Zwierzę Mocy: Królik – nauczyciel uważności, symbol płodności oraz dobrobytu

królik

Niewinny mały królik posiada wiele złożonych znaczeń. Kojarzy się ze strachem z powodu swojej nieśmiałej natury, sprytem, dzięki swoim umiejętnościom kamuflażu oraz płodnością i kreatywnością. Znaczenie królika dotyczy również wygody, wrażliwości i obfitości. Wchodząc do naszego życia uczy nas jak się zatrzymać, jak odpowiednio patrzeć i słuchać, aby uniknąć trudności.

Królik dziko żyjący zamieszkuje niemal całą Europę. Dziś przeważnie kojarzy nam się z udomowionym stworzeniem, o przeróżnych gabarytach i kolorach. W naturalnym środowisku jego futro ma barwę brązowo-szarą, które występuje w różnych odcieniach, w zależności od miejsca występowania. Od samych narodzin królik związany jest ściśle z podziemnym trybem życia. Zwierzęta te, kopią niezwykle złożone nory połączone ze sobą siatką skomplikowanych korytarzy. Wybierają otwarte przestrzenie, zazwyczaj są to suche, piaszczyste łączki lub pola uprawne. Ich codzienność i tryb życia podyktowany jest sposobem na przetrwanie, które warunkuje środowisko, gdyż króliki nie posiadają mechanizmów obronnych.

Dzięki niezwykłemu słuchowi oraz wzrokowi są w stanie bardzo szybko zniknąć drapieżnikowi z pola widzenia. Osobniki wzajemnie ostrzegają się przed zagrożeniem tupiąc jedną nogą. Taki sygnał sprawia, że cała gromada ulatnia się w mgnieniu oka.

Może cię również zainteresować artykuł: Kot – chroni właściciela i jego dom przed duchami i negatywnymi energiami

Źródło: pixabay.com

Królik w kulturze i tradycji

Symbolika królika jest bogata zarówno w mity i jak i folklor. Wizualnie reprezentuje życie duchowe, ze względu na ułożenie łap w pozycji modlitewnej za każdym razem gdy czyści swoje futro. Wiedza rdzennych Amerykanów przedstawia królika jako pomysłowe i dowcipne stworzenie. Niektóre historie opowiadają o Wielkim Króliku stwarzającym świat oraz przynoszącym ludziom ogień. Egipcjanie, używali symboliki zwierzęcia określając nim dobrobyt. Tradycja celtycka głosiła, że królik jest niezwykle pomocnym zwierzęciem podczas wróżb i obrzędów. Śledzili oni ślady i obserwowali rytuały godowe ssaków, czytając znaki i snując przepowiednie. Natomiast, w Chińskiej Astrologii stworzenie to, jest jednym z dwunastu znaków astrologicznych. Urodzeni w Roku Królika mogą cieszyć się długim, pięknym i spokojnym życiem. W wielu legendach mały futrzak przejmuje rolę przewodnika między niebem, ziemią, a światem zmarłych.

Znaczenie i symbolika zwierzęcia

Królik jako zwierzę mocy wspiera szczególnie tych, którzy wybrali wegetariański lub wegański styl życia. Jako weganin z natury uczy równowagi w tym, co powinniśmy jeść i co jest najlepsze dla naszego samopoczucia. Energia zwierzęcia stanowi wyzwanie i poprawia zręczność fizyczną jak i duchową. Pomaga wskazać odpowiednie ścieżki wspierające podróż duszy. Każdy z nas wie, że królik jest delikatnym, małym stworzeniem bez żadnych mechanizmów obronnych. Wszystko traktuje jako potencjalne zagrożenie, jednak mimo ciągłej uwagi jest w stanie się zrelaksować. Polega na swoim sprycie i umiejętnościach obserwacyjnych, aby uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa. Niezależnie od pory roku, króliki są szczęśliwe i zdrowe, znane są ze swojego chomikowania żywności w norach. Dzięki takiemu podejściu do życia stały się symbolem obfitości i bogactwa w wielu kulturach. Ze względu na swoje możliwości rozrodcze stały się również symbolem płodności, w różnych kategoriach: od wspaniałego ogrodu obfitości finansowej, pomysłów, po założenie rodziny.

Ludzie, którzy posiadają królika jako swoje zwierzę mocy są bardzo sprytni, nieprzewidywalni i kreatywni. Wykorzystują odpowiednio inteligencję i mają niezwykłe umiejętności do rozwiązywania problemów, nie tylko swoich ale i bliskich. Nie obawiają się pomocy, chętnie udzielają rad innym jak i wspierają przyjaciół materialnie. Osoby takie żyją spontanicznie oraz uwielbiają dobrą zabawę. Mimo swojego trybu życia, zawsze są czujne, delikatne i opiekuńcze. Posiadają również instynktowną zdolność do odczuwania zagrożenia, potrafią rozróżnić, które ścieżki prowadzą do sukcesu, a które do niebezpieczeństw.


Zapraszamy na szkolenie on-line, na którym dowiesz się jak poznać swoje Zwierzęta Mocy, jak pogłębić z nimi kontakt i korzystać z ich pomocy w życiu codziennym: Zwierzęta Mocy. Poznaj swoich duchowych przewodników z królestwa zwierząt!


Kiedy futrzak wskakuje do naszego życia

Jeśli królik odwiedza nas w trudnym czasie, może to być sygnał abyśmy zaczęli myśleć poza ramą. Chce nam przekazać, że w tej chwili konieczna jest osobista transformacja. Zjawia się jako przypomnienie, że zaniedbujemy naszą kreatywność. Pojawia się, aby zachęcić do działania według niestandardowych pomysłów. Zachęca do spontaniczności, która nie oznacza, że stajemy się nieostrożni. Taka spontaniczność wskazuje nowe ścieżki, którymi nigdy byśmy nie podążyli. Według niego nie mamy możliwości planowania i kontrolowania każdego szczegółu. Namawia nas, abyśmy czasem odpuścili nadmiernej dokładności i rozejrzeli się wokoło, ponieważ możemy przegapić wiele dobrego. Królik nakazuje nam patrzeć i słuchać jak nigdy wcześniej. Mógł również wskoczyć do naszej codzienności ponieważ staliśmy się ofiarą. Chcę ostrzec przed niebezpieczeństwem, które pojawi się w pracy lub rodzinnym domu. Uczy również, jak powinniśmy przezwyciężać irracjonalne lęki, jednocześnie chroniąc się przed krzywdą.

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem rodziny, królik jako odpowiednie zwierzę duchowe pojawiające się w tym właśnie czasie, jak najbardziej popiera tę decyzję. Przychodząc, informuje nas, że jesteśmy na to gotowi.

Jeśli sytuacja życiowa sprawia, że czujemy się osaczeni, nie możemy znaleźć wyjścia z kłopotliwej sytuacji, królik jako przewodnik duchowy doskonale wie jak nam pomóc.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak znaleźć i przywołać swoje Totemiczne Zwierzę

Aniela Frank

Źródła:
spirit-animals.com/rabbit-symbolism/
spiritanimal.info/rabbit-spirit-animal/
hep6.com/rabbit-symbolism-facts-meaning-totem-spirit-power-animal/
whatismyspiritanimal.com/spirit-totem-power-animal-meanings/mammals/rabbit-symbolism-meaning/
ekologia.pl/srodowisko/przyroda/krolik-europejski-opis-wystepowanie-i-zdjecia-zwierze-krolik-europejski-ciekawostki,24063.html

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram