Zmęczenie duszy – co powoduje jej osłabienie i jak ją zregenerować

Zmęczenie duszy

Każdy z nas miał w swoim życiu okresy zmęczenia, upadków, jak i czas w którym brakowało motywacji i chęci do działania. W takich chwilach rozpaczliwie poszukujemy chwili odpoczynku, relaksu i zapomnienia. Jednak, jeśli ten stan utrzymuje się zdecydowanie za długo, a sen nie regeneruje naszego organizmu, może to oznaczać, że nie organizm jest zmęczony, a nasza dusza.

Zmęczenie duszy daje o sobie znać dość niewinnie. Na początku mamy większą potrzebę snu, ciszy oraz odpoczynku. Jeśli nie reagujemy, zrzucamy winę na przeziębienie lub pogodę, nasz stan z dnia na dzień może się pogarszać. Każda doba będzie wyzwaniem, staniemy się słabi emocjonalnie. Wstanie z łóżka zacznie przerażać, a poczucie zmęczenia będzie towarzyszyć nam nawet przed rozpoczęciem niewymagającego dnia.

Jeśli to dusza potrzebuje regeneracji, nie pomoże solidny odpoczynek, pełnowartościowy sen, ani witaminy. W przeciwieństwie do naszego ciała, na duszy nie będziemy w stanie dostrzec niedoskonałości czy uszkodzeń.

Jak sprawdzić czy nasza dusza jest zmęczona?

Kiedy dusza osiąga stan zmęczenia, oznacza to, że żyjemy poza zgodnością z samym sobą i swoim celem. Energia duszy przepływa w każdym z nas, kiedy tracimy jakkolwiek połączenie, chociaż na chwile, energia słabnie, a dusza powoli zaczyna zbierać zmęczenie.

Niektórzy są w stanie odróżnić zmęczenie duszy od przeziębienia lub przeciążenia organizmu. Jeśli jednak masz z tym problem, poniżej znajduje się sposób, który pomoże określić stan twojej duszy:

Energicznym ruchem rozcieraj o siebie dłonie, tak aby wygenerować ładunek elektryczny między nimi. Dłonie nagrzewaj w ten sposób około 30 sekund, następnie powoli rozłącz od siebie ręce, aż do momentu w którym przestaniesz odczuwać energię między nimi. Powinieneś czuć silne ciepło i mrowienie pochodzące z wnętrza dłoni. Jeśli nie czujesz żadnej energii lub ulatnia się ona przed osiągnięciem szerokości ramion, może być to znak, że twoja energia wyczerpuje się, a dusza osiąga stan zmęczenia.

Może cię również zainteresować artykuł: Dusza to mięsień jak każdy inny – przećwicz ją i wzmocnij!

Źródło: unsplash.com

Zmęczenie duszy – co może je powodować?

Jest wiele powodów przez które dusza może opaść z energii. Takie zmęczenie może sprawić, że poczujemy się nieswojo w swoim życiu i celu.

Oto lista działań, które mogą być przyczyną wyczerpania energii:

 1. Nie żyjesz w zgodzie ze swoimi przekonaniami.
 2. Kurczowo trzymasz się przeszłości i wspomnień.
 3. Otaczasz się bałaganem fizycznym i taki sam harmider panuje w twojej głowie.
 4. Nie potrafisz się sprzeciwić, nawet wtedy, gdy masz inne zdanie.
 5. Czujesz brak miłości własnej i otoczenia.
 6. Angażujesz się intensywnie w plotki oraz drobne kłótnie.
 7. Otaczasz się wampirami energetycznymi i toksycznymi ludźmi.
 8. Pozbawiasz się samodzielnie motywacji i masz o sobie negatywne zdanie.
 9. Oddajesz otoczeniu wszystko co masz, ponad swoje siły.
 10. Nie spełniasz swoich marzeń, tłamsisz i dusisz je w sobie.

Jeżeli twoja dusza jest zmęczona, najważniejsze będzie wprowadzenie pewnych zmian. Na początku zapewne będzie trudno wykonać któryś z poniższych kroków, ale będzie to zawsze krok naprzód. Po drodze dusza może zmęczyć się ponownie, ty możesz się poddać, ale nie mierzysz się z niczym nadzwyczajnym z czym sobie nie poradzisz.

Jak odbudować zmęczoną duszę?

 1. Każdego dnia staraj się zrobić coś dobrego dla sąsiada, przyjaciela, bezdomnego zwierzęcia czy członka rodziny. Wystarczy mały drobiazg.
 2. Nie ukrywaj swojego zmęczenia przed światem. Opowiedz komuś o tym, przyjacielowi, lekarzowi lub bliskiej osobie, możesz również napisać o tym w swoim pamiętniku.
 3. Naładuj swoją energię za pomocą kryształów, oczyść swoją aurę.
 4. Pozwól duszy na ukojenie, medytuj przynajmniej raz dziennie.
 5. Zmień otoczenie, zerwij kontakt z toksycznymi znajomymi.
 6. Nie krytykuj siebie, ćwicz pozytywne myślenie, stwórz plansze wizji na której będą tylko twoje działania i cele.
 7. Nie pozwól innym wykorzystywać siebie, znajdź złoty środek i naucz się odmawiać.
 8. Nie ukrywaj swoich talentów, pozwól wyobraźni popłynąć. Oddaj się drobiazgom o których zawsze marzyłeś.
 9. Odpuść przeszłość i wydarzenia, na które nie masz już wpływu.
 10. Jesteś najważniejszą osobą, pokochaj siebie i daj pokochać się innym

Wiedźma Anja Anna i Akademia Ducha zapraszają na webinar: WARSZTATY * ŚWIETLISTA TRANSFORMACJA * * MAGIA PROSPERITY *

Magia Prosperity


Być może w tej chwili zrobienie, któregoś z tych 10 podpunktów wydaje się niemożliwe. Potrzeba czasu i samozaparcia, aby odbudować zmęczoną duszę. Jeśli uda nam się osiągnąć stan spełnienia, a nasza dusza będzie pełna energii, jest niemal pewne, że codzienność i życie nabiorą barw.

To jak się czujemy każdego dnia, kiedy opuszczamy łóżko, określa nie tylko kondycję fizyczną, ale i duchową. Jeśli sam nie naładujesz swojej duszy, nie pozwolisz jej uleczyć, nikt nie zrobi tego za ciebie. Twoja dusza jest bardzo potężna, nie ma nic z czym nie mogłaby sobie poradzić, jednak czasem potrzebuje małej pomocy i kierunku działania.

Sama wpadłam w pułapkę zmęczonej duszy. Przeprowadzka z mężem do miejsca, którego nigdy nie lubiłam. Pośpiech, hałas, tłumy ludzi i zmęczenie. Mieszkaliśmy tam tylko dwa lata, aż dwa lata. Brak energii, motywacji i chęci, każdego ranka ta sama historia i gdyby nie obowiązki, nie wychodziłabym z mieszkania, a nawet z łóżka. Miałam tyle możliwości, a tak mało energii. Przypadek chciał, że musieliśmy się przeprowadzić, nie wiedziałam wtedy jeszcze dlaczego codzienne zmęczenie nie daje mi spokoju mimo pełnego snu i odpoczynku. W moim przypadku ratunkiem i lekarstwem była zmiana miejsca zamieszkania, na wieś, gdzie można oddychać, czuć się wolnym. Dodatkowo, przestałam żyć w niechęci i nie walczyłam już sama ze sobą. Od tamtej pory nie czuje już tego rodzaju przeciążenia. Nie do opisania jest różnica w codzienności, realizacji marzeń i chęci do działania. Dlatego czasem wystarczy jedna mała zmiana, aby zmienić życie nie tylko w kwestii materialnej ale i duchowej.

Może cię również zainteresować artykuł: Jesteś delikatną duszą? 9 cech, które posiadają dusze bardzo wrażliwe

Aniela Frank

 

Źródła:
foreverconscious.com/soul-tired-fix
themindsjournal.com/know-soul-tired-ways-fix/
auxx.me/is-your-soul-tired-heres-what-you-can-do-to-fix-it-by-ransi/
patheos.com/blogs/ahappymedium/2017/03/soul-sick-sleep-doesnt-help-soul-tired/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *