Zwierzę Mocy: Wieloryb –  ssak pomagający zrozumieć emocje oraz głębie uczuć

Wieloryb

Wieloryb od bardzo dawna pobudzał ludzką wyobraźnie i napawał strachem. Podwodny ssak jest bowiem największym zwierzęciem zamieszkującym Niebieską Planetę. Mimo swojej niepochlebnej opinii spowodowanej rozmiarem ciała, siła wieloryba jest łagodna jak jego usposobienie. Mianowicie, ssak uczy słuchania wewnętrznego głosu, rozumienia emocji, czy zachęca do podążania za prawdą.

Wieloryby są jednymi z najstarszych zwierząt na naszej planecie. Znane były już koczującym plemionom, przemieszczającym się nieopodal otwartego morza. O znajomości wielkich ssaków świadczą malowidła i naskalne ryty pochodzące sprzed 20000 tysięcy lat. Z powodu swoich rozmiarów postacie tych zwierząt pojawiają się w wielu opowieściach i legendach. Charakterystyczną cechą wieloryba jest jego ogon, który położony jest inaczej niż u ryb. Tylna płetwa ogonowa ssaka umieszczona jest poziomo, nie pionowo. Dzięki tak skonstruowanej płetwie może poruszać się sprawnie w swoim środowisku mimo wielkiego ciała. A nie są to małe rozmiary, długość ciała ssaka może wynosić 33 metry i ważyć nawet 190 ton.

Wieloryby spędzają całe swoje życie w wodnej toni. Posiadają one skłonność do życia w grupie rodzinnej, bądź stadzie. Potrafią wydawać niezwykle głośne dźwięki o niskiej częstotliwości, rozchodzące się w wodzie na setki kilometrów.

Może cię również zainteresować artykuł: Zooterapia – naturalna metoda leczenia, w której zwierzę staje się terapeutą

Źródło: pixabay.com

Wieloryb w kulturze i tradycji

Wieloryb postrzegany jest w wielu kulturach jako filar nieba. Jest symbolem pradawnej wiedzy, potęgi i wewnętrznej przemiany. Od zamierzchłych czasów dla ludzi żyjących na wybrzeżach, ssak ten był nie tylko przedmiotem wierzeń, stanowił również obiekt pożądania jako niewyczerpalne źródło surowców potrzebnych do życia, jakimi są tłuszcz i mięso. W niektórych kulturach i tradycjach widok płynącego wieloryba przynosi szczęście. Wśród rdzennych Amerykanów ssak uchodzi za strażnika oceanów oraz podróży morskich. W rejonach arktycznych, zwierzę to jest obdarzone ogromnym szacunkiem i uważane jest za stworzenie idealne. Jak ważne były dla plemion zamieszkujących wybrzeża, świadczy islandzkie słowo hvalreki tłumaczone jako “dar z niebios”. Słowo to w dosłownym tłumaczeniu oznacza – “wyrzucony na plażę wieloryb”.

Znaczenie i symbolika wodnego stworzenia

Wieloryb jest symbolem widoczności. Kojarzony jest powszechnie z emocjami, wewnętrzną prawdą i kreatywnością. Uważany jest za opiekuna rodziny, strażnika rozwiązywania konfliktów i posiadacza mądrości. Ponadto, symbolika wodnego stworzenia obejmuje świadomość duchową, powodzenie i długotrwałą miłość. Symbol jakim stał się wieloryb zachęca do rozwoju, przejścia na wyższy poziom społeczny, emocjonalny, a nawet finansowy. Wysłannicy Światła uważają, że ogromny wieloryb zapisuje historię Ziemi zebraną ze wszystkich zakątków świata.

Jeżeli twoim zwierzęciem totemicznym jest to podwodne zwierzę, jesteś kimś, kto posiada doskonałe umiejętności komunikowania się, nawet na duże odległości. Masz kontakt z rzeczywistością, masz również świadomość, że w życiu liczy się coś więcej niż tylko zmysły fizyczne. Wśród bliskich i przyjaciół jesteś uznawany za osobę godną zaufania ze spokojnym temperamentem. Dzięki pomocy i sile wielkiego stworzenia nie boisz się być szczery, zawsze mówisz prawdę nie zważając na konsekwencje. Bez względu na kryzysy i problemy, swoje, czy rodziny, potrafisz przywrócić solidny grunt pod nogami oraz pokazujesz wszystkim jak opanować różnorodne fale życia.


Chcesz poczuć w sobie moc swojego zwierzęcia? Przebudzić jego wibracje i poczuć jak każda z Twoich tkanek wibruje jego Potęgą? Akademia Ducha zaprasza Cię na Muzyczny Rytuał Szamański. Przywołanie Zwierząt Mocy!


Kiedy wieloryb pojawia się w naszym życiu

Wieloryb zazwyczaj pojawia się jako duchowe zwierzę mocy w czasie emocjonalnego lub fizycznego przymusu, podczas którego straciliśmy poczucie własnej wartości. Daje on sygnał, że nadszedł czas przemyśleń i segregowania presji emocjonalnych. Pokazuje również, że jest to odpowiedni moment na zbadanie działań, które doprowadziły nas do obecnego punktu. Mówi nam, abyśmy byli bardziej otwarci na kierunek wzrostu, który podpowiada wyłącznie serce. Pojawiając się, daje też reprymendę. Karci nas za to, że spędzamy zbyt wiele czasu marząc o przyszłości, zapominając o swoich dzisiejszych obowiązkach i życiu. Pojawiając się, wieloryb obdarowuje nas swoją siłą, jaką jest możliwość nurkowania w głębinach morskich i znoszenie presji. Inną umiejętnością, którą zapewnia jest poczucie biorytmu na wyższym poziomie niż tylko fizyczny. Dzięki jego sile możemy zapanować nad sobą, daje nam poczucie samokontroli. Dostajemy od niego niezwykły prezent, którym jest umiejętność radzenia sobie i działania w skomplikowanych sytuacjach, dopóki nie znajdziemy chwili spokoju na wytchnienie. Pokazuje, co możemy zrobić, aby złagodzić istniejące dramaty i niepokoje. Również naucza, jak powinniśmy doceniać odnawiające się powietrze, które jest niezbędne do życia. Ogromny wieloryb daje nam wskazówki jak mamy podążać za swoją wewnętrzną pieśnią, wytycza przed nami ścieżki, abyśmy mogli zrozumieć samych siebie i głębie swoich uczuć.

Wieloryb jest odpowiednim zwierzęciem mocy na czasy, w których obecnie żyjemy. Mając u boku niezwykłego olbrzyma, otworzy się przed nami nadzwyczajny świat naszej świadomości i znajdziemy odpowiednią ścieżkę życia. Dzięki jego sile zapanujemy nad sobą, posegregujmy presje emocjonalne i uczucia we właściwej hierarchii wartości.

Może cię również zainteresować artykuł: Zwierzę Mocy: Tygrys – symbol o wielu znaczeniach, wspierający instynkt, siłę i emocje

Aniela Frank

Źródła:
https://www.spiritanimal.info/whale-spirit-animal/
https://trustedpsychicmediums.com/spirit-animals/whale-spirit-animal/
https://whatismyspiritanimal.com/spirit-totem-power-animal-meanings/mammals/whale-symbolism-meaning/
https://www.spirit-animals.com/whale-symbolism/
https://www.hep6.com/whale-symbolism-facts-meaning-totem-spirit-power-animal/
http://magazyn.salamandra.org.pl/m19a04.html
http://bafka.ovh/2014/11/25/zwierzeta-mocy-wieloryb/

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram