Zwierzę Mocy: Pajęczyca

Pajęczyca pokazuje Ci jaka energia żeńska w Tobie przepływa. Przede wszystkim pokazuje jak traktujesz własną przestrzeń oraz przestrzeń innych. I jak podchodzisz do swojej twórczości.

Wyobraź sobie pająka i zastanów się, jak go widzisz. Czy widok jego doprowadza Cię do obrzydzenia, a może Twoja Pajęczyca jest w miarę sympatyczna, zajęta sobą i tkaniem najpiękniejszej sieci świata? Czy podoba Ci się jej sieć jako przestrzeń tworzenia?

Poświęć wyobrażeniu Pajęczycy kilka chwil, minut, może całą medytację. Spróbuj wcielić się w takiego pająka. Spróbuj zobaczyć jego oczami świat, przeżyć parę chwil lub cały jego dzień w pajęczej skórze. Poczuj w jakim celu tworzy swoją sieć, swój dom. Zobacz czy Pajęczyca chce Cię opleść i wyssać z Ciebie soki, czy może chroni Cię swoim odwłokiem robiąc z siebie żywy baldachim? Wasza relacja to Twoja relacja z żenskim rodem i energią kobieca w sobie. Niezależnie od Twojej płci.

morgentau-1833646_1280Pajęczyca nierozerwalnie związana jest z siecią pajęczą. To taka zwierzęca przędza, a przędza na kołowrotku od zawsze symbolizowała kontakt z żeńską linią Rodu. To przecież przy kołowrotku, tworząc nić kobiety śpiewały stare pieśni pełne mądrości Przodkiń i historii Matki Ziemi. Właśnie w tej przędzy tkwi połączenie Przodkiń z nowymi pokoleniami. W niej tkwi Wiedza. Stąd wszelkie hafty, tkaniny, laleczki z włóczki wykonywane ręcznie to symbole połączenia międzygeneracyjnego.

Pajęczyca robi to samo. Tka nić, sieć połączeń między członkami Rodu. Ale jeśli Pajęczyca jest z cienia, przędzie nić, by kontrolować, omotać, zniewolić. To Pajeczyca, która poluje na inne Istoty, wysysając z nich energię, wszystkie soki. Co wpadnie w sieć, jest jej zdobyczą. Mając Pajęczycę za Zwierzę Mocy, zastanów się jak traktujesz partnera/partnerkę czy bliskich? Jak jest u Ciebie z kontrolowaniem ich życia? Czy pozwalasz mężowi/ żonie na wolne wieczory bez Ciebie? Czy może zrobić sobie herbatę we własny sposób? Czy izolujesz ja/jego od jego przyjaciół czy rodziny?Czy mimo, że Twoje dzieci są dorosłe, wciąż trzymasz je na smyszy? Choć daleko od Ciebie, wciąż związane są z Tobą pepowiną, pajęczą siecią, która nie daje im eksplorować, doświadczać i tworzyć własnego życia? Tą siecią mogą być nieustające telefony, preteksty, by zjawić się niespodziewanie z wizytą, siłowe karmienie swoimi potrawami. Co więcej, krytykowanie partera/partnerki swoich dzieci. Każdego i każdej.

siec-pajeczaPamiętaj, że nie można mieć monopolu na drugiego człowieka, czy jakakolwiek istotę. To oddzielny wszechświat, mimo że mógł przez 9 miesięcy rozwijać się pod Twoim sercem. Jest oddzielną Istotą i ma prawo sam o sobie decydować. Twoja wiedza o tym, co jest dla niego najlepsze, nie musi się zgadzać z jego potrzebami. Zbytnia troska jest jak zabieranie doświadczenia. A to jedna z najgorszych zbrodni ludzkości. Zabieranie doświadczenia, bo to dzięki doświadczeniu właśnie rozwijamy się, dojrzewamy. Tylko w taki sposób poznajemy siebie. Nie przez książki czy rady innych osób (radzą ze swojego punktu widzenia, to nie jest Twoje). Doświadczenie to nauczyciel życia.

Pajęcza sieć z cienia to też plotka, mataczenie, klejące kłamstwa. Mają na celu przytrzymanie u swojego boku drugiej osoby. Istenieją niestety takie matki, które zawsze oczernią kolejną partnerkę syna lub specjalnie skłóca młodych, by syn wrócił do matki. Podobnie jest w firmach. Pajęczyce snują sieci pełne niedomówień, plotek, by oczernić pozostałych pracowników, których Pajęczyca chce się pozbyć lub po protu ich nie lubi. Tacy agenci i donosiciele najczęściej działają jedynie na swoją korzyść, bo nie znają lojalności. Nie mają w intencji Prawdy. Zdecydowanie nie. Jeśli więc w Twoich wizjach Pajęczyca jawi się jako czarna, włochata nieprzyjemna tarantula – zastanów się, czy przypadkiem swoim słowem czy czynem nie robisz krzywdy drugiemu człowiekowi. A pamietaj, że energia wysłana powraca pomnożona o efekt.

Jeżeli masz inklinacje, by kontrolować innych, zastanów się czy siebie też nie kontrolujesz? A może byłeś/aś w ten sposób kontrolowana przez partnera, rodziców, szefa? Karma zawsze idzie tak, by człowiek doświadczył wszystkiego z obu stron barykady. Jako ofiara i oprawca. Dlatego jeśli komuś zarzucasz, że za bardzo Cię kontroluje, zastanów się czy może tego samego nie robisz innej osobie ze swojego otoczenia. A może robisz to samemu sobie będąc jednocześnie i ofiarą i oprawca? Świadomość tego to pierwszy krok do wyczyszczenia w tym względzie karmicznej linii rodowej.

spider-1042662_1280Ale jest jeszcze druga strona Pajęczycy. Bardziej wolnościowa, wyzwalająca moce kreacji. Bo Pajęczyca z blasku to Artystka. Jej sieć, błyszcząca kroplami rosy w słońcu to arcydzieło Natury, Święta Geometria utkana intuicyjnie. A teraz popatrz na sieć, którą utkała Twoja Pajęczyca. Czy jest piękna, czy jest lepka, a może brudna od zatrutych jej jadem owadów? Tkana przez Twoją Pajęczycę sieć, może Cię zniewalać w kreacji jeśli zajmujesz się tym, co nie jest Twoje. Albo może dać Ci przetrzeń do kreacji własnego życia, w którym to właśnie Ty jesteś jego Kreatorem. Zaobserwuj uważnie, kto tka Twoją sieć. Czy tym Kreatorem jesteś faktycznie Ty?

Pajęczyca z blasku tworzy wokół siebie piękną przestrzeń, gdzie króluje jej kreacja, jej połączenie z Przodkiniami. To jej Wszechświat, w którym lawiruje jak … pajęczyca na swojej sieci. Stwórz sobie podobną sieć – przestrzeń, gdzie jesteś królem/królową. Gdzie jedynie Ty nie omotasz się siecią, a raczej popłyniesz na niej. Polecisz jak wolne, babie lato. Utkana przez Ciebie przetrzeń to ochrona, w której przeciwnicy zaplątają się we własne kłamstwa, plotki i złe szepty. To jednocześnie źródło utrzymania, bo wpada tam to, czym się karmisz. Pajęczyca z blasku będzie zawsze odpowiednio wynagradzana za swoją kreację. Bo tworzy ją z natury, intuicją, zgodnie z wolą Duszy. Zatem zastanów się, czy to, czemu poświęcasz czas jest tą kreacją, która karmi Cię na wszelkich poziomach świadomości. Jeśli cokolwek nie podoba Ci się w sieci Twojego Wszechświata – zmień ją na taką ze swoich marzeń. Poproś o wsparcie swoje Przodkinie poczas kręgów kobiet, słuchając ludowych pieśni, szydełkując lub … hodując pająki? Każda metoda jest dobra, jeśli wybrana jest zgodnie ze swoją estetyką i percepcją, zgodnie z intuicją i wolą Duszy.

O co prosić Pajęczycę z blasku? O przestrzeń do kreacji i ochronę jej Wszechświata, który kocha, który karmi, który chroni. O nakarmienie finansowym dostatkiem dzięki kreacji, która uwalnia, daje wgląd w Wyższy Wymiar i przenosi Światło na wszystkie dzieci Wszechświata. Na końcu mówiąc:

Taka jest moja wola, taka jest moja prośba i tak niechaj będzie, zgodnie z Najwyższym Źródłem i zgodnie z Wolą Duszy.

Dora Rosłońska

https://www.facebook.com/ZwierzetaMocy/?ref=bookmarks

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *