Czy zwierzęta odgrywają duchową rolę w naszym życiu?

zwierzęta

Zwierzęta odgrywają ogromną rolę w części naszego życia. Zanim to nastąpiło, przeszły bardzo długą drogę. Na początku uważano je za własność, trzymane były tylko po to, by spełniały określone funkcje w gospodarstwie domowym. Dziś są to nie tylko najwspanialsi towarzysze, ale i kochający członkowie rodziny. Dodatkowo, z wielką przyjemnością, zwierzęta prowadzą nas podczas podróży duchowej, wspierają w gorszych chwilach i leczą w czasie choroby.

Połączenie między nami, a naszymi zwierzętami może być bardzo intensywne. Mimo, że nie możemy komunikować się za pomocą mowy, nasza więź z nimi jest niekiedy znacznie mocniejsza niż z otaczającymi nas ludźmi. Zwierzęta znacznie mniej polegają na wypowiadanych słowach, interpretują one informacje przenoszone za pomocą zmysłów, ruchów oraz pobierają komunikaty dzięki wymianie energii. Liczne badania potwierdzają, że istnieje niewidoczne połączenie między człowiekiem, a zwierzęciem. Uważa się, że podczas interakcji z ssakiem biopole człowieka wchodzi w rezonans z polem siły życiowej zdrowego zwierzęcia.

Może cię również zainteresować artykuł: Kot – chroni właściciela i jego dom przed duchami i negatywnymi energiami

Źródło: unsplash.com

Duchowy cel zwierząt

Wymiana energii i transmisja z futrzanym stworzeniem zapewnia dostęp do wielu nowych doświadczeń, emocji oraz uczuć. Zwierzęta przynoszą nam uzdrowienie. W rzeczywistości tacy mali towarzysze są mistrzami w tej dziedzinie. Jak to się może odbywać? W całym Wszechświecie nie ma większej siły uzdrawiania niż bezwarunkowa miłość. Do tego dochodzi jeszcze wymiana energii. A ponieważ pupile posiadają strukturę narządów wewnętrznych podobną do ludzkiej, są w stanie zabierać i zasysać negatywne energie z naszych ciał. Gdy mamy gorszy dzień, czujemy się słabi, nasze zwierzaki przychodzą do nas z przypomnieniem, że jesteśmy wystarczająco silni i zdolni, aby zapewnić im opiekę. Kiedy jesteśmy źli i pełni gniewu, zjawiają się, siadając radośnie koło naszych stóp, promieniejąc zadowoleniem, jednocześnie napełniając nas spokojem. W momencie gdy czujemy wstyd lub winę są przy nas, patrzą w nasze oczy i widzą tylko doskonałość. Kiedy tracimy poczucie własnej wartości, przypominają nam o niej.

Nasi najwięksi przyjaciele postrzegają nas jako światło, z którego dosłownie jesteśmy stworzeni. Takie samo światło, którego zaznaliśmy przed narodzinami. Niekiedy, nasz Duchowy Przewodnik lub Anioł inkarnuje w nasze przypadkowo spotkane zwierzę domowe. Czasem może być to nawet ukochana osoba. Takie zbliżenie jest jednym z najlepszych sposobów aby dzielić z nami życie, wspierać nas, prowadzić i leczyć.

Psy astrologicznie związane są z energią słoneczną. Są blisko, aby nam pomagać i nas bronić. Ochraniają właściciela fizycznie, ale nie tylko, bronią go również przed przekleństwami i zaklęciami. Zapobiegają ciężkim energiom, które mogą nas dosięgnąć, ściągając je na siebie. Chroni on całym sobą przed widzialnym i niewidzialnym. Natomiast, koty oczyszczają środowisko, w którym żyjemy, przywracają zdolność organizmu do pełnej pracy. Astrologicznie koty związane są z Księżycem. Potrafią również dostrzec jak i zabrać złą, ciężką i gęstą energię w naszym otoczeniu lub taką wydobywającą się z naszego ciała.


Ręcznie plecione bransoletki z drewnianymi symbolami zwierząt mocy


Czego możemy nauczyć się od futrzanego przyjaciela?

Jeśli zwrócimy uwagę na dary jakimi chcą nas obdarować zwierzęta, możemy razem z nimi przebyć wspaniałą drogę. Dzięki nim odnajdziemy odpowiednią ścieżkę na drodze do duchowości. Czego więc, możemy nauczyć się od naszych futrzanych domowników?

  1. Bezwarunkowa miłość: każde zwierzę domowe trzyma swojego właściciela wysoko na piedestale. Dla nich nie ma znaczenia jak wspaniały jest dom, w którym mieszkają, co ma na sobie opiekun, czy w jakim zawodzie pracuje. Każdego dnia okazują swoją miłość, niezależnie od wyborów i decyzji.
  2. Brak osądu: zwierzęta mają prostsze podejście do osądu, dla nich wyróżnia się tylko czy dana sytuacja wywołuje miłość, czy budzi strach. Ostatecznie są to tylko dwie emocje, z których wypływa wiele innych odczuć. Kiedy zaczniemy patrzeć na codzienność przez tak prostą soczewkę, życie stanie się łatwiejsze.
  3. Akceptacja: zwierzęta akceptują siebie takimi jakimi są. Nie interesuje ich czy po zjedzeniu zbyt dużej porcji przytyją, czy cały pysk w błocie jest odpowiedni na spotkania z innymi, lub czy ubarwienie na ich ciele odbiega od standardów ubarwienia gatunku.
  4. Świadomość danej chwili: futrzaki żyją danym momentem, dla nich najważniejsza jest chwila, w której obecnie się znajdują. Nie błądzą w myślach o problemach, chłoną całym ciałem i umysłem chwile spędzone z opiekunem, spacery jak i zabawy.
  5. Intuicja: sposób w jakim odbierają świat i komunikaty, kieruje zwierzaki w podejmowaniu decyzji. Potrafią łączyć zmysłowy wkład z odczytywaniem napływających energii, co pozwala na ugruntowanie potrzeb w sercu i umyśle.
  6. Lojalność: każdy domowy zwierzak po zbudowaniu silnej więzi ze swoim opiekunem jest oddany, lojalny i potrafi wszystko przebaczyć. Ssaki znają nas lepiej niż ktokolwiek na świecie, nieraz widziały nas w najgorszych chwilach, spadały z nami na dno, a mimo wszystko towarzyszą nam we wspólnej podróży przez życie.

Miłość pod jakimkolwiek imieniem jest nadal Miłością. Nieważne, czy wypływa ona od drugiego człowieka, psa czy kota. Wiele możemy się nauczyć od naszych futrzanych towarzyszy, niezależnie od podjętych decyzji, zawsze z nami będą. Mogą wnieść wiele pozytywnych wartości do naszego życia, warto więc wysłuchać wszystkiego co chcą nam przekazać.

Więcej artykułów o poszczególnych zwierzętach mocy znajdziesz tutaj: Artykuły o zwierzętach mocy

Aniela Frank


Źródła:
finerminds.com/spirituality/connecting-spiritually-with-animals
chopra.com/articles/7-spiritual-lessons-from-your-pet
yoursoulsplan.wordpress.com/2014/03/04/the-deeper-spiritual-purpose-of-pets/
consciousreminder.com/2019/06/10/do-pets-play-a-spiritual-role-in-our-lives/
wearehumanangels.org/why-having-a-dog-or-cat-has-a-deep-spiritual-meaning/

Podziel się wiedzą:

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

YouTube
Instagram