Zaphir – dzwonki wietrzne, które pobudzają szczęście

Dzwonki wietrzne to klasyka feng shui. Są często stosowane w ogrodzie, na balkonie lub w środku pomieszczeń. Ich działanie jest bardzo szerokie. Specyficznym ich rodzajem są dzwonki Zaphir. Harmonia dźwięków i kolorów w nich zawarta, pozwala nam w sposób naturalny otworzyć się na dobre wibracje. Dzięki nim nie tylko możemy zaprosić do naszego wnętrza dobrą energię, ale również odprężyć całe ciało i umysł.

Rola dźwięków w feng shui

W feng shui ważnym remedium są przedmioty wydające dźwięki. Są one używane do zmiany strumienia energii, uregulowania jej przepływu, rozproszenia czy złagodzenia. W pomieszczeniach, gdzie nie dzieje się najlepiej, pomagają przemienić energię na bardziej pożądaną i przyjazną.

Przeczytaj również: Feng Shui – 12 zasad, które możesz wprowadzić w życie już dziś!

Szczególną rolą w harmonizowaniu przestrzeni odgrywają dzwonki wietrzne. Często umieszczane są przy wejściu na zewnątrz domu w taki sposób, aby każde otwarcie drzwi powodowało poruszenie instrumentu. Wtedy są nie tylko sygnałem wejścia gościa, ale i symbolicznym stróżem mieszkania czy biura. Stoją niejako na straży dwóch odmiennych energii – ulicy i domu – dając informację, że oto właśnie przekracza się pewną granicę i od teraz zaczynają obowiązywać inne zasady.

Zaphir – dzwonki wietrzne, które pobudzają szczęście

Dzwonki Zaphir (dawniej znane pod nazwą Shanti) to wysokiej jakości ręcznie wykonywane instrumenty muzyczne, które produkuje się u podnóża Pirenejów. Są one dostępne w pięciu brzmieniach: Blue Moon, Crystalide, Sufi, Sunray oraz Twilight oraz w aż dwudziestu kolorach. Ich subtelne wibracje łagodzą wszelkie dysharmonie i wprowadzają w medytacyjny stan. Nie ma możliwości, aby ktoś obojętnie przeszedł obok ich delikatnych dźwięków. Świetnie się nadają do zastosowania na różnych kursach relaksacyjnych i do działań w grupach terapeutycznych, oraz do indywidualnej pracy.

Dzwonki Zaphir składają się z ośmiu metalowych pręcików różnej długości, przylutowanych srebrem do obręczy tuby rezonansowej. Przemieszczanie się szklanego kółka sprawia, że dzwonek wietrzny zaczyna grać. Tuba rezonansowa dzwonków Zaphir zrobiona jest całkowicie z naturalnych surowców. Została stworzona z warstw długich, mocno sprasowanych włókien celulozy, pokrytych ekologicznym lakierem. W efekcie jest ona bardzo wytrzymała, cienka i elastyczna, a wydawane dźwięki – ciepłe i czyste.

Wiele osób chętnie używa dzwonków wietrznych w sposób aktywny. Wtedy trzyma się instrument za sznur albo za górną krawędź tuby rezonansowej i wprawia kółko w ruch, wydobywając tym samym harmonijne dźwięki, które mają bardzo relaksacyjne działanie. Dają ukojenie, którego nie da się z niczym innym porównać.

Pięć charakterystycznych brzmień dzwonków Zaphir

Dzwonki Zaphir wydają bardzo czyste dźwięki, a to za sprawą precyzyjnego strojenia. Nazwa każdego z nich mówi o intencji z jaką został stworzony i naprowadza nas na kierunek, w którym moglibyśmy dane brzmienie zastosować.

Sunray (Promień słońca). Tonacja dla dzwonka Sunray: G# B C# E G# E A C#

Crystalide (Kryształowy). Tonacja dla dzwonka Crystalide: G A B D A G B D

Twilight (Zmierzch). Tonacja dla dzwonka Twilight: E G B C E G B C

Blue Moon (Niebieski księżyc). Tonacja dla dzwonka Blue Moon: D F A B C E As C

Sufi. Tonacja dla dzwonka Sufi: F A D F A G A D

Praktyczne zastosowanie dzwonków

Muzyka ma wpływ na nasze samopoczucie w dużo większym stopniu, niż jesteśmy sobie w stanie to wyobrazić. Usprawnia nasz układ krążenia, działa na układ pokarmowy i oddechowy oraz system nerwowy, łagodzi ból. Sprzyja również rozluźnieniu, rozwojowi, zabawie, poznaniu siebie i innych. Za pośrednictwem muzyki, możemy stworzyć równowagę pomiędzy sferą przeżyć emocjonalnych a procesami fizycznymi.

Przeczytaj również artykuł: Dzwonki Koshi – Moc żywiołów, którą możesz usłyszeć

Dzwonki Zaphir można z powodzeniem wykorzystywać w muzykoterapii zarówno aktywnej (np. śpiew i ruch przy muzyce, improwizacja), jak i receptywnej (słuchanie muzyki, relaksacja i wizualizacja).

Ponadto są doskonałym remedium stosowanym w feng shui. Ich dźwięki przywołują uczucie szczęścia, radości, dodają energii i sprzyjają osiągnięciu duchowej harmonii.

Niesamowicie delikatne i jednocześnie żywe brzmienie wprowadza nas w świat pokoju i piękna, jest pokarmem dla zmysłów i duszy. Jeżeli chcesz, może być również  fantastycznym prezentem dla bliskiej osoby bądź siebie samego.

Magdalena Głowacka

***

Dzwonki Zaphir znajdziesz w sklepie Akademii Ducha:

Bibliografia:
Zbigniew Królicki “FENG SHUI niech przestrzeń pracuje dla ciebie”, Wydawnictwo „RAVI”, Łódź 1999
polki.pl/po-godzinach/kobiece-pasje,dzwonki-wietrzne-pobudzaja-szczescie,10288608,artykul.html
dziecisawazne.pl/dzwonek-zaphir/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *