Najdłuższe w XXI w. całkowite zaćmienie Księżyca już 27 lipca: uwolnij się od demonów przeszłości!

zaćmienie

Księżyc w pełni 27 lipca podlega całkowitemu, najdłuższemu w XXI wieku zaćmieniu. Głównym czynnikiem wpływającym na zaćmienie jest planeta Mars, a wydarzenie to może wywołać psychologiczne i duchowe reperkusje u wielu z nas.

Toksyczność brutalnego wpływu na człowieka, spowodowana jest wpływem, jaki niesie ze sobą w tym czasie także i Uran. Na szczęście Saturn może przez jakiś czas łagodzić te napięcia. Najlepiej jednak być przygotowanym na emocjonalne zamieszanie w tym okresie.

Musisz w tym okresie szczególnie mocno wierzyć w siebie i ciężko pracować, by zachować równowagę, także tą w relacjach. To wydarzenie będzie żerować na twoich głęboko zakorzenionych obawach, ale musisz być silny i stawić im czoła.

Co oznacza to zaćmienie?

Skupienie energii i uwagi na Księżycu obudzi, pobudzi i zintensyfikuje twoje życie miłosne, przyjaźnie i wszystko, co jest ci drogie. Twoja prywatność i najgłębsze emocje, mogą w tym momencie zmienić się w istny rozgardiasz.

Zaćmienie księżyca i jego energetyczno-emocjonalny wpływ, staje się symbolem umożliwiającym przyjrzenie się i uwolnienie od demonów przeszłości i okazją, by zacząć od nowa.

Źródło: pixabay.com

Wpływ planet

Zaćmienie Księżyca jest tylko o jeden stopień oddalone od związku z Marsem. Jest więc oczywiste, że wpływ czerwonej planety będzie się utrzymywał podczas tego wydarzenia. Podczas gdy położenie Marsa powoduje ekstremalne ataki agresji i napięcia, Saturn działa, aby uspokoić sytuację.

Znajdują się one w konstelacji Koziorożca (nazywanej Głową Kozła – utworzonej przez trójkąt gwiazd). Podczas gdy niektóre niebiańskie istoty, mogą przynieść głębokie odprężenie i zaufanie, istnieje kilka innych czynników, które mogą powodować znaczące zakłócenia w spokoju psychicznym. Dlatego w tym okresie trzeba być bardzo uważnym i świadomym, by nie dać się roztrzaskać „szalonej głowie kozła”.

Księżyc i Mars

Ten okres zapewni odczuwanie wielu emocji na raz. Silne emocje zostaną ujawnione. Mogą to być emocje podnoszące na duchu, takie jak duma, poczucie własnej wartości, odwaga i inne, ale może również pojawić się gniew, wściekłość, konflikt wewnętrzny, nieporozumienia i zwykły brak dobrego samopoczucia.

Biorąc to pod uwagę, lepiej jest rozważyć swoje kroki przed podjęciem jakichkolwiek działań. Działając pod wpływem impulsu, wylądujesz w kompletnym bałaganie. Napięcie seksualne i ogólna frustracja mogą być ciężkie i przytłaczające. Ale musisz przez to przejść ze spokojnym i opanowanym “ja”. Taka próba charakteru i osobistej mocy będzie sprawdzianem, który, gdy go przejdziesz, uwolni wiele ograniczających wzorców i otworzy przed tobą nowe możliwości.

Inne efekty

Bliskość Księżyca do Urana doprowadzi do wyraźnej udręki. To wydarzenie może powodować silne wahania nastroju. Może nie być żadnego logicznego związku między twoimi pragnieniami a twoim pozornym niepokojem. Proces pokonywania tego będzie gorączkowy i dość intensywny. Twój zbuntowany duch nie będzie chciał słuchać logicznej i racjonalnej części twojego umysłu.

Bliskość Księżyca z Saturnem jest jedynym wiarygodnym źródłem spokoju. Jego wpływ pomoże ci zająć się obowiązkami i sprawami rodzinnymi.

Źródło: pixabay.com

Głowa Kozła

Biorąc pod uwagę fakt, że nasze horoskopy powstały dwa tysiące lat temu, ciała niebieskie przesunęły się o około trzydzieści stopni w stosunku do pierwotnego położenia. To wykrzywia konstelacje i powoduje rozbieżności.

Zaćmienie będzie widoczne niemal na całym świecie, w różnym czasie.

W Polsce zaćmienie zacznie od godziny 21:30 i potrwa 1 godzinę i 42 minuty. Faza całkowita potrwa do 23.13, jednak potem czeka nas jeszcze piękna faza częściowego zaćmienia, czyli „schodzenia” z tarczy Księżyca ziemskiego cienia.

Nie jest niemożliwe utrzymanie dobrego samopoczucia w tym okresie, mimo że jest to znacznie trudniejsze niż w innych momentach. Należy się spodziewać czasu próby. I będzie to znaczący test na twoją zdolność pokonywania przeszkód w twoim życiu. Trzeba nauczyć się żyć i panować nad zróżnicowanymi energiami, a to zaćmienie da ci wiele okazji do nauki tego.

Może cię również zainteresować artykuł: 8 Rytuałów na pełnię księżyca!

 

Źródło: consciousreminder.com/2018/07/18/blood-moon-lunar-eclipse-happening-on-july-27th-let-go-of-the-demons-from-your-past

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

2 myśli nt. „Najdłuższe w XXI w. całkowite zaćmienie Księżyca już 27 lipca: uwolnij się od demonów przeszłości!

  1. Pingback: Sarlion | Pearltrees

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *