Zjawisko deja vu – przebłyski wspomnień z poprzednich żyć

Każdy z nas doświadczył w życiu zjawiska deja vu – uczucia, że przeżyliśmy już dany moment, spotkaliśmy nowo poznaną osobę, czy wypowiedzieliśmy te konkretne słowa sprzed chwili. Jaka jest geneza tego zjawiska? Jaką wiedzę może nieść deja vu?

Termin “deja vu” z języka francuskiego oznacza “już widziane/już przeżyte”. Według naukowców to pewna gra naszego umysłu: wystarczy jeden znany element w otoczeniu, by nasz umysł przeniósł poczucie familiarności do danej sytuacji, w której znaleźliśmy się pierwszy raz. Może też czasami dochodzić do swoistego błędu w umyśle, który automatycznie połączy zewnętrzne bodźce z konkretnymi sytuacjami i wspomnieniami, dla nas już może nawet nierozpoznawalnymi, które jednak zabłysną w świadomości poczuciem, że już tego doświadczyliśmy. I tak oto dochodzi do zjawiska deja vu.

Istnieją jeszcze inne, ciekawsze teorie. Wielu ludzi nie wierzy w reinkarnację, jednak nie potrafią zaprzeczyć uczuciu deja vu. Każdy z nas doświadcza go w życiu, dlatego istnieją różne teorie tłumaczące te zjawisko, w zależności od środowiska, kultury i religii. Czy może ono być faktycznie wspomnieniem z poprzedniego życia?

Może cię również zainteresować artykuł: Jak rozpoznać kogoś, kogo znaliśmy w poprzednim życiu

Czy w naszym umyśle istnieją zapiski z poprzedniego życia?

Istnieją teorie, które mówią że wspomnienia z naszych poprzednich żyć zapisane są w podświadomej części umysłu, które choć w większości nieświadome, mają jednak kolosalny wpływ na nasze życie – na przykład poprzez różnego rodzaju fobie. Fobia to stan doświadczania silnego lęku przed konkretnymi sytuacjami lub zewnętrznymi obiektami typu konie czy windy, choć nie ma ku temu strachowi racjonalnych powodów. W duchowym świecie fobia oznacza nierozwiązany problem lub traumę z poprzedniego życia, która wypływając na powierzchnię w aktualnej inkarnacji, jest kolejną okazją do poradzenia sobie z nią. To droga do oczyszczenia naszej duszy, prowadząca do jej nieustannego rozwoju i osiągnięcia duchowego oświecenia.

Zdarzają się też sytuacje, w których ktoś lub coś wywołuje w nas wspomnienia z poprzednich żyć. Towarzyszą temu niezwykle silne uczucia. Deja vu dzieje się w ułamku sekundy i niektórzy paranaukowcy twierdzą, że może być skutkiem rozpoznawania sytuacji, których już kiedyś doświadczyliśmy, jeszcze zanim nasze zdolności kognitywistyczne odpowiednio je zinterpretują. Dla osób podążających duchową ścieżką zjawisko deja vu może być też duchową wizją, drogą, którą intuicja lub duchowe istoty komunikują się, by przekazać wskazówki, informacje lub ostrzeżenie.

Według licznych teorii duchowych każda dusza ma swój indywidualny plan, który przyjmuje jeszcze przed urodzeniem. Każde, nawet najbardziej bolesne doświadczenie było planem naszej duszy. Po co? Potrzebnym do rozwoju i oświecenia. Podążając za tym tokiem rozumowania zjawisko deja vu można zinterpretować jako sygnał od naszej duszy, że kroczymy właściwą ścieżką. Uczucie familiarności może być kanałem przedstawiającym zapisy wspomnień z poprzednich życiowych lekcji. Są okazją pozwalającą wyzwolić w sobie głęboko zapisaną wiedzę lub odkryć właściwe dla nas ścieżki na życiowych zakrętach.

Sny jako nośniki informacji

Zjawisko deja vu może być również połączone z naszymi snami. Miewamy sny prorocze, które wydarzają się później w naszej rzeczywistości. Miewamy sny, które są wspomnieniami z naszych poprzednich żyć. Istnieje też interpretacja snów, jako nośnika ważnych dla nas informacji. Kiedy nieustannie powracają do nas pewne obrazy, może to być sygnał od naszej duszy. Wskazówka lub przestroga, informacja, czego potrzebujemy lub jaką decyzję powziąć.


Jeśli chcesz odpamiętać starą wiedzę odbywając podróż do poprzednich wcieleń, to zapraszamy do wzięcia udziału w rytuale anielskim: Regres – podróż po dawnych inkarnacjach


Deja vu i symultaniczne światy

W fizyce kwantowej, ale też wierzeniach różnych ludów, od czasów starożytnych istnieje niezwykle ciekawa teoria. Współcześni naukowcy nazwali ją Wieloświatem. Według niej istnieje więcej Wszechświatów niż nasz, a co za tym idzie wiele rzeczywistości. Wszystko, co prawdopodobnie może się zdarzyć, zdarza się gdzieś, w którymś ze światów. Może istnieć nieskończona kopia nas samych, która w innych rzeczywistościach wiedze zupełnie odmienne życie lub doświadcza czegoś podobnego, co my tutaj – czytający te słowa wersje nas samych. Zjawisko deja vu w kontekście tej teorii może być doświadczeniem przenikania się tych światów. Na moment łączymy się z umysłem naszej innej kopii poprzez przebywanie w tym samym miejscu lub podobnej sytuacji. Brzmi jak historia z książki science fiction? Jest to jednak jedna z wielu fascynujących teorii naukowych, na które nie uzyskamy jasnych odpowiedzi. Warto jednak przyjąć taką hipotezę i zastanowić się nad nią. Może w ten sposób zaczniemy lepiej podejmować decyzje. Skoro doświadczyliśmy każdego możliwego rozwiązania danej sytuacji, odkrywając to, co nieuświadomione, odnajdziemy najwłaściwsze dla siebie ścieżki.

Zachęcam do własnej eksploracji tego zjawiska. Przyglądaj się uważnie symptomom płynącym z ciała, wizjom, wspomnieniom. Jesteśmy jak niezwykle skomplikowana machina, która przechowuje wiele nieodkrytych przez nas informacji i posiada zdolności, o jakich nie marzyliśmy. Warto zagłębiać się w siebie i różnymi drogami docierać do prawdy o sobie i planie swej duszy.

Może cię również zainteresować artykuł: Technika regresji do poprzednich wcieleń – czym jest i jakie korzyści daje

Arunika

Źródła:
nowaswiadomosc.pl/680-deja-vu-a-planowanie-przedurodzeniowe.htm
consciousreminder.com/2020/06/14/are-deja-vu-and-past-life-memories-related
pl.wikipedia.org/wiki/Wielo%C5%9Bwiat

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram