Zwierzę Mocy: Tygrys – symbol wspierający instynkt, siłę i emocje

Tygrys

Tygrys, jako jedno z niewielu stworzeń, posiada dwoistość pod względem światowych znaczeń. W duchowym królestwie zwierząt tygrys kładzie nacisk na surowe emocje i uczucia. Symbolizuje natomiast nieprzewidywalność, zdolność do zaufania oraz pierwotny instynkt.

Obszar występowania tygrysa obejmuje dżungle, gęste lasy, jak i wysokie zarośla nad brzegami rzek. Zamieszkuje głównie południową i wschodnią część Azji. Ssak ten jest jednym z największych kotów zamieszkujących Ziemię. Osiąga nierzadko wagę 300 kilogramów, a jego długość ciała sięga dwóch metrów, przy czym sam ogon mierzy dodatkowy jeden metr. Ciało tygrysa jest muskularne, a głowa okrągła. Ubarwienie wielkiego kota jest zmienne w zależności od gatunku i terenu zamieszkania, od jasnożółtego, poprzez żółtobrązowe, aż do brązowego. Na jego sierści rysują się charakterystyczne, bardzo wyraźne czarne pręgi.

Wielki kot w tradycji i kulturze

W dziedzinie symboliki zwierząt, wielki kot pojawia się z pozytywnymi, jak i niekiedy negatywnymi znaczeniami. Z szamańskiego punktu widzenia zwierzę to symbolizuje uzdrawianie, usuwanie toksyn ze środowiska. Tygrys jest nieprzewidywalny, impulsywny, uczuciowy i hojny. W kulturze Dalekiego Wschodu stanowi wartość szybkości, potęgi, dzikości, piękna oraz odwagi, jednocześnie symbolizując ochronę. Uchodzi za zwierzę yang, które dzięki swej odwadze posiada zdolność do odpędzania złych demonów. Chińscy bogowie nierzadko dosiadali tygrysa. Ruch ten symbolizował zwycięstwo nad śmiercią i osiągnięcie nieśmiertelności. W buddyzmie biały tygrys jest władcą świata podziemnego, dlatego kojarzony jest ze śmiercią. W negatywnym przesłaniu symbolizuje podporządkowanie zwierzęcej woli.

Może cię również zainteresować artykuł: Lis – przebiegłe zwierzę mocy, nauczyciel i kompan w niepewnych chwilach

Źródło: pixabay.com

Znaczenie i symbolika tygrysa

Tygrys jako zwierzę mocy może reprezentować witalność, zdrowie i siłę fizyczną. Jednak podstawowym znaczeniem ssaka jest siła osobista. Czasem ukazuje się ukradkiem, aby uświadomić nam, że pokonujemy przeszkody i uczymy się, jak mamy sobie radzić z silnymi emocjami. Chwali nas za siłę, za pokonanie przeszkód, które kiedyś wydawały się nieprzyjazne i groźne. Jako pomocnik, wskazuje na ostatnie wydarzenia, które skłoniły nas do determinacji i odwagi.

Aby w pełni zrozumieć przesłanie, jakie przynosi tygrys, należy zwrócić uwagę na zachowanie jakim się odznacza, jak i uczucia jakie nam towarzyszą podczas spotkania z nim. Jeżeli atmosfera wizyty ma charakter pozytywny, zwierzę próbuje przypomnieć nam o naszej mocy oraz zdolności do pokonywania przeszkód. Jeśli jednak spotkanie wywołuje strach czy dezorientacje, należy zwrócić uwagę na doświadczenia związane z seksualnością. Warto wtedy spojrzeć na swoje emocje i zmysłowe napięcie. Być może apetyt seksualny wymyka się spod kontroli. Ponadto może dać nam sygnał, że znajdujemy się w sytuacji bez wyjścia lub przyjaźnimy się z osobą, która chce nam zaszkodzić. Siła jaką odznacza się tygrys może połączyć się z naszym apetytem na życie lub zmysłowością.

Tygrys jako totemiczne zwierzę reprezentuje również nieprzewidywalność zdarzeń w naszym życiu. Być może nieoczekiwane zmiany zakłócą wyznaczone cele. Ponadto, może symbolizować nagłą przemianę uczuć i emocji, nie tylko naszych, ale i bliskich. Zwłaszcza jeżeli są to uczucia związane z gniewem lub strachem.

Kiedy kot pojawia się w naszym życiu

Tak samo jak znaczenia, tygrys może przynieść pozytywne jak i negatywne wiadomości podczas swojej wizyty. To totemiczne zwierzę jest zarówno oznaką potencjalnego zagrożenia, jak i wezwaniem do odwagi. Może być wyznacznikiem agresji, której doświadczamy. Chce wskazać na punkt, w którym zbierają się negatywne emocje, jak i ich kierunek. Może być to gniew skierowany na nas, bądź agresja delegowana wobec kogoś. Odwiedzając, przynosi pewne zmiany, chce pomóc, poprowadzić nas i ochronić.

Kiedy się pojawi, zajrzyj w swoje życie. Przypomnij sobie, co może wydawać się niebezpieczne lub groźne. Miej również na uwadze sytuacje, które wymykają się spod kontroli, wywołują strach, złość lub frustracje. Tygrys próbuje nas także mobilizować, abyśmy nie pozostawiali spraw do których woła nas serce. Pcha, by życiowe rewolucje stały się czymś świadomym, sensownym i lepszym niż dotychczas. Pomaga nam wyznaczać granice i osobistą przestrzeń, uczy jak w razie potrzeby jej bronić. Do tego wizyta ssaka działa jak potężne przypomnienie o pokonywaniu przeszkód i lęków. Pokazuje jak możemy obrać korzystne dla nas cele, podczas których nie stracimy kontroli i nie ulegniemy presji.


Ręczne plecioną bransoletkę z tygrysem oraz innymi zwierzętami mocy znajdziesz w naszym sklepietygrys


Kiedy tygrys pojawia się w snach, może być symbolem siły, a dokładniej naszej silnej woli. Marzenia senne z tygrysim przewodnikiem mogą uświadomić skrywaną zdolność do pokonywania przeszkód, której musimy użyć, aby przeciwstawić się wyzwaniom. Ponadto, jeżeli ssak przychodzi w snach pozytywnie nastawiony, chce zachęcić nas do rozwijania cech, którymi charakteryzuje się on sam.

Zwierzę to pojawia się w naszym życiu po to, abyśmy na naszej drodze nauczyli się walczyć o swoje i dobrze zadbać o siebie. Byśmy mogli zyskać niezależność i spełnienie. Idzie z nami jak równy z równym w kierunku zmian w ciężkim dla nas okresie, ucząc jak możemy przekuć złe emocje, gniew oraz negatywne energie w coś rozważnego i owocnego.

Dlatego więc, jeżeli potrzebujesz energii tygrysa, odezwij się do niego. Przybędzie szybciej niż myślisz. Pomoże w niepewnych chwilach, nauczy jak pokonywać przeszkody, poprowadzi w samorealizacji. Dzięki wsparciu wielkiego kota poczujemy się komfortowo we własnej skórze, zaczniemy walczyć o siebie i swoje terytorium. Bez względu na cele, tygrys ma wszystko na uwadze, i jako zwierzę mocy zapewni niestrudzoną dyscyplinę i energię.

Może cię również zainteresować artykuł: Jak znaleźć i przywołać swoje Totemiczne Zwierzę

Aniela Frank

Źródła:
bafka.ovh/2016/05/05/zwierzeta-mocy-tygrys/
spiritanimal.info/tiger-spirit-animal/
whatismyspiritanimal.com/spirit-totem-power-animal-meanings/mammals/tiger-symbolism-meaning/
naturaity.pl/eko-zycie/421,tygrys-zrodlo-sily-i-dobrobytu.html#ad-image-0
ekologia.pl/wiedza/zwierzeta/tygrys

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram