Zwierzę mocy – Jeż

jeż

Kim jest Jeż…? Jestem typem samotnika. Chociaż bardzo szybko biegam, dobrze się wspinam i całkiem nieźle pływam, to nie będę uciekał, gdy spotkasz mnie na swej drodze, ale nauczę cię jak być Jeżem. Jeżeli pragniesz mnie poznać i dobrze zrozumieć, to powinieneś wiedzieć, że jestem zwierzęciem pełnym sprzeczności. Jestem prawdziwym ekscentrykiem! Zawsze chodzę swoimi ścieżkami, to ja decyduję, w jaką podróż zabiorą mnie moje małe, ale za to bardzo szybkie łapki.

Nie jestem duży, ale uważam to za atut, gdyż nie zawsze lubię rzucać się w oczy. Dlatego zdecydowanie wolę nocne imprezy w ogrodzie — tam najczęściej możesz mnie spotkać. Mimo że mój wzrok nie jest najlepszy, to rekompensuje mi to doskonały słuch i węch, a moje kolce nie służą tylko do transportu jabłek. Powiesz, a więc to prawda? A ja nie zaprzeczę, bo lubię legendy na swój temat! To, czego o mnie nigdy nie powiesz, to na pewno to, że jestem tchórzliwy, bo w obliczu zagrożenia przejawiam najwyższy rodzaj odwagi. Wiem, że możesz argumentować to posiadaniem ostrych kolców i tak masz rację, są one tutaj nieocenioną obroną i ochroną. Dane mi one po to, abym mógł czuć się bezpiecznie, samodzielnie przemierzając świat.

Jestem ciekawy życia i zdecydowanie wiem, czego chce. Czuje swoją wartość i w obliczu zagrożenia jestem w stanie stanąć z nim w oko, w oko. Jestem wzorem wojownika! Skromność to nie moja najmocniejsza cecha, z tego również jestem rad. Jako nauczyciel z królestwa zwierząt przychodzę do ciebie, po to, aby pokazać ci, jak dbać o swoją własną niezależność – o twoje prawdziwe Ja. Ważne, abyś wiedział, że jako istota jesteś suwerenny i niezależny, oraz że masz pełne prawo do stawiania granic oraz ochrony swojej przestrzeni. Bądź świadomy swojej wartości, bo jeżeli sam jej nie poczujesz, to próżno jej szukać na zewnątrz. Zbyt długo się chowałeś przed światem, ale już nie musisz – nie musisz się ukrywać! Czasem wystarczy sobie przebaczyć i zgodzić się na siebie, takim, jakim się jest. Tak bardzo dziwnym i tak bardzo innym, tak zaskakująco niepasującym i tak ”nienaturalnie” wrażliwym. Ale przecież w tym cały urok stworzenia! Pozwól sobie na bycie sobą, śmiałym, niezależnym twórcą  rzeczywistości.jeż

Myśl jest matką czynu, a ja jestem Jeżem myślicielem. Całe godziny spędzam na rozmowach ze sobą samym. To jest bardzo pouczające, bowiem wielka to przyjemność móc uczyć się siebie. Jeż mentalista nauczy cię, jak zadbać o twoją inteligencję oraz kreatywność. Wiedź, że umysł może stać się twoim przyjacielem i w koalicji z duszą służyć  największemu dobru. Chciałbym, abyś i ty był uważny i świadomy swej istoty. To pozwoli ci zrozumieć, jak wiele miłości potrzebujesz. Ale nie miłości pochodzącej z zewnątrz, ale właśnie tej płynącej prosto z twojego Serca. Od siebie do siebie. Przyznaj, że czasem o tym zapominasz, prawda? Mówiono ci, że trzeba kochać i szanować bliźnich swoich, ale nie nauczona cię kochać siebie. Kazano ci dostosowywać się, naginać do obcych prawd. Jak łatwo przychodzi ci powielanie cudzych dróg i wkładanie się w ramy gotowych koncepcji swoich towarzyszy? Aż tak ławo, że stało się to całkowicie naturalne, a ja pytam, gdzie w tym wszystkim jesteś ty? Ty ze swoją unikalnością i niezbywalnym prawem do wydeptywania swoich własnych ścieżek? No właśnie… Zastanów się, czy tak pragniesz przeżyć swoje życie? Pamiętaj, że dysponujesz słowem ‘’Nie’’ zawsze wtedy, kiedy poczujesz, że jest ono właściwe, i to nie powód do wstydu — możesz wszystko, a tym samym nic nie musisz.

Pytasz mnie, po co mi te wszystkie kolce, czy przez to jestem zły? Rozczaruję Cię. Wszystko, co możesz na mój temat pomyśleć, prawdopodobnie okaże się nieprawdą. Nie przeszkadza mi to jednak. Mam w sobie zgodę na taki stan rzeczy. Rozumiem, że każdy może widzieć inaczej. Chciałbym jednak, abyś wiedział, że w głębi duszy jestem bardzo delikatny. Moja natura empaty potrzebuje szczególnej ochrony, stąd kolce. Ale nie bój się, nie skrzywdzę cię – chronię tylko swojej wrażliwości.

W ogrodzie kolejne złote liście spadają na jeszcze zieloną trawę. Już niedługo udam się na zasłużony spoczynek. Zwinę się w kulkę i przeczekam zagrzebany w stercie liści. Przeczekam ten najchłodniejszy okres. Nie zdradzę Ci, czy jestem mistrzem marzeń sennych, ale powiem ci, że czasem warto odpuścić. Wiedź, że nie wszystko zależy od ciebie, czasem na rzeczy, sytuacje i ludzi nie mamy wpływu, chociaż życzylibyśmy sobie inaczej. Nie wszystko również wymierzone jest w ciebie. Życie jest, jakie jest, a ty masz pełne prawo, aby usunąć się na bok, kiedy sytuacja tego wymaga, aby w spokoju naładować akumulatory na kolejne słoneczne dni. Jeśli podążysz moim śladem, nauczę Cię jak czerpać radość z życia, ale moją najcenniejszą lekcją, jaką mam dla Ciebie, jest umiejętność kochania samego siebie. Jeśli jesteś gotowy, aby wyruszyć w tę podróż razem ze mną, to zapraszam — wystarczy, że mnie poprosisz. Pamiętaj, jestem tu dla Ciebie!

Chcesz poznać swoich przewodników z królestwa zwierząt? Obejrzyj webinar podczas którego dowiesz się jak poznać swoje Zwierzęta Mocy oraz jak pogłębić z nimi duchowy kontakt. Kliknij: Zwierzęta Mocy 

O innych zwierzętach mocy przeczytasz TUTAJ.

Ash

 

Grafika:https://pixabay.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *