Moc kamieni: zielony Opal – kamień kreatywności i pozytywnej zmiany

opal

A gdyby tak kamienie miały moc i przynosiły szczęście, zdrowie, dobrobyt, pobudzały kreatywność i przywoływały pozytywne zmiany? Jeśli jesteś artystą lub wędrowcem na duchowej ścieżce, koniecznie zaopatrz się w zielony opal. Ten szlachetny kamień zaskoczy cię swoimi właściwościami. I poprawi nastrój pięknym kolorem! Dedykowany jest zwłaszcza osobom spod znaku ryb, skorpiona i raka. 

Aborygeńska legenda mówi, że opal powstał na skutek zejścia Stwórcy na Ziemię po tęczy. Wszędzie tam, gdzie bóg dotykał stopami podłoża, kamienie ożywały, pięknie lśniły, a jednym z nich był właśnie opal. W Starożytnej Grecji twierdzono zaś, że łzy szczęścia boga Zeusa po zwycięstwie nad Tytanami stawały się opalami. Urokliwe legendy pasowałaby do tego wyjątkowego kamienia. Ze względu na kolor wyróżniamy kilka jego odmian, w tym artykule opiszę właściwości opalu zielonego. Naturalnie występuje on w Australii, Peru, Meksyku, Brazylii i USA.

Może cię również zainteresować artykuł: Święta Geometria i kryształowe siatki – niezawodny sposób na wysoką energię

Źródło: pinterest.com

Zielony opal – harmonia w czakrze serca

Kamień ten dedykowany jest wszystkim, którzy przechodzą bolesne rozstanie, cierpią na samotność, doświadczają chaosu w sprawach sercowych lub mają zablokowaną czakrę serca. Zielony opal przypomina nam o naszej wewnętrznej sile, o najważniejszej na świecie relacji – z samym sobą. Pomaga nam z powrotem odkryć energię i motywację do działań. To kamień pozytywnej zmiany, pomaga otworzyć się na nowe ścieżki w życiu i oczyścić z negatywnych emocji. Dzięki niemu twój umysł będzie otwarty i dostrzeże nowe perspektywy lub łatwiej zrozumie punkt widzenia innych ludzi.

Swojemu właścicielowi przynosi spokój w bardzo emocjonalnym okresie życia. Wspiera proces leczenia starych ran i napełnia nowymi jakościami, jak chociażby radość. Wystarczy wziąć go do ręki i pomedytować z nim, aby emocje, myśli i umysł uspokoiły się. Przypomni ci o ważności odpoczynku, chwil tylko dla siebie i dbania o relację z samym sobą. Każdego dnia warto znaleźć choćby krótki moment na medytację, zrobienie czegoś przyjemnego, czy relaks z samym sobą. Częste medytacje z zielonym opalem pomogą oczyścić serce i w pełni otworzyć się na bezwarunkową miłość, zaufanie do siebie i akceptację tego, co niesie życie.

Gdyby tego było mało, energia tego kamienia pomoże ci również w odchudzaniu, budząc przy okazji akceptację i miłość do samego siebie. Świetnie współpracuje z innymi kamieniami, jak hematyt, czarny turmalin, kwarc różowy czy kalcyt zielony.

Kamień artystów

Czujesz, że twoja kreatywność jest zablokowana? A może potrzebujesz nowych pokładów twórczej energii? Zielony opal przyniesie ci inspirację, doda energii, pobudzi wyobraźnię. Otworzy też na radość tworzenia prosto z serca, w zgodzie z twoim najwyższym ja i intuicją. Twoja sztuka wejdzie na nowy, wyższy poziom. Możesz stworzyć własnoręcznie lub zamówić piękną biżuterię z zielonego opalu i zakładać ją zawsze przy procesie twórczym. Skontaktujesz się w ten sposób ze swoim wewnętrznym dzieckiem i odkryjesz nieszablonowe pokłady kreatywności, jak za dawnych dziecięcych czasów.


Wysokiej jakości, naturalny zielony opal znajdziecie w naszym sklepie


Harmonia w relacjach z innymi, udane kontakty biznesowe

To również kamień na dobre związki z innymi. Poprawi relacje z najbliższymi, ale też kontakty biznesowe. Warto przechowywać go w domu i biurze, aby twoje relacje z ludźmi były pełne harmonii, pozytywnej energii i miłości. Dodatkowo otworzy cię na przepływ obfitości i wprowadzi dobrobyt do twojego życia.

Właściwości zdrowotne

Silniejszy układ odpornościowy, szybsze gubienie zbędnych kilogramów, wsparcie przy zwalczaniu alergii, poprawa ogólnego stanu zdrowia i hamowanie stanów zapalnych – oto właściwości zdrowotne, jakie niesie ze sobą to zielone maleństwo. Dodatkowo pozytywnie wpływa na wątrobę, w końcu oczyszcza nas też z negatywnych emocji.

Twoje wsparcie na drodze duchowej

Zielony opal może być twoim towarzyszem na duchowej ścieżce. Pomaga uspokoić umysł i wyeliminować jego rozproszenie. Koncentrując się na chwili obecnej poczujesz radość z życia dziejącego się tu i teraz. Przestaniesz poddawać się lękom przyszłości i żalom przeszłości. Energia tego kamienia wnosi ducha młodości. Przypomina nam, że ta energia jest nam dostępna bez względu na wiek. Łączy nasze serce i umysł, harmonizuje nas od środka i świetnie pomaga przy medytacji. Pozytywnie wpływa na czarkę serca i czakrę trzeciego oka. Zdecydowanie możesz go dołączyć do swojego medytacyjnego ołtarzyka lub kącika.

Środki ostrożności

Pamiętaj, aby nie wystawiać opalu na bezpośrednie działanie światła słonecznego. Składa się on w dużej ilości z wody i może pęknąć pod wpływem promieni słonecznych.

Może cię również zainteresować artykuł: Wypróbuj 5 najlepszych kryształów na jesień

Arunika


Źródła:
magicznagaleria.pl/kamien.php?id=1090
thecrystalcouncil.com/crystals/green-opal
capecodcrystals.com/pages/green-opal

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram