność – kiełkuje nowy cykl Natury. Sabat Yule obchodzony jest 21 grudnia, jest to prawdopodobnie najstarsze święto ludzkości, które przetrwało do czasów współczesnych, a same Sabaty są tak stare, jak stara jest sama Ziemia. Wedle wierzeń naszych przodków w tę właśnie noc Bogini ponownie staje się Wielką Matką i wydaje na świat syna – Pana Światła. Z dnia na dzień staje się on mocniejszy i ociepla Ziemię swoim blaskiem, obdarza radością i energią życia. Bogini Matka – Ziemia, jej Syn – Bóg Słońce. W tym najciemniejszym momencie roku ludzie czcili powrót Boskiego Dziecka, które przynosi światło, ciepło i życie. Koło Roku obraca się, przekraczając śmierć i przynosząc nowe życie. I jednocześnie w tę ciemną noc w naszych Duszach rodzi się nowa iskra nadziei – Święty Ogień, Światło Świata. Koło Roku obróciło się raz jeszcze! Dzień się odradza, nocy ubywa. Światło wygrywa z ciemnością, przeganiając złe duchy i przynosząc szczęście w nadchodzącym nowym roku. Jest to radosne święto przypominające o reinkarnacji i wiecznym cyklu odradzania.

Światło przezwycięża ciemność

Zima to czas uśpienia i odpoczynku Natury przed nadejściem wiosny. Bogini zapada w drzemkę po porodzie i pracy. Po tej nocy światło zaczyna przezwyciężać ciemność. Palenie tej nocy świętego ognia symbolizuje odradzające się Słońce. Zima dla naszych przodków była czasem, kiedy szczególnie musieli zadbać o swój dobytek, aby przetrwać ten niepewny okres. Świętując narodziny światła, odganiali tym samym mroki przyszłości. Wschód słońca w ranek Yule był powodem do radowania się z powrotu życia. To czas ucztowania, błogosławienia życia, radości, śpiewu i tańca. Czas palenia ognia, którego blask symbolizuje odradzające się Słońce, które powróciło by ogrzać Ziemię.

Jako że jest to dzień triumfu Światła nad ciemnością, celebrujemy Światło – połączenie Życia i Natury. Świętujemy radość przynależenia i wartości więzi z bliskimi. Yule to czas oczekiwania, radości i nadziei, a także refleksji i odkrywania w sobie wewnętrznej siły. To czas na zostawienie za sobą przeszłości i spojrzenie z nadzieją na przyszłość. I tak jak odradza się Słońce, tak odradza się Dusza, a po nocy zawsze przychodzi dzień. W ten czas gromadzimy się wśród tych, których kochamy, aby dzielić się z nimi Pięknem i Miłością, by wybaczać, rozumieć i obdarzać prezentami. No i oczywiście po to, żeby jeść, pić i bawić się do woli. To także odpowiedni moment, aby zaplanować przyszłość przed sobą. Warto poddać refleksji miniony rok oraz poprzednie lata, a także zadecydować o kierunku, w jakim to życie powinno iść. Czas wytyczania sobie celi oraz myśli przewodnich na nadchodzący rok. To symboliczny czas, w którym triumfuje Nadzieja. Z ciemności i nicości wyłania się nowy Świat – świt. Śmierć daje początek Życiu. Tego dnia odradza się wszystko.

yule

ŚWIĘTUJ RAZEM Z NAMI

Wedle tradycji naszych dziadów, świętujmy ten dzień i my w radości oraz spokoju, wśród przyjaciół – naszej duchowej rodziny. Dołącz do nas tego niezwykłego wieczoru i świętuj razem ze swoją duchową rodziną w magicznej atmosferze. Czekamy na Ciebie – razem z nami poznasz magiczne metody podnoszenia własnych wibracji oraz metody oczyszczania szyszynki. Będziemy dzielić się wiedzą na temat ziół i substancji pomagających w odczuciu Inspiracji oraz poszerzeniu Percepcji. Nie zabraknie także Rytuałów Magicznych i Anielskich dzięki którym zaprosisz Aniołów do swojej rzeczywistości. Będziemy także uczyć się wysyłać Światło – wizyjnie, rytualnie oraz w formie medytacji. Tak niezwykłego wieczoru nie może Cię zabraknąć.

Uroczysta wieczerza i Rytuał Anielski, który poprowadzi dla nas Wiedźma Anja Anna. Otworzy nowy rok, podczas którego wyślemy do Źródła swoje plany, marzenia, postanowienia. Aby w ciągu nadchodzących dwunastu miesięcy stały się owocami naszej pracy oraz dopełnieniem energii w materii. A wszystko to przy delikatnie kojącym i głęboko uzdrawiającym dźwięku mis kryształowych.

Będziemy świętować oczywiście 21 grudnia, w Warszawie na ulicy Kleczewskiej 114 w godzinach 20:00 – 23:55. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zapisz się już teraz. By to zrobić napisz na adres: ewelina@akademiaducha.pl

Rytuał Powodzenia

A jeśli nie możesz do nas z jakiś powodów dołączyć, odpraw tego dnia magiczny rytuał i rzuć prosty czar, który zapewni powodzenie tobie i całej twojej rodzinie. Oprócz tego zapewni ciepłą świąteczną atmosferę, wniesie radość z twoim związku, napełni was optymizmem, pogodą ducha i odwagą w nadchodzącym nowym roku.

Będą potrzebne: trzy świece w kolorach odpowiadającym sabatowi Yule, czyli biała, czerwona i zielona, kartka papieru, wieczne pióro lub srebrny cienkopis.

Czas: Późnym wieczorem w dniu przesilenia zimowego czyli 21 grudnia.

Sposób wykonania: Świece ustaw blisko siebie – w jednym rzędzie, zaczynając od świecy białej, potem czerwonej i zielonej. Zapal je w tej samej kolejności. Po skończonym rytuale nie gaś ich. Niech dopalą się do końca. Weź przygotowaną białą kartkę i napisz na niej życzenie, jakie chcesz, by spełniło się w nadchodzącym roku. Zapisz je w pozytywnej formie dokonanej. Wyobraź sobie najlepiej jak potrafisz sytuację, jak będzie wyglądać twoje życie, kiedy to marzenie się spełni. Skup się przez chwilę na emocjach i myślach jakie wtedy będziesz miał. Wyobraź sobie jak będziesz wtedy wyglądać, co i do kogo będziesz mówić, a nawet gdzie wtedy będziesz.

Złóż kartkę, zaginając każdy jej koniec do środka, aby powstała mała koperta.  Na jej środek spuść po kilka kropli z każdej palącej się świecy, tak by ją zalakować. Weź ją do rąk i podziękuj za to, że życzenie zostało już spełnione. Kopertę ze swoim życzeniem przechowuj w bezpiecznym miejscu przez cały rok, do następnego przesilenia. Wtedy ją spal i odpraw nowy rytuał.

I dołącz do nas on-line, świętując z nami , niezależnie w jakim zakątku Polski lub świata się znajdujesz. Razem nauczymy się i odprawimy kolejne, bardzo mocne rytuały, podniesiemy nasze wibracje i obudzimy w sobie Światło. Zapisz się klikając w link: YULE – ŚWIĘTO ŚWIATŁA!

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *