Zwierzę Mocy: Słoń – stworzenie o spokojnej, aczkolwiek wielkiej sile

słoń

Gabaryt dorosłego słonia sięga około 6000 kg. Tak samo ogromna jak słoń, jest jego moc. Pielęgnuje swojego podopiecznego, rodzinę i bliskich, przynosi siłę oraz przypomina cel życia. Energia jaką emanuje słoń, bije opanowaniem, honorem i majestatyczną królowością.

Słonie jako zwierzęce totemy symbolizują przede wszystkim siłę, niezłomność oraz dumę. Chociaż ich rozmiary są niewyobrażalne, posiadają spokojną postawę i miękkie, opiekuńcze uosobienie. Poruszając się jak królowie po równinach Afryki i Azji, unoszą w powietrzu swój autorytet.

Tryb życia wielkiego zwierzęcia

Siła fizyczna i wytrzymałość słonia jest olbrzymia. Żadne zwierzę poruszające się na lądzie nie może dorównać jego sile. W podejmowaniu decyzji kieruje się mądrością – z powodu pamięci, ponieważ jest znakomita. Zapamiętuje obrazy miejsc, zdarzenia i inne stworzenia, a także wszystkie skupiska traw, zbiorniki wodne i trasy, którymi wędruje. Słonie poruszają się stadami, cała gromada podąża pewnym powolnym krokiem za samicą. Niezależnie od wieku nawzajem opiekują się swoją gromadą. Pilnują młodych przed atakiem drapieżców, bądź starych podczas podróży. W stosunku swoich towarzyszy są delikatne i opiekuńcze, a w momencie zagrożenia niebezpieczne i stanowcze. Kochające i lojalne słonie, ryzykują życiem dla swojej grupy rodzinnej. Nie wstydzą się okazywania uczuć. Ronią łzy w momencie śmierci członka stada lub rozbrzmiewają swoje pieśni za pomocą trąb w chwili narodzin nowego życia.

Może cię również zainteresować artykuł: Zwierzę Mocy: Pies – wierny kompan i prawdziwy przyjaciel 

Źródło: pixabay.com

Słoń w historii ludzkości

Słonie od zarania dziejów przewijają się w historii niejednego społeczeństwa. Dla wielu kultur są najbardziej inteligentnymi stworzeniami stąpającymi po Ziemi. Nie jedni czczą go i honorują w swoich wyznaniach. Afrykańska tradycja mówi, że słonie są “wodzami lasów” w postaci pradawnych ludzkich przywódców. Ich rolą jest rozstrzyganie wszystkich konfliktów i sporów. W buddyjskiej tradycji Budda wybrał właśnie postać słonia, jako jedną z wielu jego reinkarnacji, dlatego tak ekscytujące jest pojawienie się białej odmiany tego stworzenia. Zwiastuje ona manifestacje bogów. Hinduski bóg Ganesha, patron szczęścia, ochrony i fortuny przedstawiany jest jako postać słonia, która daje najważniejsze błogosławieństwa. Natomiast Chińczycy wierzą, że słoń symbolizuje długowieczność, szczęście i zwiastuje dobrobyt. W Danii istnieje nawet ugrupowanie, religia, która swoją nazwą reprezentuje konkretne ukierunkowanie. Jest to tak zwany “Zakon Słonia”. Zwierzę to symbolizuje dla nich łagodność, pobożność i umiarkowanie. Tymczasem na Sycylii słoń ma powiązanie z czarami i magią.

Znaczenie, cele i mądrość słonia

Totemicznego słonia przypisuje się osobom, które przyjmują role przywódcze. Działają z determinacją, aby wypełniać swoje zobowiązania prywatne, jak i zawodowe. Słoń jako totem jest symbolem wytrwałości i troski, który koncentruje się na rodzinie i pokoleniach. Kiedy oddalamy się od rodziny i bliskich lub tracimy kontakt z ukochaną osobą, słoń odwiedza nas jako przewodnik. Pojawia się również w momencie zagubienia duchowego, próbując nam przypomnieć o trosce o swoją osobę. Słoń przynosi siłę, kiedy czujemy się słabo i prowadzi przez równiny do rozwiązania problemów. Przywołuje dawno zapomniane piękne chwile, wspomnienia oraz powody dla, których żyjemy. Dzięki temu przypomina nam o najważniejszych celach i daje pożywienie dla umysłu, duszy i ciała.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak znaleźć i przywołać swoje Totemiczne Zwierzę

Źródło: pixabay.com

Czego powinniśmy się uczyć od słonia

Tak wiele możemy uczyć się od tych ssaków. Są one tak podobne, a jednak różne od naszego gatunku. Słonie wyrażają swoje emocje porównywalnie do ludzi, nie wstydzą się okazywać radości, miłości, zazdrości czy wściekłości. Od słoni powinniśmy się uczyć przekazywania daru pielęgnowania. Tego, który otrzymaliśmy od rodziny we wczesnych latach dzieciństwa, który pomógł nam wyrosnąć na tych, którymi teraz jesteśmy. Ich troska o członków stada, wsparcie i pomoc, jaką niosą starszym osobnikom jest bezinteresowna. Pokazują nam, jak powinno szanować się starszych we wspólnocie i jak wychowywać młodszych. Podobnie, jak ten wielki ssak, powinniśmy pomóc przejść tym, którzy idą w dorosłość z miłością, cierpliwością, mądrością i współczuciem. Od słonia powinniśmy również brać lekcję delikatności i zaangażowania. Zwierzęta te potrafią komunikować się między sobą telepatycznie, tym samym pokazują nam, jak ważne jest słuchanie innych. Komunikacja w związku ma tak ogromne i konieczne znaczenie, aby utrzymać relacje z zaufanymi i kochającymi. Udowadniają, że poprzez wsparcie bliskich, nasza zdolność do rozwoju w świecie fizycznym jest wzmocniona.

Każdy z nas głęboko w sobie posiada zwierzęce moce, kiedy nasze serca opuszcza rytm, zdajemy się być zrezygnowani, bez sił, to doskonały moment aby wydobyć te moce na zewnątrz. Siła słonia obejmuje starożytną mądrość, usuwanie barier, zaangażowanie, troskę bezinteresowność, inteligencje oraz współczucie. Jeżeli więc słoń jest twoim zwierzęcym przewodnikiem, te cnoty są częścią twojego naturalnego usposobienia, a jeśli nie przewodzi ci na co dzień, zawsze możesz go wezwać i przebudzić w swoim wnętrzu – tak by, jego energetyczne właściwości wsparły cię w życiu.

Aniela Frank 

***

ZWIERZĘTA MOCY, ZWIERZĘTA MOCY, ZWIERZĘTA MOCY!

Czy znasz już swoje zwierzę mocy, duchowego opiekunka królestwa zwierząt, który swoją zwierzęcą energią wspiera twój życiowy i duchowy rozwój na każdym kroku, tak byś jak najlepiej kroczył wyznaczoną przez Duszę ścieżką? 

Każde z nich, które swoim działaniem jest gotowe stanąć po Twojej stronie Rzeczywistości, przybędzie do Ciebie. Przypłynie, przyleci, przybiegnie z całą Mocą swojej Duszy, by wesprzeć Twoją w działaniu. Rozpoznaj je. Zaprzyjaźnij się z nimi.
Pozwól, by przybyły do Ciebie i otworzyły Twoje zmysły na swoją Naukę. Każde z nich przekazuje Ci to, co głęboko wpisane w jego Naturę. Uczą zwinności, sprytu, seksualnego wyzwolenia, opiekuńczości, przywracają umiejętność odczuwania i wyrażania radości, pomagają nam odbudować połączenie… z nami samymi! Połączenie Święte, wynikające z naszego Życia na Ziemi i korzystania z jej darów. Połączenie pierwotne, nieskażone cywilizacyjnymi przekłamaniami, naturalne i obecne w nas odkąd wcielamy się w Życie w Materii, lecz najczęściej zablokowane przez tysiące czynników wywołujących chaos i dezorganizację…

Akademia Ducha i Wiedźma Anja Anna zapraszają na bardzo potężny rytuał:

 Muzyczny Rytuał Szamański – Przywołanie Zwierząt Mocy

(Choć rytuał fizycznie już się odbył, to w całości został nagrany i możesz z niego skorzystać w dowolnym czasie – będzie miał taką samą moc!)

Rytuał Szamański

Źródła:
whatismyspiritanimal.com/spirit-totem-power-animal-meanings/mammals/elephant-symbolism-meaning/
shamanicjourney.com/elephant-power-animal-symbol-of-commitment-royalty-strength
sunsigns.org/elephant-animal-totem-symbolism-meanings/
universeofsymbolism.com/elephant-symbolism.html
blog.londolozi.com/2009/10/21/power-animals-and-playing-elephants/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
InstagramWspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *