Zwierzę Mocy: Lama – uparte stworzenie motywujące do działania i osiągania celów

lama

Lama uchodzi za zwierzę łagodne i uległe, jednak natura tego stworzenia jest zupełnie odmienna. Lama, to bardzo wytrwały ssak, niezwykle uparty i nieposłuszny. Od zarania dziejów jest symbolem ciężkiej pracy, cierpliwości i wiary w siebie. Jako duchowy pomocnik motywuje do działania, chwytania celów, które wydają się nam nieosiągalne.

Spokojny i kruchy wygląd lamy może wprowadzić w błąd, w rzeczywistości zwierzę to może znieść znacznie gorsze warunki niż niektóre z najsilniejszych drapieżników zamieszkujących planetę. Jest to stworzenie doskonale przystosowane do wietrznych, okrutnych płaskowyżów Ameryki Południowej. Posiada silne ciało, specjalne grube futro. Jest bardzo ruchliwym ssakiem, doskonale przemieszczającym się po terenach górzystych. Lama jest zwierzęciem udomowionym, od wieków pomaga rolnikom, niekiedy pilnuje stada owiec bądź przenosi ogromne ciężary. Jest ona w stanie przenieść ładunek o masie nawet trzystu kilogramów. Z biegiem lat i dzięki styczności z człowiekiem, ssak ten, nauczył się wyrażać swoim językiem i pyskiem emocje jak i humory. W momencie niezadowolenia lama może wystawić język odbiorcy, czy opluć go z dużej odległości.

Może cię również zainteresować artykuł: Wilk – Zwierzę Mocy!

Źródło: unsplash.com

Lama w kulturze i tradycji

Niektóre kultury uważają lamę za ducha ochrony, pomocnika, który potrafi uspokoić duszę. Prośba o pomoc kierowana jest, gdy dana jednostka wyczuwa, że dom lub jej ciało zostało nawiedzone przez nieszczęśliwego ducha. Lama w takim momencie może być doskonałym sprzymierzeńcem. Wśród plemion indiańskich ssaki te reprezentują pracę oraz ochronę, zarówno na poziomie fizycznym jak i duchowym. Natomiast, dla Inków, lama była zwierzęciem królewskim, czcili oni boga o imieniu Uruchillay, który swoim wyglądem zewnętrznym odzwierciedlał ciało fizyczne futrzaka. Bóg ten czuwał nad każdym życiem wegetującym na Ziemi. Mimo, że lama wykorzystywana była do przenoszenia ciężarów, w duchowym rozwoju i religii zajmowała wysokie miejsce. Podczas śmierci zwierzęcia odprawiany był zaszczytny pogrzeb, aby mogła chronić domostwo po swoim odejściu.

Znaczenie i symbolika ssaka

Znaczenie tego stworzenia zakorzenia się w wielu kategoriach życia. W przeciwieństwie do innych zwierzęcych totemów, lama jest bardzo zróżnicowana. Od dawna uważano, że jest symbolem ciężkiej pracy, siły, wiary w siebie, jak i cierpliwości. Jest związana również z ciekawością i chęcią do poznawania otaczającego świata. Symbolizuje też umiejętność komunikacji, szczególnie gdy pojawia się problem. Siła lamy obejmuje także zdolności adaptacyjne, równowagę, obowiązek oraz hart ducha.

Osoby posiadające lame jako swoje zwierzę totemiczne zazwyczaj zapominają o sobie, są bardzo hojne, stawiają swoje potrzeby na drugim, nawet trzecim miejscu. Poświęcają się, aby zadowolić wszystkich wokół. Duchowe zwierzę wspiera podczas podejmowania trudnych decyzji. W skrócie ludzie przyjaźniący się z lamą są silni i bardzo zdolni. Doskonale wiedzą czego chcą, posiadają ułożone plany i działają zgodnie z nimi. Z pomocą ssaka dostrzegają więcej, sprawia to, że patrzą pozytywnie na życie i w każdej sytuacji wierzą w siebie. 


Chcesz poczuć w sobie moc swojego zwierzęcia? Przebudzić jego wibracje i poczuć jak każda z Twoich tkanek wibruje jego Potęgą? Akademia Ducha zaprasza Cię na Muzyczny Rytuał Szamański. Przywołanie Zwierząt Mocy!


Kiedy lama wchodzi do naszego życia

Kiedy lama pojawia się na naszej drodze, nadszedł czas, aby zadać sobie najważniejsze pytanie – “czy nie bierzemy na siebie zbyt wiele?”. Kiedy oszacujemy swoje obowiązki, możemy działać skuteczniej. Według stworzenia istnieje ogromna różnica między pracą, a wypaleniem zawodowym. Ssak daje również nam znak, że powinniśmy pomagać innym ludziom, wtedy kiedy możemy, a nie zawsze i wszędzie, zapominając przy tym o swoich potrzebach. Inną rzeczą, którą chce przekazać nam ssak jest wytrwałość, nakazuje ona wierzyć w swoje umiejętności, pomaga planować i brnąć przez zaplanowane działania. Stworzenie to chce nas uczulić i uświadomić, że tylko ciężka praca i wytrwałość przyniosą wymarzony sukces. Chce nam przekazać, że powinniśmy zmienić swoje podejście do życia i zacząć myśleć więcej o rozwoju osobistym oraz duchowym.

Jedna z lekcji, jaką możemy uzyskać od lamy, dotyczy obrazu nas samych i naszej dumy. Chce uczulić nas na naszą godność i wzmocnić zaufanie do innych. Pojawia się gdy mamy do czynienia z przytłaczającym zadaniem. Zapewnia nam w tym momencie skupienie oraz proponuje rozwiązania. Ostrzega, że musimy nieco zwolnić i przebadać każdy zakątek tajemnicy zanim podejmiemy decyzję, która zaważy na naszej przyszłości. Pragnie nas również uczulić na cierpliwość, która według niej jest kluczem do sukcesu.

Duchowe zwierzę, jakim jest lama, wskaże nam rozwiązania potrzebne do osiągania wymarzonych celów. Upomni, gdy podejmiemy za dużo działań. Dlatego więc, jeśli negatywne myśli wypełniają nasz umysł, łatwo się poddajemy i mamy problem z odmówieniem pomocy, lama staje się doskonałym towarzyszem. Dając z siebie więcej niż jest to możliwe, nie będziemy w stanie pójść do przodu i osiągnąć zamierzonego celu.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak znaleźć i przywołać swoje Totemiczne Zwierzę

Aniela Frank

Źródła:

whatismyspiritanimal.com/spirit-totem-power-animal-meanings/mammals/llama-alpaca-symbolism-meaning/

www.spirit-animals.com/llama-symbolism/

dreamastromeanings.com/llama-spirit-animal-totem-symbolism-and-meaning/

meaningzone.com/llama-spirit-animal-totem-symbolism-meaning/

ekologia.pl/wiedza/zwierzeta/lama-glama

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram