Zafkiel – specjalista od lekcji życiowych

Archanioł Zafkiel zadba o nasze finanse, nauczy konsekwencji w działaniu i pomoże zrozumieć życiowe lekcje. Zaplątałeś się w długi? Masz problemy w urzędach? Twoje drugie imię to „słomiany zapał”? Poproś o anielską interwencję Archanioła Zafkiela.

Zafkiel inaczej Zafchial, Zafiel, Tsafkiem. Jego imię oznacza Poznanie Boga. Jest Aniołem pomagającym zrozumieć i wybaczyć. Jest także Żniwiarzem.

Jak przejawia się w materii Zafkiel

Planeta – Saturn
Kolor – czerń i fiolet
Atrybuty – Klepsydra, Kosa, Oko
Kamienie szlachetne – Obsydian i onyks
Słowo klucz – Zrozumienie, Wybaczenie
Jego fraza – wywiązuj się
Przesłanie – Sam tworzysz swoje myśli i uczucia

Zafkiel mówi nam, że istnieją trzy rodzaje rozumu, nazywamy je podświadomością, świadomością i nadświadomością. To, jacy jesteśmy, zależy od tego, który z tych rozumów odgrywa w naszym życiu największą rolę. Jeśli wybraliśmy sobie za przewodnika podświadomość, to skupiamy się na naszych marzeniach, żądzach. Jeśli kierujemy się świadomością, to dokonujemy analizy sytuacji, w których się znaleźliśmy, oceniamy, dokonujemy świadomych wyborów. Zwracamy uwagę na wszystko, co kształtuje nasze wartości i nasz życiowy światopogląd. Do czynników, które mają na nas wpływ należą religia, przyjaciele, znajomi, opinie, moda, trendy. Jeżeli zaczynamy działać z pozycji swojego najwyższego rozumu, zgodnie z własnym wewnętrznym przekonaniem, w oparciu o podszepty intuicji, bądźmy przygotowani, że w naszym życiu pojawią się zdarzenia nie zawsze dające się racjonalnie wytłumaczyć.

ZafkielW jakich sytuacjach pomaga nam Zafkiel

To ten Archanioł pomoże nam zrozumieć lekcję. Taką zwykłą, szkolną, studencką także, ale przede wszystkim lekcję życiową. Jeśli przydarzają nam się wciąż podobne przypadki i nie wyciągamy z nich wniosków, to właśnie Zafkiel pomoże nam rozszyfrować, co te lekcje mają nas nauczyć.

Bywają w życiu sytuacje bardzo trudne, takie, które wydają się bez wyjścia. Prawie każdy był w takiej sytuacji i z całych sił szukał rozwiązania najlepszego, najkorzystniejszego. Właśnie w takiej sytuacji najtrafniejsze rozwiązania podsunie nam Zafkiel. Wystarczy Go poprosić i już mamy rozwiązanie.

Czasami mimo dobrych intencji popadamy w konflikty z urzędnikami, z urzędami, z bankami. Niewinne kredyty przeobrażają się w ogromne zobowiązania a nawet długi, których nie jesteśmy w stanie spłacić. I w takich, z pozoru beznadziejnych sytuacjach proś o wstawiennictwo Zafkiela. Uspokoi myśli, podpowie nam plan naprawczy.

Zdarza się nam wszystkim, a co niektórym częściej, że wyznaczamy sobie cele, coś postanawiamy, dążymy do zmian. I nagle brakuje nam cierpliwości, konsekwencji i samozaparcia. Nie zawracajmy z wybranej drogi, tylko poprośmy o pomoc Zafkiela. On doda nam sił i umocni w wytrwaniu w postanowieniach.
Archanioł Zafkiel pomaga nam wybaczyć. Wybaczenie jest w naszym życiu bardzo ważne. Uwalnia nas od gniewu, żalu, strachu, poczucia krzywdy, rozgoryczenia i bólu. Kiedy wybaczymy, jesteśmy w stanie zostawić za sobą przeszłość i skupić się na „tu i teraz”, kreując naszą przyszłość.

Ten Archanioł uczy nas odpowiedzialności za swoje dobra materialne. To On pozwoli nam nie roztrwonić naszych oszczędności, a także pomoże odzyskać nasze należności.

Zafkiel jest też Żniwiarzem, Strażnikiem progu. Możemy prosić Go o odprowadzenie Duszy.

Przesłanie Zafkiela ze „Świetlistej siły aniołów” Jeanne Ruland:

Stoisz na początku
drogi poddania się próbom,
która zawiedzie cię do doskonałości.
Strome góry,
wysokie szczyty,
głębokie lasy.
Koncentracja
na następnym kroku w światło,
któremu towarzyszy siła boska.
Krok po kroku,
idziesz czujnie
w królestwie nieznanego.
Pod przewodnictwem i ochroną boskości
pomiędzy światami i z tamtej strony czasu
powstaje most tęczy.

Przykładowa modlitwa:
Zafkielu proszę, napełnij mnie mocą wybaczenia,
Niech zrozumienie oczyści serce i umysł.
Proszę o wytrwałość i mądrość
Bym wywiązała się z zobowiązań
I uwolniła z tego, co mnie więzi.

Archanioł Zafkiel chroni przed pomówieniami i fałszywymi oskarżeniami. Dzięki niemu nasze wybory są właściwe, a oceny sprawiedliwe. Uwalniamy się od materialnych pobudek, uprzedzeń. Przebaczanie, pokora i uczucia otwierają nasze serce i rozum, prowadząc do wewnętrznej równowagi i sukcesów.

Marlena Pietruszka

Jeśli chcesz nauczyć się prostych metod kontaktowania z Istotami Anielskimi, nauczyć się Je przywoływać, pracować z Ich światłem, nauczyć się Rytuałów Anielskich, tworzyć Anielskie talizmany i wiele więcej, to zapisz się na szkolenie z Magii Anielskiej tutaj: www.ekademia.pl/kurs/MagiaAnielska3

 

Źródła:
arcanum-esotericum.blogspot.com/2015/07/archanio-zafkiel.html
anioly.info/archaniolowie/zafkiel-zaphkiel/
Gradika: pixabay.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *