Zwierzę Mocy: Pies – wierny kompan i prawdziwy przyjaciel 

Pies

Pies symbolizuje najwierniejszego towarzysza i troskliwego opiekuna. Postrzegany jest jako wzór wierności, lojalności, uczciwości i bezwarunkowej miłości. Potrafi być nie tylko przewodnikiem ale także doskonałym nauczycielem. Każdy, kto miał zaszczyt posiadać psa, doskonale wie, że jest to przyjaciel na całe życie.

Znaczenie psa w kulturze

Pies na tyle długo towarzyszy człowiekowi w życiu codziennym, by wokół jego osobistości powstała ogromna liczba zabobonów. Przez ten długotrwały okres symbolika psa stała się skomplikowana i nie zawsze jednoznaczna. Dawniej śmiertelnicy tłumaczyli sobie jego zdolność do rozpoznawania ludzkich emocji, historiami o jego boskim lub szatańskim rodowodzie.

Niestety nie zawsze psy budziły pozytywne emocje. W okresie panowania Rzymu oraz w średniowieczu, mało kto uważał psa za zwierzę pomocne i użyteczne. Brak znajomości ich psychiki oraz obawa przed licznymi wówczas wilkami, zrodziła wiele przesądów. Nie cieszyły się sławą, budziły obrzydzenie, ponieważ włóczyły się w grupach po uliczkach wsi i często czyniły szkody wśród zwierząt domowych. Natomiast dla Celtów pies był przykładem odwagi i honoru. Najodważniejsi wojownicy byli honorowani przydomkiem „pies”. Łączono te stworzenia z Nodensem, celtyckim bogiem polowania i uzdrowienia. Postać boga przedstawiana była jako pies z ludzką twarzą. A w wierzeniach Słowian pies zajmował szczególne miejsce. Przyjmował postać zwaną Siemargłem, wyobrażeniem jego był wielki skrzydlaty pies. Siemargł utożsamiany był z życiodajnym światem roślin, zadaniem uskrzydlonego psa było pilnowanie wegetacji zbóż. Mitologia Słowiańska nie posiada żadnych demonów o wyglądzie psa, świadczy to o tym, że czworonogi ludom tym kojarzyły się tylko pozytywnie. Były one cenione, jako wierni stróże majątku.

Źródło: pixabay.com

Jaka moc tkwi w tym zwierzęciu

Pies związany jest z elementami ziemi oraz wody. Dostarcza nam niezbędną moc do odnalezienia samych siebie. Dzięki ofiarowanej przez niego sile, odnajdziemy własną ścieżkę życia. Energia jaką posiada służy nam wsparciem w chwilach słabości, samotności i strachu. Fizycznie oddaje nam w całości siebie i swoją bliskość. Duchowo także jest zawsze przy nas. Stoi na straży aby nas chronić, kochać, ogrzewać, wspierać i pocieszać. Pies jest bardzo wytrzymały, wiele znosi, nawet nas, kiedy pokazujemy mu swoją nienajlepszą stronę. Obdarza swojego właściciela niesamowitą energią, zwłaszcza wtedy, kiedy jest nam źle i smutno. W takich momentach warto przywołać właśnie to zwierzę mocy.

Co wnosi pies do naszego życia

Czworonóg wkraczając do naszego życia staje się wspaniałym i wiernym towarzyszem. Pragnie dodawać nam sił, abyśmy zawsze mogli kroczyć dalej i pomaga zaakceptować samych siebie. Pcha nas do walki niezależnie od zewnętrznych okoliczności, podnosi na duchu i nie pozwala się poddać. Uczy świata i natury, harmonizuje z otaczającą przyrodą. Stoi na czele naszych uczuć, dzięki temu zagarnia radość w nasze serca. Pies opiekuje się nami i zostanie przy nas, nawet wtedy kiedy wszyscy bliscy nas opuszczą. Pomaga przetrwać trudne chwile oraz najgorsze momenty. Jego zadaniem jest wprowadzić w nasze życie szczęście, wesołość, a nawet zabawę.

Czego możemy się nauczyć od wiernego kompana

Kiedy pies zagości w naszej szarej codzienności, oznacza to, że pragnie nas uczyć. Pojawienie się czworonoga zwiastuje edukację w kierunku cierpliwości, wybaczania i bezinteresownej pomocy. Chce otworzyć nam oczy na współczucie i ochronę najbliższych.

Powinniśmy brać z niego przykład i patrzeć sercem, a nie oczami. Okazywać radość i miłość wszystkim dokoła. Jego determinacja w dążeniu do celu zawsze kończy się sukcesem, a umiejętność wybaczania jest godna podziwu. Odnalezienie w sobie radości życia nigdy nie jest dla psa problemem, nawet w sytuacjach krytycznych. Pełne zaufanie jakim potrafi obdarzyć człowieka, jest po prostu oddaniem czystego serca. Nigdy nie oczekuje niczego w zamian, pomaga i pociesza bezinteresownie.


Jeśli chcesz poznać swoje zwierzę mocy i nauczyć się korzystać z jego energii tak, by wspierała twój rozwój na każdym kroku najlepiej jak to możliwe, weź udział w webinarze, na którym doświadczona w pracy z energiami Wiedźma Anja nauczy cię jak to robić. Kliknij w link lub na poniższy obrazek, by uzyskać więcej informacji: www.ekademia.pl/kurs/ZwierzetaMocy


Ze swoją bezwarunkową miłością i gotowością do uciechy, szczenię pokazuje, że każdy dzień może być nowym początkiem. Patrząc na psa widzimy, że każda chwila daje nową szansę do nauki i tworzenia życia na nowo w kierunku bardziej pozytywnym. Pokazuje nam, że świat jest przyjaźniejszy i uczy sztuki życia. Wypełnia codziennie nasze zadania, a jednocześnie odnajduje w tym spełnienie, tak jakby nie były to tylko przykre obowiązki, ale coś co da mu korzyść i go uskrzydli.

Nauka jaka czeka człowieka posiadającego psa jest dość długa i mozolna. Ale dzięki temu będziemy mogli cieszyć się z życia, serca wypełnione nienawiścią otworzą się w końcu na dobro, a stanowczość w działaniach pozwoli nam dotrzeć do wymarzonego celu.

Chociaż karta psiej przeszłości nie jest czysta, dziś mało kto przejmuje się tymi psami z okresu starożytności i średniowiecza. Współcześnie pies dla człowieka jest przyjacielem, ostoją i kompanem. Dzięki swojej uważności i niezawodnemu zmysłowi, czworonóg przynosi nam uzdrowienie w wielu strefach, zwłaszcza tych związanych z emocjonalnymi uniesieniami. Pragnie byśmy mogli osiągnąć nie tylko lepszą jakość życia, ale także byśmy mogli się spełniać i coraz bardziej wzrastać.

Jako, że jestem posiadaczką niezwykłego psa, który wybrał właśnie mnie, mogę z ręką na sercu powiedzieć, że taki związek daje same korzyści i wiele uczy. Najpierw pokazał mi czym jest bezwarunkowa pomoc i wybaczenie, następnie dał powody do radości. A na końcu zaprezentował mi czym jest prawdziwa przyjaźń, oddanie i miłość. Mam nadzieje, że i wy możecie być dumnymi właścicielami takiego wyjątkowego zwierzęcia.

Przeczytaj również artykuł: Kot- chroni właściciela i jego dom przed duchami i negatywnymi energiami

Aniela Frank

Źródła:
http://bafka.ovh/index.php/2015/12/15/zwierzeta-mocy-pies/
https://lastomine.wordpress.com/2017/07/29/pies-zwierze-mocy/
https://www.pies.pl/symbolika-psa/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram



Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Jedna myśl nt. „Zwierzę Mocy: Pies – wierny kompan i prawdziwy przyjaciel 

 1. Asti

  Świetny artykuł. Sam mam psa i… wiem ile mocy mi daje każdego dnia. Naprawdę…
  Nie chodzi już o to, że jest najlepszym przyjacielem, ale to co od niego “bije” – przechodzi na mnie.

  Mówią, że pies upodabnia się do właściciela, ale ja uważam, że jest na odwrót. Mając psa – uczymy się od niego wierności, odpowiedzialności i samodzielności.

  // https://www.wyszczekany.pl

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *