Zioła i Magia

Co łączy ze sobą magie i zioła? Otóż wiele! Od wieków wiadomo, że tych dwoje łączy gorący i namiętny romans. Matka Ziemia w swej łaskawości wyposażyła człowieka we wszystko, to co niezbędne do życia. Dostaliśmy w prezencie powietrze, które krąży w naszych płucach, wodę, która gasi pragnienie i oczyszcza, a także rośliny, które karmią oraz leczą. Wszystkie te dary miały zapewnić rodzajowi ludzkiemu długie i zdrowe życie. Dzięki żyznej ziemi, czystej wodzie oraz energii gorącego Słońca -nasza matka Ziemia obradza w cudowne rośliny o wielu właściwościach i szerokim zastosowaniu. Rośliny oraz zioła, a dokładniej ich leczniczy wpływ na człowieka znany jest od wieków. Ludzie poprzez doświadczenia zdobywane przez lata poznawali działanie różnych ziół oraz ich wpływ na ludzki organizm. Wiedza, ta przekazywana z pokolenia na pokolenie wzbogacała tę dziedzinę wiedzy, jaką jest obecnie ziołolecznictwo, czyli zielarstwo. Magiczne działanie ziół potwierdza również współczesna wiedza. Zioła zbierane o określonych porach roku oraz fazach księżyca charakteryzują się bogactwem składników wykorzystywanych w terapii. Nie bez znaczenia pozostaje również sposób ich przechowywania oraz receptura sporządzania naparów – to wszystko ma na celu zachowanie właściwości leczniczych najwyższej klasy. Posiadanie wiedzy na temat ziół, sposobu ich zbioru oraz przyrządzania to nasze największy skarb. My współcześni ludzie, zdominowani przez przemysł farmaceutyczny i wielkie koncerny zapomnieliśmy o tej prastarej wiedzy. Czas ją odpamiętać i zdmuchnąć kurz z półek prastarych bibliotek naszych babek. To jest ten czas, kiedy ziołolecznictwo posłuży nam jako broń w walce z systemem, który w najmniejszym stopniu nie służy człowiekowi – tak aby jego życie było zdrowe, długie i szczęśliwe – zioła natomiast tak! Dlatego też Akademia Ducha mocno ukochała tę dziedzinę wiedzy. W naszych szeregach gościmy cudowne, piękne istoty, które na ziołach znają się jak mało kto. Jedną z nich jest Ewa Mirowska – mistrzyni zielarstwa. Pierwsza kobieta, która ‘’ jabłkiem’’ zmieniła losy rodzaju ludzkiego. Jej wieloletnie doświadczenie oraz praktyka, a także prawdziwe umiłowanie natury, czyni ją profesjonalistką najwyższej klasy. Zioła są jej pasją i życiem, dlatego też stwarza nam możliwość, aby dzielić się swoją wiedzą w dziedzinie zielarstwa – czyli magicznego zastosowania ziół.

Kochani magiczna kraina ziół i roślin otwiera swoje bramy – grzechem nie wejść!  Zapraszamy Was do korzystania z mądrości i wiedzy Ewy!

Lada chwila rusza nasz nowy projekt Porady Zielarskie! Dzięki niemu będziecie mogli uzyskać wiedzę na temat ziół oraz ich zastosowania w leczeniu niekonwencjonalny.

Zapraszamy!

 

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram