Życie – instrukcja obsługi: 10 z 20 zasad, które powinieneś znać!

Życie rządzi się swoimi prawami, dlatego aby czerpać z niego jak najwięcej, warto je poznać. Bez znajomości zasad, egzystencja przypomina zwiedzanie bez mapy – owszem, to możliwe, ale raczej przypadki rządzą tym, co się stanie dalej. Być może natkniesz się na to, co chciałeś obejrzeć, ale jest spora szansa, że większość atrakcji ci umknie.

Poniżej 10 z 20 zasad, które obowiązują na ziemi – dzięki tej instrukcji obsługi wyciśniesz z życia wszystko to, co najlepsze.

 

Zasada 1:  Życie polega na doświadczaniu

W życiu chodzi o to, aby doświadczać. Wszystkie sytuacje życiowe, zarówno te dobre jak i złe to sytuacje, które trzeba poczuć. Wszystkie emocje, które im towarzyszą są niezwykle cenne, dlatego nie odmawiaj ich sobie. W każdej sytuacji się rozgość, ponieważ każdą z nich trzeba zaakceptować i przyjąć taką jaka jest. Istnieje zasada, która mówi, że jeśli wstrzymujesz się rękami i nogami to boli bardziej – jeśli chcesz dowiedzieć się jak sobie radzić z chaosem w twoim życiu, przeczytaj ten tekst. Dlatego bez względu na to jak złe i bolesne przeżywasz doświadczenie, przejdź przez nie ze spokojem – po prostu to kolejne doświadczenie do kolekcji doświadczeń, z których składa się życie.

 

Zasada 2: Porażki nie istnieją, są tylko próby

Kiedy skupiamy się na życiu fizycznym, bardzo łatwo spaść na niższe wibracje. Tracimy wtedy dystans i patrzymy na życie w dość osobisty sposób. Kiedy jednak pozwolimy sobie na mentalny krok w tył, okazuje się, że punkt widzenia się zmienia – i to znacznie. Szersza perspektywa umożliwia oglądanie zupełnie innego świata. I właśnie tak zwykle odbieramy porażki i błędy – traktujemy je bardzo osobiście, a wystarczy tylko przyjrzeć się im z dystansu, zaakceptować, że są, bo są częścią doświadczania (patrz: zasada 1) i potraktować jak próbę. Życie pozbawione poczucia porażki jest piękne! Pamiętaj, nie ma porażek, są tylko próby.

 

Zasada 3: Twoje ciało to twój dom

Kiedy twoja dusza schodzi na ziemię, dostaje ciało fizyczne, w którym będzie mieszkać. To w zasadzie pewnego rodzaju hotel, środek transportu albo po prostu “ubranie”, dla duszy. Bez względu na to, czy je kochasz czy nie, jedynym momentem, w którym twoja dusza wymieni je na inne jest chwila śmierci. Możesz narzekać na swoje ciało i żywić do siebie niesmak, ale to wcale nie sprawi, że zmieni się cokolwiek. Natomiast akceptując swoje “ubranie”, okazując mu szacunek i miłość, okazuje się, że zmienia się wszystko. Ciało służy do doświadczania życia i zbierania wspomnień, nie musisz go kochać i się z nim utożsamiać. Wystarczy, że będziesz je szanować, tak jak swój dom.

Zasada 4: Lekcja powtarza się tak długo, dopóki się nie nauczysz

W pewnym momencie życia możesz zauważyć, że historia się powtarza. Może się to objawiać na każdej płaszczyźnie, choć w plebiscycie na prowadzenie wybija się zawsze temat relacji damsko-męskich. Mężczyźni/kobiety, które spotykasz na swojej drodze to kopiuj-wklej z poprzedniego związku. Wszystko zaczyna się tak samo i tak samo kończy – dochodzisz do momentu, w którym jesteś w stanie przewidzieć z niezwykłą dokładnością w którym momencie twoja nowa dziewczyna/twój nowy chłopak cię zdradzi. Jeśli zauważasz schemat w swoim życiu, oznacza to, że masz do przerobienia lekcję – zastanów się co powinieneś przerobić i na czym się skupić, aby wyrwać się ze schematu.

 

Zasada 5: jesteśmy lustrami 

Wszystko to, co widzimy w innych, mamy w sobie. Nie jesteśmy w stanie dostrzec innych cech, niż te, które znamy z własnego doświadczenia. Nie widzimy ich, bo ich nie znamy, a więc nie rejestrujemy.

Każdy człowiek to nasze odbicie. Każda rzecz, która cię drażni w drugiej osobie to jest dokładnie to, co drażni cię w tobie. Nienawiść i miłość żywiona do poszczególnych cech, to nienawidzić i miłość żywiona do siebie. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka temu zaprzeczysz – to i tak jest w tobie, bez względu na to czy jesteś w stanie się do tego przyznać czy też nie. Warto o tym wiedzieć i zatrzymywać się na chwilę, kiedy nasze emocje zapalają pomarańczowe światło: chwila, jak mogę to przepracować?

 

Zasada 6: Zawsze masz to, czego potrzebujesz

Życie jest niesamowite bo dostarcza nam zawsze wszystkich potrzebnych narzędzi i podpowiedzi, aby poradzić sobie z sytuacją życiową, w której się znajdujemy. Problem polega na tym, że czasem ciężko dostrzec możliwości i wyjścia awaryjne. Kiedy pozwalasz się opleść bezsilności, włada tobą strach i rozpacz, to nie ma opcji żebyś znalazł rozwiązanie – zamykasz się na wszystkie sygnały od losu. Kiedy jednak odetchniesz ze spokojem i rozejrzysz się, okazuje się, że rozwiązanie jest całkiem blisko. Bez paniki! Tylko spokój może nas uratować. Dodam jeszcze, że w parze z dystansem.

 

Zasada 7: Żeby otrzymać prawdziwą miłość, musisz mieć miłość w sobie

Jeśli nie masz miłości w sobie, to nie będziesz wiedzieć jak o nią dbać, i jak ją okazywać. Prawdziwa miłość potrzebuje fundamentu, na który składa się miłość własna i miłość do świata. Jeśli nie pokochasz siebie, nie poczujesz w sobie miłości i nie pokochasz życia, to prawdziwa miłość przejdzie obojętnie – poczeka na moment, aż odkryjesz o co chodzi w miłości.

życie

Zasada 8: Przejmuj się tylko tymi rzeczami, na które masz wpływ

Tymi, na które wpływu nie masz – przejmować się nie warto! Głównie dlatego, że i tak nic z tym nie zrobisz, a jedynie tracisz energię, którą mógłbyś nakierować na coś zupełnie innego. Z przejmowaniem  się rzeczami, na które wpływ masz też uważaj – narzekanie, marudzenie i rozpacz, to najgorsze na co możesz spożytkować swoje zapasy energii. Ukierunkuj ją na działanie i rozwiązanie problemu.

 

Zasada 9: Wolna wola

Mamy wolną wolę, a mimo tego sami wchodzimy do złotych klatek, które szykują na nas systemy, inni ludzie, oczekiwania społeczne albo ograniczenia w naszej głowie. Kiedy uświadomimy sobie tą podstawową zasadę życia na ziemi, okazuje się, że na wiele niewygodnych kwestii, do których przywykliśmy, możemy się po prostu nie godzić. Ograniczenie wolności własnej albo wolności drugiego człowieka, to łamanie zasad tej gry.

 

Zasada 10: Przeznaczenie

Przed zejściem na ziemię, Dusza ułożyła sobie konkretny plan rozwoju duchowego, który chce zrealizować w tym życiu. Znając jej przebiegłość, oprócz szczegółowego planu powstał też plan awaryjny i plan minimum, na wypadek, gdyby ambitność planu przerosła jego autora. Lubimy mówić na to przeznaczenie, a przeznaczenie objawia się tym, że pojawiają się w naszym życiu ludzie (z którymi, tak swoją drogą, umówiliśmy się na ćwiczenia w tym życiu) oraz sytuacje, a często nawet serie zbiegów okoliczności i niefortunnych wydarzeń, które stawiają nas w takim, a nie innym miejscu. Dzięki temu możemy doświadczać różnych emocji, przerabiać lekcje i wyrównywać energię, której dług zaciągnęliśmy w poprzednim wcieleniu. Przeznaczenie to mapa, którą dostajesz do ręki, a wraz z nią możliwości i talenty (tak zwane narzędzia). Od ciebie zależy, czy dasz się porwać przygodzie, czy pójdziesz wyznaczonym szlakiem, czy może zbijesz mapę w twardą kulkę i rzucisz za siebie. Cóż…  masz przecież wolną wolę.

Część druga tutaj: Życie – instrukcja obsługi cz. II

 

Nadine Lu

 

Źródła:

https://jarek-kefir.org/2016/09/01/10-zasad-doswiadczania-zycia-na-ziemi/

https://www.facebook.com/730919510306899/photos/pb.730919510306899.-2207520000.1479161393./1176299752435537/

Zdjęcia: https://unsplash.com

Podziel się wiedzą:
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram

Wspierasz energię, którą tworzymy? Wesprzyj nas w materii!

Przekaż darowiznę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *