Złoto – cenny metal, który uzdrawia i dodaje odwagi

Złoto

Złoto, długo przed okresem, w którym historia jego została zapisana na kartkach, było poszukiwanym i cennym metalem szlachetnym. Dziś już wiemy chyba wszystko na temat tego minerału. Używamy go w elektronice, medycynie, chemii oraz przemyśle i jubilerstwie. Złota barwa wpływa także na to, jak się czujemy i jacy jesteśmy – warto zapoznać się z jej psychologiczną symboliką i wykorzystać w swoim życiu.

Według wielu naukowców i archeologów, złota po raz pierwszy zaczęto użytkować w epoce miedzi. Bez wątpienia, odcisnęło ono znak na ludzkości z chwilą, kiedy po raz pierwszy wydobyto je z głębi ziemi. Dawniej, ze względu na brak możliwości wydobycia i świadomości występowania złota, na jego posiadanie mogli sobie pozwolić jedynie ci najbogatsi. Z biegiem czasu metal ten stał się symbolem władzy i bogactwa. O jego posiadanie prowadzono walki i wojny, ale i za jego sprawą zawierano rozejmy. Złoto zawsze było i jest pożądane, ponieważ jest wyjątkowo cenne i łatwe do rozpoznania.

Złoto – właściwości metalu szlachetnego

Złoto jest metalem miękkim, ciężkim i błyszczącym. Jest także najbardziej ciągliwym i kowalnym minerałem spośród wszystkich znanych na ziemi. Wydobywa się go najczęściej w postaci samorodków lub ziaren, które występują w litych skałach czy osadach aluwialnych. Czyste złoto nie utlenia się w wodzie i powietrzu, po wydobyciu ma wyraźny połysk i jasnożółty odcień.

Metal ten jest odporny na wiele kwasów, roztworzyć go potrafi jedynie kwas znany jako woda królewska. Złoto jest bardzo niezwykłe, silnie odbija czerwone oraz żółte długości światła i znakomicie przewodzi ciepło oraz elektryczność.

Moze cię również zainteresować artykuł: Energia metali: Srebro, złoto, mosiądz, miedź, żelazo i cyna

Symbolika złota w starożytnych cywilizacjach

Egipcjanie uważali złoto za kruszec dający władzę i bogactwo. Pozłacane przedmioty, których wygląd sugerował, że są wykonane w całości z litego, ciężkiego kruszcu, wspomagały uznanie i bogactwo posiadacza. I chociaż majątek w Egipcie był wyznaczany także przez stada krów, wielkość pól lub gromady służących, to i tak złoto, jak nic innego, górowało w ustanawianiu zamożności. W średniowieczu kojarzone było przede wszystkim z władzą. Na królewskich dworach przedmioty codziennego użytku były stworzone w całości ze szlachetnego metalu. Oznaczało także dobrobyt – wyroby wykonane w połowie lub w całości ze złota przysługiwały tylko najwyższym klasom społecznym. Styczność ze złotem mniej zamożnych klas, polegała głównie na wykorzystywaniu monet zrobionych ze złota jako środek płatniczy. O metalu tym wspomina się także na stronach Starego Testamentu. Według tej księgi, złoto stanowi symbol pychy i bogactwa. A w opisach Apokalipsy św. Jana złoto pojawia się jako główny budulec użyty do budowy miasta – Nowego Jeruzalem. Majowie i Aztekowie właściwości lecznicze złota wykorzystywali w codzienności i swojej medycynie. Dla nich kruszec ten symbolizował duszę, prawdę i siłę życiową. Jako jedni z niewielu złoto kojarzyli ze słońcem i nieśmiertelnością.

Barwa złota – jaki ma wpływ na nas i nasz charakter

Psychologiczna symbolika barw nie omija tak niezwykłego koloru, jakim jest barwa złota. Więc jaka jest osoba, która utożsamia się właśnie ze złotym odcieniem? Kocha uznanie, wielkość i przepych. Posiada mnóstwo wzniosłych koncepcji i ma wysoką samoocenę. Jest szlachetna i z radością realizuję się w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Zawsze sięga szczytów, nie zadowala się niczym mniejszym. Dla bliskich taka osoba jest warta uwagi, najwspanialsza i pewna siebie. Natomiast obcy, sądzą, że jest kimś nadzwyczajnym, niebezpiecznym i dumnym.

Przebywając w otoczeniu złotych kolorów lub ubierając się w te barwy, dodajemy sobie pewności, odwagi oraz energii. Dodaje nam również otuchy i wiary we własne możliwości. Złoty pomaga skutecznie zwalczać depresję i lęki. Ma bardzo korzystny wpływ na nasz mózg, ponieważ pobudza kreatywność i pomaga efektywnie przyswajać wiedzę.


Złoty talizman Om, jak i wiele innych złotych talizmanów, znajdziesz w naszym sklepie


Używany jako lekarstwo – złoto koloidalne

Powróćmy do korzeni i czerpmy z ludzkich źródeł dawnych mądrości. Każdy z nas może odnieść z tego powodu niezwykłe korzyści. Współcześni naukowcy i lekarze potwierdzają, że złoto zwalcza wiele problemów zdrowotnych. Działa leczniczo na choroby umysłu jak i ciała. Harmonizuje niezrównoważony rytm serca, poprawia krążenie krwi i pobudza wewnętrzne organy do pracy. Wspomaga także trawienie, podnosi odporność i reguluje poziom kolagenu. Kuracje w których zawarte jest złoto koloidalne hamują zapalenia i infekcje, podnoszą witalność całego organizmu oraz stymulują nerwy. Spożywanie złota poprawia koncentracje i pamięć, oraz pomaga w walce z uzależnieniami i nałogami.

Stosując dietę, w której zawarty jest ten preparat, działamy także na naszego ducha. Dzięki odpowiedniej częstotliwości elektromagnetycznej złota, podnoszą się nasze wibracje i naturalna energia w ciele. Pozbędziemy się złości i negatywnych emocji, co doda nam optymizmu, radości i chęci do życia.

Koloidalne Złoto jest w pełni naturalnym preparatem, w jego składzie znajdziemy cząsteczki czystego metalicznego kruszcu. Jest jedynym skutecznym i całkowicie bezpiecznym dla naszego zdrowia i organizmu mieszanką ze złota. W:takiej postaci złoto staje się dla nas samym dobrodziejstwem i przyczynia się do długowieczności. Z powodzeniem mikstura ta, może być stosowana zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Nie wywoła żadnych skutków ubocznych, nie powoduje podrażnień, a z racji swojej naturalności jest nietoksyczna.

Złoto od wieków symbolizuje dobrobyt i bogactwo. Nawet dziś jest nieocenionym, niezbędnym dla nas kruszcem. Współcześnie jest najważniejszym elementem gospodarki światowej. Ustanawia zabezpieczenie realnej wartości naszego pieniądza. Ale czerpiąc z pradawnej wiedzy ludów, którzy złoto traktowali z szacunkiem i doceniali jego wartości prozdrowotne, zyskamy naprawdę wiele. Otaczając się złotem podniesiemy swoje morale, energię i kreatywność. A spożywając je w formie złota koloidalnego uzdrowimy siebie i swojego ducha.

Aniela Frank


Źródła:
fragrantica.pl/wiesci/Z%C5%82oto-symbol-presti%C5%BCu-bogactwa-i-w%C5%82adzy-192.html
kolorystyka.pl/zloty.htm
odkrywamyzakryte.com/zloto/
chicochica.pl/historia-zlota-symbol-bogactwa-i-pychy-aid-295.html
nadis.at/Zloto_koloidialne.html

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

YouTube
Instagram